Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe nr 15

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Praktiline seminar tööjõupuuduse leevendamisest 16. oktoobril Paides

Eesti Tööandjate Keskliit ja PARE kutsuvad tasuta seminarile „Kus nad on? Vähekasutatud võimalused töötajate leidmiseks ja koolitamiseks“, mis toimub 16. oktoobril Paide Muusika ja Teatrimajas. Seminaril räägime vähenenud töövõimega inimeste värbamisest, praktikavõimaluste pakkumisest ja õpipoisiõppest. Samuti kuulutatakse seal välja Õppijasõbralik Tööandja 2019! 

Loe edasi… »

Parima praktikandi tiitli nimel võistleb 45 noort

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursile  “Praktik Cum Laude” esitasid tööandjad 45 kandidaati, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Konkursi võitjad selguvad oktoobri hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. 

Loe edasi… »

Parim regionaalne praktikakoht AS Wermo püüab vastu võtta kõik praktikandid

Parim regionaalne praktikakoht on Võru mööblitööstusettevõte AS Wermo, kes on piirkonnas hinnatud praktikabaasiks juba juba kümneid aastaid. AS Wermo esitas konkursile Võrumaa Kutsehariduskeskus, kes tõi esile, et ettevõte suhtub praktikasse väga põhjalikult. 

Loe edasi… »

Velvet: Otse koolist meile valmis inimesi ei tule

Strateegilise disaini agentuur Velvet lõi praktikantide jaoks Velveti Akadeemia ja pälvis selle eest Eesti Tööandjate Keskliidult parima väikeettevõttest praktikakoha auhinna.

Loe edasi… »

Parim välistudengite praktikakoht on Pärnu Haigla

Parim välistudengite praktikakoht on Pärnu Haigla, kes juba aastaid on praktikabaasiks meditsiinvaldkonna, kuid ka muude erialade välisüliõpilastele. Nende sõnul on välistudeng praktikant nagu iga teine. Ta vajab vast veidi rohkem tuge igapäevaelus toimetulekuga, aga mitte erialaselt. 

Loe edasi… »

 
KOGEMUSLOOD 

Fortaco Estonia OÜ värbab kolmandiku praktikantidest tööle

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas Narvas venekeelse infoseminari „Kus nad on? Vähekasutatud võimalused vajalike töötajate leidmiseks ja koolitamiseks“. Tegime seal intervjuu Fortaco Estonia OÜ personalijuhi Svetlana Smirnovaga, kes selgitab, miks neile on praktikakohtade pakkumine ja töökohapõhine õpe olulised. 

Loe edasi… »

Cleveroni Akadeemia – ettevõtte ja kõrgkooli koostöö uus tase Eestis

Septembris käivitus Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja AS Cleveroni koostööprojekt – praktikarohke ja tööandja vajadustest lähtuv kõrghariduse õppeformaat Cleveroni Akadeemia. Tegu on täielikult tööandjate algatusega, nii initsiatiiv, teostus kui rahastus pärineb erasektorist.

Loe edasi… »

Eesti Energia võtab praktikante vastu aastaringselt

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas Narvas venekeelse infoseminari „Kus nad on? Vähekasutatud võimalused vajalike töötajate leidmiseks ja koolitamiseks“.  Seminari üks teema oli töötajate järelkasvu koolitamine läbi praktika. Selles osas rääkis Olga Zaitseva Eesti Energia AS-ist, kuidas on nende ettevõtetes korraldatud praktika ja töökohapõhine õpe.

Loe edasi… »

TASUB TEADA

Millega tegeleb Eesti mööblitootjate mõttekeskus TSENTER?

Oma panuse puidu paremaks väärindamiseks annab Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER. Keskuse missiooniks on puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjaid toetada, noori innustada ja regiooni ettevõtlust elavdada.

Loe edasi… »

Töökohal ja töökõrvalt õppimine Tallinna Tehnikaülikooli äriinfotehnoloogia õppekavadel

Tallinna Tehnikaülikoolis saab äriinfotehnoloogiat õppida nii bakalaureuse kui ka magistri tasemel. Bakalaureuse taseme õppekavale võetakse aastas vastu 80 kuni 100 tudengit ja magistriõppekavale 40 kuni 60 tudengit.

Loe edasi… »

Minister Mailis Reps tänas maailma kutsemeistrivõistlustel osalejaid

25. septembril toimus haridus- ja teadusministri tunnustusüritus kõikidele, kes panustasid WorldSkills 2019 võistlustesse: võistlejad, juhendajad, sponsorid ja koostööpartnerid. WorldSkills 2019 toimus 22.–27.08.2019 Kaasanis. Esindatud oli rohkem kui 60 riiki ja toimus 56 erinevat võistlust. Eestit esindasid 13 noort 12 võistlusalal. 

Loe edasi… »

 

Müük ei meeldi kellelegi, küll aga on ostlemine tore

Nooremad tööturule sisenevad põlvkonnad otsivad paindlikku töökorraldust. Üheks viisiks nende kaasamiseks on kaugtöö võimaldamine. Kuidas muuta kaugtöötaja ettevõtte edukaimaks müügispetsialistiks? 

Loe edasi… »

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×