Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 173

 


VABRIK nr 173

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Tööandjate majandusspidomeeter näitab ebakõlasid majandussektorites

Majandusspidomeetri näit tõusis 2018 kolmandas kvartalis kiiruseni 80 km/h. Eelmise kvartaliga võrreldes edendas kiiruse kasvu enim ehitusettevõtete hinnang ehitustellimustele ning teadus- ja arendusinvesteeringutele, samuti kaubandusettevõtete hinnang müügimahule ja uute töötajate palkamise plaanidele.
Loe edasi

Tööandjate suurim aastakonverents Tuulelohe Lend 2019 toimub
7. veebruaril 2018. Täpsem info tuleb detsembrikuu jooksul.

Tööandjad tunnustasid parmaid praktikante

 

Pidulikul tunnustamistseremoonial selgusid Eesti Tööandjate Keskliidu parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude“ tänavused võitjad õpipoisiõppe, kutsehariduse ja kõrghariduse kategoorias. 

Loe edasi

Tagasiside madalama aktsiisimäära kehtestamisele intensiivse maagaasi tarbimisega ettevõtetele

Andsime tagasisidet seaduseelnõule, millega kehtestataks madalam aktsiisimäär intensiivse maagaasi tarbimisega ettevõtte tarbitud maagaasile. innitame, et suurtarbija erand on oluline eksportiva tööstuse konkurentsivõime säilitamiseks ja investeeringute meelitamiseks, kuid muret tekitav on, et kõrge intensiivsusnorm ei võimalda suurtel maagaasitarbijatel reaalselt soodsamale aktsiisimäärale kvalifitseeruda.

Loe edasi

Taavi Veskimägi: Virge vaimu võim

Tööandjate manifestist on jäänud kõlama hulk mõtteid üksikute valdkondade kohta, kuid maailmavaateline osa pole saanud piisavalt tähelepanu, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu majandusarengu töörühma juht Taavi Veskimägi. 

Loe edasi
 

TÖÖJÕUPOLIITIKA

Tööjõu termomeeter: Tööjõuturul on endiselt kuum

Tööjõu termomeetri näit langes kolmandas kvartalis 33 kraadini. Termomeetri näidu vähenemist 36 kraadilt teises kvartalis põhjustas vabade töökohtade arvu langus. Kuigi töötute arv vabade töökohtadega võrreldes kasvas, peab 40% tööandjatest tööjõupuudust endiselt suurimaks arengut takistavaks teguriks.
Loe edasi

Rahvusvaheline maja lihtsustab välisvärbamist

19. novembril avatakse Ülemiste linnakus Eesti Rahvusvaheline maja, mis koondab välisspetsialistidele ja neid värbavatele ettevõtetele mõeldud teenused ühe katuse alla. Keskuses pakutakse ettevõtetele tuge nii välisspetsialistide värbamist planeerides kui ka uue töötaja sisseelamisel.

Loe edasi

Vähenenud töövõimega inimeste kaasamisse tasub panustada

Hiljuti avaldatud Tööandjate manifestis juhtisime taas tähelepanu töötajate nappusele tööturul. Probleem on päevakohane ja nõuab tegusid kõigilt osalistelt – tööealiste elanike ja tööjõu puudujääk ei kao iseenesest mitte kuhugi. Üks meile olulistest punktidest on leida Eesti vähenenud töövõimega elanikele üha rohkem rakendust, kirjutab Toomas Tamsar.

Loe edasi

Õpi rahvusvahelisest kogemusest tööjõu juhtimise seminaril

Soovid saada teada, kuidas kaasavad tööandjad vähenenud töövõimega inimesi välismaal? Siis osale 4. detsembril tööjõu juhtimise seminaril, mis keskendub just rahvusvahelistele parimatele praktikatele.

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Osale välisspetsialisti värbamise seminaril

12. detsembril toimub Eesti Rahvusvahelises majas ettevõtete juhtidele, personalijuhtidele ning värbajatele mõeldud Work in Estonia välisvärbamise seminar „Kuidas värvata välisspetsialisti?“.

Loe edasi

Galerii: Parim praktikant 2018 auhinnatseremoonialt

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude“ auhinnatseremoonial olid kohal parimateks praktikantideks pürgijad, nende koolipoolsed juhendajad, töökohapoolsed juhendajad ja Eesti Tööandjate Keskliidu head partnerid. 

Vaata galeriid

Osale tööstuspoliitika strateegia seminaril

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kutsub teid osalema tööstuspoliitika strateegia seminaril, mis toimub 23. novembril kell 10-16.

Loe edasi

Ajujahile esitati ideid kõigist Eesti maakondadest

Eesti suurimale äriideede konkursile esitati tänavu kokku 341 äriideed. Ideid esitati esmakordselt kõigist 15 maakonnast. Enim kasvas sotsiaalse ettevõtluse kategooria, kuhu esitati 46 äriideed.

Loe edasi

Küsitlus keemiliste mõjuritega ainete kokkupuutest töökohal

Euroopa Komisjon on algatanud töötajate kaitse kohta tööl kantserogeenide ja mutageenidega kokkupuutest tulenevate ohtude eest puudutvada direktiivi muutmise ja ootab sellesse tööandjate sisendit.

Loe edasi

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×