Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 195

 

VABRIK nr 195

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

 

 

 

Tööandjad on murelikud – valitsuse sammud kriisi teises laines on jäänud venima 

 

 

 

Esitasime valitsusele konkreetsed ettepanekud ettevõtluse sektoripõhiseks toetamiseks.Tööandjatele teeb muret otsuste venimine ja heitlik õigusloome riigi tasandil. Otsustamatuse kuhjumine ja protsesside läbipaistmatus võib kahjustada Eesti majanduse taastumist ning ettevõtluse konkurentsivõimet. 

 

 

Loe edasi

 

Tööandjad ja Ametiühingud tegid ettepaneku alampalk külmutada

 

 

Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajad jõudsid kokkuleppele jätta alampalk 2021. aastaks praegusele tasemele, mis on 584 eurot. Kuigi varasem kokkulepe sidus alampalga Eesti Panga prognoosiga, mis võimaldanuks 2021. aasta alampalka ka langetada, siis leiame, et praegusel keerulisel ajal on oluline pakkuda stabiilsust .
Loe edasi

 

Tööandjad: majanduse elavdamise plaan lähtugu pikemaajalistest eesmärkidest

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit osales valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodud ärijuhtidest, majandusteadlastest ja analüütikutest koosneva ekspertkogu töös, mille eesmärk oli valitsuse nõustamine majanduse taaskäivitamise küsimustes. 

 

 

Loe edasi

 

Parim praktikakoht välistudengile on SEB Pank

 

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht“ tunnistas žürii parimaks välistudengite praktikat toetavaks tööandjaks AS-i SEB Pank, kelle tegevus praktikakohtade pakkumisel ja välistudengite toetamisel on olnud pikaajaline ja süsteemne. 

Loe edasi

 

Koroonakriis andis IT-õppele hoogu juurde 

 

 

Tööandjate Keskliit ja Äripäeva IT-koolitus viivad juba kolmandat aastat läbi projekti DigiABC, mille eesmärk on tõsta tööstusettevõtete töötajate digioskusi. Koroonapiirangud tõid eriti teravalt esile, et digiteadmisi läheb vaja ka kodus.

 

 

Loe edasi
 

 

TÖÖANDJATE SEISKOHAD 

 

 

 

Avalda arvamust: kollektiivlepingu laiendamise esinduskriteeriumite kehtestamine

 

 

 

Sotsiaalministeerium on teinud ettepaneku kollektiivlepingu laiendamise esinduskriteeriumite kehtestamiseks. Ootame ministeeriumi esitatud ettepanekutele tagasisidet hiljemalt 25. septembriks. 

 

 

Loe edasi

 

Haiguspäevade hüvitamise süsteemi ei tohi kiirustades muuta

 

 

Tööandjate tegevjuht Arto Aas ütles kommentaaris ajalehele Postimees, et tööandjad ei pea õigeks praeguse haiguspäevade hüvitamise süsteemi läbimõtlemata muutmist. 

Loe edasi

 

Avalda arvamust: CO2 piirimehhanismi ja energiamaksustamise direktiivi muutmine

 

 

 

Euroopa Komisjon on välja saatnud kaks Euroopa roheleppe rakenduskavaga seonduvat avaliku konsultatsiooni kutset: CO2 piirimehhanism ja energiamaksustamise direktiivi muutmine. Konsultatsioonid puudutavad vaid osa Euroopa 2050. aastaks kliimaneutraalsuse saavutamiseks planeeritud reformidest.

 

 

Loe edasi
 

 

TASUB TEADA

 

 

 

Parima praktikandi konkursile saab kandidaate esitada vaid kuu lõpuni

 

 

 

Vaid kuni 30. septembrini saab esitada Eesti Tööandjate Keskliidu konkursile “Praktik cum Laude” oma ettevõtte kõige säravamaid praktikante. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim töökohapõhise õppe vormis õppija.

 

 

Loe edasi

 

Tööandjate maja pakub võimalust korraldada meeldejäävaid sündmusi 

 

 

 

Pakume võimalust korraldada seminare, koosolekuid, koolitusi, jõulupidusid ja teisi üritusi meie Tööandjate majas Toompeal. Rentida saab nii teisel korrusel asuvat suurt 80m2 Peetri saali, kui selle ees olevat hall-vestibüüli.

 

 

Loe edasi

 

Kutsume ettevõtteid aega annetama 

 

Kui teie ettevõte panustab heategevusse ja pakub meeskonnale võimalusi käia aega annetamas, siis ootame teie ettevõtet liituma “Annetame Aega” võrgustikuga. Kui te ka ei ole veel ajaannetuseni jõudnud, kuid huvi on selleks olemas, siis liitudes üle 30-ettevõttelise võrgustikuga, saate palju nõu ja tuge meeskondlikuks ajaannetuseks. 

Loe edasi

 

Riik jagab kliimalahenduste eksportimiseks arengumaadesse 1,45 miljonit eurot

 

 

 

Alates 14. septembrist võtab Keskkonnainvesteeringute Keskus vastu taotlusi projektidele, mis aitavad arenguriikides kliimamuutusi leevendada. Taotluste esitamise tähtaeg on 17. november 2020. 

 

 

Loe edasi

 

Tasuta e-õpe Courseralt – Standford, Duke, Yale, Google 

 

 

 

Haridus- ja Teadusministeerium pakub kõigile võimalust õppida kuni 2020. aasta lõpuni Coursera pakutavatel veebikursustel maailma tippülikoolidelt ja tehnoloogia suurfirmadelt nagu Stanford, Duke, Yale, Google, IBM. Kursustele saab registreerida kuni 28. septembrini.

 

 

Loe edasi

 

Maailmakoristuspäev ootab ettevõtteid väikeprügi koristama

 

 

 

 Maailmakoristuspäev toimub tänavu juba 19. septembril ja taas vähemalt 180-s riigis. Tänavu pööratakse Eestis tähelepanu eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile.

 

 

Loe edasi

 

6 + 1 põhjust, miks liituda Eesti Tööandjate Keskliiduga
 

  1. Parem majanduskeskkond ja kasvuvõimalused – koos mõjutameseadusandjaid tegema otsuseid, mis aitavad kaasa majanduskasvule.  
  2. Võimalus saada osa ettevõtjate võrgustikust, kuhu kuulub 2000 Eesti ettevõtet 250 000 töötajaga.  
  3. Olete kursis, millised teie ettevõtet mõjutavad protsessid on EuroopaLiidus ja maailmas käimas ning saate neid mõjutada.
  4. Võimalus saada osa teadmistest, mis aitavad kasvada ja saavutadaparemaid tulemusi.  
  5. Võimalus selgitada avalikkusele majanduse toimimist ja tööandjate rolliselles.
  6. Võimalus avaldada oma visioon ja konkreetsed ettepanekud iga neljaaasta tagant tööandjate manifestis.
  7. Vaid Eesti Tööandjate Keskliidu liikmena on teil õigus öeldajäreltulevatele põlvedele:  „Andsime endast tööandjana maksimumi, et Eesti majandusel ja seega riigil laiemalt läheks hästi ka kahekümne aasta pärast.“  

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×