Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 170

VABRIK nr 170
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Esita kandidaat parima praktikandi konkursile!

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursile „Praktik Cum Laude“ saab kandidaate esitada kuni 14. septembrini. Konkursi eesmärk on tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi on silmapaistvalt arendanud.

Loe edasi… »

Tööjõu termomeeter: Põud tööjõuturul kestab

2018 II kvartali andmetel on termomeetri näit juba 36 kraadi, mis näitab, et tööjõuturul on inimestega tõsiselt kitsas. Viie aasta taguse ajaga võrreldes on iga vaba töökoha kohta 3 korda vähem töötuid, arvestamata nende elukohta, kvalifikatsiooni või ametikohale vastavust. 

Loe edasi… »

Ettevõtjate optimism majanduse edenemise suhtes on raugemas

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png

Tööandjate Majandusspidomeetri näit 2018 teises kvartalis langes 79-lt kilomeetrilt tunnis 78-ni. Kuigi ettevõtjate negatiivseid hinnanguid valitsuse majanduspoliitikale oli teises kvartalis vähem ja valitsus piltlikult öeldes piduripedaali andis järele, vähenes teiselt poolt ettevõtjate optimism majanduse edenemise suhtes.

Loe edasi… »

Kuidas rakendada Eesti e-riigi edulugu oma ettevõtte ekspordi huvides?

Välisturgudelt konkurentsikogemuse saanud Eesti ettevõtted teavad hästi, et rahvusvahelisel tasemel silma paistmiseks muutuvad olud kardinaalselt. Kuidas konkureerida suurkorporatsioonidega, kellel on kopsakas turunduseelarve? Väikesel on suurte hulgas silma paistmiseks üks lihtne viis: tuleb tegutseda nutikalt.

Loe edasi… »

Siseministeerium pakub migratsiooninõustamist ja kohanemisprogrammi välismaalastele

Siseministeerium pakub välismaalaste värbamisega tegelevale tööandjatele võimalust kasutada migratsiooninõustajate teenust. Teiseks on Eestisse elama tulnud välismaalastel võimalus saada osa kohanemisprogrammist, mis aitab Eestis paremini kohaneda. 

Loe edasi… »

 
HARIDUSPOLIITIKA

Välistudengid Eestisse praktikale ja tööle – unistus avatud Eestist

Sisseastumiskatsed on läbi saamas ja juba sellel sügisel alustab Eesti ülikoolides õppimist ligi tuhat uut välistudengit. Eesti huvides on, et suur osa neist jääks pärast õpingute lõpetamist siia ning kasutaksid oma oskusi ja kontakte Eesti ettevõtete ja majanduse arendamiseks, kirjutab Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Loe edasi… »

Kuidas olla parem praktikavõimaluse pakkuja?

Praktikasuvi on täies hoos ning kõikjal Eesti ettevõtetes ja asutustes omandavad agarad tudengid, kutseõppurid ja töökohapõhises õppes osalejad kogemusi oma valitud erialadel. Mida saab tööandja silmas pidada, kui pakub praktikakohti noortele?

Loe edasi… »

Tallinna Majanduskool kutsub jätkuõppesse

Sellel õppeaastal avas Tallinna Majanduskool kolm uut jätkuõppe eriala ning praegu on käimas neile ka sisseastumine. Võimalus on õppida e-turunduse spetsialistiks,  maksuspetsialistiks või meeskonnajuhiks.  

Loe edasi… »

 
MAKSUPOLIITIKA

Tööandja saab maksusoodustust töötaja tervise edendamiseks

Järgmise aasta ettevõtte eelarvet planeerides tasub silmas pidada maksusoodustust tervise- ja spordikuludele. Alates sellest aastast saab tööandja maksuvabalt hüvitada tervise- ja spordikulusid kuni 100 eurot kvartalis iga töötaja kohta. 

Loe edasi… »

 
AVALDA ARVAMUST 

Kaitseliidu seaduse muudatused

Kaitseministeerium on kooskõlastamisele saatnud kaitseliidu seaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse. Kaks esimest VTK-s kajastatud probleemi käsitlevad täiendava tasustamata puhkuse võimaldamist kaitseliidu liikmetele.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

EAS on avamas konkurssi erialaliitudele ning ettevõtete esindusorganisatsioonidele

EAS on koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Kultuuriministeeriumiga välja töötanud uue toetuse, mis on suunatud erialaliitudele ning ettevõtteid ühendavatele ja esindusorganisatsioonidele.  Ideekonkursi raames otsib toetuse saaja EAS endale partnereid, et viia ellu kolme valdkonna tegevusi. 

Loe edasi… »

Rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO peakonverents

28. maist 8. juunini  toimunud ILO peakonverentsi 107. istungjärgul osalesid Eesti Tööandjate Keskliidu esindajad sotsiaaldialoogi ja kolmepoolsete suhete komitee töös, mis lähtus ILO 2008.a deklaratsioonist „Sotsiaalne õiglus õiglase globaliseerumise nimel“. 

Loe edasi… »

ERM kogub mälestusi 1990ndate tööelust

Eesti muuseumid koguvad EV100 puhul 1990ndatest aastatest lugusid, mis aitaksid jäädvustada toonaseid muutusi üksikisiku argielus. 1990ndate aastate alguses, kui taasiseseisvunud riigi värske valitsus hakkas kiiresti läbi viima radikaalseid majandusreforme, toimusid suured muutused ka Eesti inimeste töökäigus. 

Loe edasi… »

 

Digilahendused tööstusele: projekteerimine ja toote andmete haldamine

EAS kutsub tööstusettevõtteid osalema digilahendused tööstusele seminaril, kus saavad kokku tööstusettevõttele kasulike digitaalsete lahenduste pakkujad ja ettevõtjad, kes tunnevad huvi oma tootmise digitaalsete lahendustega efektiivsemaks muutmise vastu. 

Loe edasi… »

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×