Tööandjate Keskliit

Tööandjate sõnumid, november 2020

 

 


Riik peaks soodustama tööandjate investeeringuid oma töötajate tervisesse

Tööandjate podcasti seekordses episoodis räägib Eesti ja Euroopa tervishoiusüsteemidest, inimeste tervisest Tööandjate volikogu liige ning ravimifirma Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi. 

Loe edasi
 

UUDISED

DigiABC projekti aasta tegija on ABB 

ABB pälvis DigiABC projektis kõige arvukama osalejate hulgaga aasta digikoolitaja tiitli. Töötusettevõtete töötajate digioskuste tõstmiseks mõeldud programmis osales 2020. aastal ligi 60 ABB töötajat. DigiABC projekti veavad koostöös Eesti Tööandjate Keskliit ja AS Äripäev.

Loe edasi

ABB: Tuleb kohaneda ja tegutseda, mitte jääda ootama olukorra lahenemist

Tööandjatelt ja Äripäevalt aasta digikoolitaja tiitli pälvinud ettevõtte ABB koolituspartner Kadri Kruusaauk räägib, kuidas vaatamata keerulisele aastale suudeti DigiABC projekti kaasata ligi 60 ettevõtte töötajat, kellest suure osa jaoks oli see esmane digiteadmiste koolitus.

Loe edasi

Tööjõupuudus peletab investorid Eestist eemale 

„Kõige kriitilisem tegur, et Eestisse rohkem välisinvesteeringud saada, on tööjõu saadavus,“ ütles ettevõtte Finesta juht Heikki Mäki. Tema sõnul tuleks julgemalt kasutada renditööjõudu ning mitte piirata spetsialistide rakendamist väljastpoolt Eestit.

Loe edasi
 

TÖÖANDJATE SEISUKOHAD

Palgakokkulepete ja töösuhete reguleerimine peaks jääma liikmesriikide otsustada

Eesti Tööandjate Keskliit toonitab sotsiaalminister Tanel Kiigele saadetud pöördumises, et Euroopa tasandi miinimumpalga ettepanek ei peaks olema direktiivi vormis, vaid mittesiduv Euroopa Liidu nõukogu soovitus, mis on pigem suunanäitajaks.

Loe edasi
 

RAHVUSVAHELISED UUDISED

Tööandjate Ärikohting: Euroopa Liidu taasterahastu jaotamisest

Euroopa majandust on otsustatud elavdada 750 miljardi euro suuruse taaste- ja vastupidavusrahastuga ehk NextGenerationEU. Eestile on sellest taasterahastust ettenähtud 1,1 miljardit eurot.Novembrikuisel ärikohtingul arutasime selle taasterahastu jaotamisest. 

Loe edasi

Võimalus kaasa rääkida ettevõtete jätkussutliku juhtimise teemal

Euroopa Komisjon on avanud konsultatsiooni jätkusuutliku ettevõtte valitsemise ja vastutuse teemal. Avaliku konsultatsiooni eesmärk on koguda andmeid ja sidusrühmade seisukohti äriühingu kestlikku üldjuhtimist käsitleva võimaliku algatuse kohta.

Loe edasi
 

UUED LIIKMED 

Tööandjate uued liikmed: Baltic Restaurants Estonia ja Mediq Eesti

Hiljuti liitusid Eesti Tööandjate Keskliiduga Mediq Eesti ja Baltic Restaurants Estonia. Meil on hea meel jagada nende mõtteid,  miks nad meiega liituda otsustasid ja millised väljakutsed neil tänasel päeval on. 

Loe edasi
 

Tasub teada

Haigushüvitist hakatakse ajutiselt maksma teisest päevast 

Valitsus kiitis kabinetinõupidamisel heaks haigushüvitise regulatsiooni laienemise alates teisest haiguse päevast ning kui riigikogu vastavad seadusemuudatused heaks kiidab, kehtib ajutine regulatsioon tuleva aasta 1. jaanuarist 30. aprillini.

Loe edasi

Tööinspektsioon annab nõu: kuidas korraldada kaugtööd

Tööjõu ja tervishoiu töörühmas rääkisime tööandja kohustustest ja võimalustest seoses töökeskkonna muutmisega, et ennetada Covid-19 viiruse levikut. Arutelul esitatud küsimustele vastavad Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula ning peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli-Miidla Vanatalu.

Loe edasi

24. novembrist kehtivad koroonaviiruse leviku vastased piirangud

Valitsus kiitis 23. novembril heaks täiendavad koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku vastased piirangud, mis puudutavad statsionaarsete istekohtadega siseruumides toimuvaid avalikke koosolekuid, üritusi ja meelelahutustegevust, hakkavad kehtima laupäevast, 28. novembrist. 

Loe edasi

6 + 1 põhjust, miks liituda Eesti Tööandjate Keskliiduga
 

  1. Parem majanduskeskkond ja kasvuvõimalused – koos mõjutameseadusandjaid tegema otsuseid, mis aitavad kaasa majanduskasvule.  
  2. Võimalus saada osa ettevõtjate võrgustikust, kuhu kuulub 2000 Eesti ettevõtet 250 000 töötajaga.  
  3. Olete kursis, millised teie ettevõtet mõjutavad protsessid on EuroopaLiidus ja maailmas käimas ning saate neid mõjutada.
  4. Võimalus saada osa teadmistest, mis aitavad kasvada ja saavutadaparemaid tulemusi.  
  5. Võimalus selgitada avalikkusele majanduse toimimist ja tööandjate rolliselles. 
  6. Võimalus avaldada oma visioon ja konkreetsed ettepanekud iga neljaaasta tagant tööandjate manifestis. 
  7. Vaid Eesti Tööandjate Keskliidu liikmena on teil õigus öeldajäreltulevatele põlvedele:  „Andsime endast tööandjana maksimumi, et Eesti majandusel ja seega riigil laiemalt läheks hästi ka kahekümne aasta pärast.“  

LIITU MEIEGA!Facebook

Website

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×