Tööandjate Keskliit

Praktika ja Õpipoisiõpe nr 9, märts 2018

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri, märts 2017
 

Tööandjate keskliit otsib parimat praktikakohta

Eesti Tööandjate Keskliit otsib 16. aprillini parimaid praktikakohti, et tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi. Loe, mida on võit tähendanud eelmistel aastal parimaks praktikakohaks tunnistatutele.

Loe edasi… »

Tööandja, ootame sind kutsehariduse konverentsile 

Olete oodatud konverentsile „Kuhu lähed, kutseharidus?“, mis toimub teisipäeval, 10. aprillil Pärnu Kontserdimajas kell 11:00-16:00. Konverentsi korraldavad koostöös Pärnumaa Kutsehariduskeskus (PKHK) ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Loe edasi… »

Soovitused praktikantidele ja nende juhendajatele

Ericsson Eesti on kirja pannud soovitused, mida praktikandid ja nende juhendajad silmas võiksid pidada. Välja toodud soovitused sobivad nii kohalikele kui väljastpoolt Eestit saabunud praktikantidele.

Loe edasi… »

Euroopa Kutseõppe Arenduskeskus vaatab kutsehariduse tulevikku

Euroopa Kutseõppe Arenduskeskus (CEDEFOP) on koostanud ülevaateid nii kutseõppe arengutest tänaseni kui vaadet tulevikku. ​
 

 
KOGEMUSLOOD

Pakistanlasest elektroonikainsener Eestis praktikal

TTÜ-s tudeeriv Pakistanist pärit Jawad rääkis meile oma kogemusest Ericsson Eestis töötamisest. Ta on kommuniaktsioonile spetsialiseerunud elektroonikainsener ja jätkab oma õpinguid magistrikraadi saamiseks TTÜs kommunikatiivse elektroonika erialal. 

Loe edasi… »

16 küsimust välistudengist praktikandile 

Work In Estonia uuris New Delhist pärit Shreyaselt, miks otsustas ta veeta suve Eestis ühe valitsusprojekti heaks töötades ja mida ta Eestist arvab. 
 

Loe edasi… »

Kõik, mida pead teadma praktikast!

CV-Online Estonia kutsus Eesti Tööandjate Keskliidu enda juurde külla, et rääkida pisut praktika korraldamisest, sest praegu on just õige aeg hakata pakkuma praktikakohti ning samas ka neid otsima hakata. 

Loe edasi… »

 
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 

Kuidas erineb välistudengi praktika Eestist pärit tudengi praktikale võtmisega?

Välistudengite praktika Eestis ei erine tavapärasest praktikast, küll aga võib välistudengitel nappida infot kehtivate regulatsioonide kohta, samuti on välistudengitel keerulisel leida endale praktikakohta. Oleme koostanud juhendmaterjali, kus oleme kokkuvõtlikult toodud välja praktilise informatsiooni ja näpunäited, mis välistudengite nõustamisel on abiks.

Kuidas leida praktikante? 

Enamasti vastutab iga üliõpilane praktikakoha leidmise eest ise. Soovitame praktikakuulutusi jagada ülikoolide ja kutsekoolide kaudu. Samuti võtavad heal meelel praktikapakkumisi vastu näiteks www.jobinestonia.com; www.tudengiveeb.ee; www.cv.ee; www.cvkeskus.ee; www.ej.ee ja loomulikult jagada kuulutusi sotsiaalmeedias.

 
TASUB TEADA

Õpipoisiõppe infopäevad tööandjatele

On aeg asuda ise oma ettevõttele vajalike oskustega noori töötajaid koolitama. Parim võimalus selleks on värvata keskkoolilõpetajad kohe sügisest õpipoisiõppesse ja õpetada nad koostöös kutsekooliga välja. Kuna mitmed tööandjad on juba õpipoiste koolitamise vastu huvi tundnud, siis korraldab SA Innove infopäevad, kus edasist tegevuskava saab paika sättida. 

Loe edasi… »

Töötukassa kevadised töömessid kutsuvad osalema

Kevadistel  töö- ja karjäärimessidel soovime taas kokku viia tublid tööandjad ning tarmukad tööotsijad ning karjäärimuutuse soovijad. Töö- ja karjäärimesside populaarsus on ajas kasvanud ning sel kevadel saab veel osa võtta suisa kaheksast töömessist.

Loe edasi… »

Noor Meister 2018 toimub juba 3.-4. mail

3.-4. mail toimub Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses taas sündmus Noor Meister, mille raames leiavad aset kutsemeistrivõistlused ja oskuste festival. Tööandjad on oodatud osalema messil toetajatena, et leida endale tulevast tööjõudu.

Loe edasi… »

Läheneb kutsehariduse õpirände harta taotlustähtaeg!

Kutsehariduse õpirände hartaga akrediteeritakse ja tunnustatakse kutseõppeasutusi, kes on olnud edukad kvaliteetse õpirände korraldamises oma õpilastele ja töötajatele ning julgustatakse neid edasi arendama oma rahvusvahelise koostöö strateegiaid. 

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×