Tööandjate Keskliit

Põhjamaade tööandjate organisatsioonide pöördumine jätkusuutlikku ettevõtte juhtimise plaani teemal oli mõjus

Aprilli lõpus väljendasid Eesti, Soome, Rootsi, Taani, Norra ja Islandi tööandjate keskliitude tegevjuhid rahulolematust Euroopa Komisjoni ettevalmistatud ettevõtte jätkusuutlikku juhtimise ja vastutuse jagamise algatuse suhtes. Uudis on leitav SIIT.

Lisaks saadeti põhjalikum pöördumine ka Euroopa Komisjoni vastavatele direktoraatidele. Tänaseks on selgunud, et Euroopa Komisjon on lükanud edasi ettevõtte jätkusuutlikku juhtimise ja vastutuse algatuse esitamise. Politico väljaanne on kajastanud uudist, kus on eraldi välja toodud, et Komisjoni sisemise regulatiivse kontrolli poolt saadud punane kaart ettepaneku mõjuhinnangule ja Põhjamaade ettevõtlusorganisatsioonide tugev argumenteeritud arvamus on sundinud Euroopa Komisjoni oma kaalutud ettepanekut üle vaatama.

Põhjamaade ettevõtlusorganisatsiooni tegevjuhid leiavad, et jätkusuutlik ettevõtte juhtimine on väga oluline, kuid sellisel kujul algatuse esitamine on vale. See kahjustab ettevõtete võimet tõhusat äri teha, nõrgendab praeguseid äriühingute juhtimismudeleid ja hägustab juhtide kohustusi.

Foto: Eesti Tööandjate Keskliit erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×