Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 188

 


VABRIK nr 188

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Töötajate leidmist soodustavad maksusoodustused 

Eestis on mitmendat aastat täishõive ja uusi töötajaid tuleb peamiselt piiri tagant või tilgub kohalikult tööturult osalise koormusega. Oleme püüdnud riiki veenda likvideerima tööturul osalemist pärssivaid nüansse nii tööõigusest kui mujalt, et kohalikult turult töötajate värbamist soodustada. 

Loe edasi

Algas parimate praktikakohtade konkurss

Eesti Tööandjate Keskliit kuulutas viiendat aastat välja konkursi “Parim praktikakoht”. Konkursi eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi. Avalduste esitamise tähtaeg on 31. märts 2020.

Loe edasi

Euroopa Liidu ja Jaapani majanduspartnerluslepingu ühise dialoogi edukas algus

Euroopa Liidu ja Jaapani majanduspartnerlusleping on olnud jõus ühe aasta ning majanduslikus mõttes on tegemist suurima vabakaubanduslepinguga nii Euroopa Liidu kui Jaapani jaoks. Tänu EL-Jaapani majanduspartnerluslepingule on oluliselt lihtsustunud äritegemine Jaapaniga. 

Loe edasi

Soome koostöö teadusasutuste ja ettevõtete vahel

Antti Vasara on Soome Rakendusuuringute Keskuse VTT juht, kes konverentsil „Tuulelohe Lend 2020: Millele rajame oma tuleviku?“ toob meieni Soome kogemuse teaduse ja ettevõtluse koostööst. Uurisime temalt, mis on taganud Soomes edu koostöö toimimisel. 
Loe edasi

Teaduse, innovatsiooni ja ettevõtluse strateegia loomine koostöös ülikoolidega

Jaanuaris kohtusid Tallinna Tehnikaülikoolis riigi, ettevõtete ja teadlaskonna esindajad, et sõnastada ühine sisend valmivasse teaduse, arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtluse strateegiasse (TAIES).

Loe edasi

Tööandjate uus kommunikatsioonijuht on Elina Kink

Eesti Tööandjate Keskliidu meeskonnas alustas kommunikatsioonijuhina tööd Elina Kink. Tegemist on oma ala professionaaliga, kes on kommunikatsioonivallas töötanud ligi kakskümmend aastat ning juhtinud nii era- kui avaliku sektori väärikate ettevõtete kommunikatsiooni. 
Loe edasi
 

UUED LIIKMED 

Uued liikmed – Metsä Wood Eesti AS ja Nordea Bank AB Eesti filiaal

Eesti Tööandjate Keskliiduga on liitunud pangandussektori ettevõte Nordea Bank AB Eesti Filiaal ja Pärnumaal asuv vineeritehas Metsä Wood Eesti AS. Tere tulemast! 

Loe edasi
 

AVALDA ARVAMUST

Töötuskindlustuse põhimõtete muutmine

Sotsiaalministeerium on saatnud meile arvamuse avaldamiseks Töötuskindlustuse seaduse, tööturuteenuste ja –toetuste seaduse muutmise seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuse, millele ootame teie arvamusi ja kommentaare. 

Loe edasi

Töövaidluse lahendamise seaduse muudatused

Sotsiaalministeerium on saatnud kooskõlastusringile Töövaidluse lahendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõu põhieesmärk on muuta töövaidluskomisjoni istungil osalevatele kaasistujatele makstava tasu arvutamise aluseid. Ootame teie kommentaare 9. märtsini. 

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Praktikaprogramm: koostöö TalTechi majandusteaduskonnaga

TalTechi majandusteaduskond koostöös ettevõttega Recrur on loonud tööandjatele ja oma tudengitele unikaalse praktikavahenduskeskkonna, mille eeliseks on kasutajamugavus ning automatiseeritus.

Loe edasi

Kas lapsepuhkuselt naasva töötaja palka peab tõstma?

Ilmselt ei pruugi kõik tööandjad teada, et kui nende töötaja on lapsepuhkusele läinud ja sealt mõne aja pärast tööle naaseb, on tal töölepingu seaduse alusel õigus  palgatõusule, kui vahepeal on ettevõttes toimunud üldine palgatõus, mis ei sõltunud töötajate konkreetsest tööpanusest.

Loe edasi

Viimane võimalus: Registreeru konverentsile Tuulelohe Lend 2020!

Kuni 6. märtsini on kõigil huvilistel võimalus registreeruda tööandjate suurimale aastakonverentsile “Tuulelohe Lend 2020: Millele rajame oma tuleviku?”. Tule arutle koos tipptegijatega, kas meie senised väärtused ja tugevused kannavad meid edasi ka lähiaastatel? 

Loe edasi

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×