Tööandjate Keskliit

Miks pakkuda praktikakohti välistudengitele?

Uurisime Cybernetica AS juhatuse liikmelt ja infoturbeinstituudi direktorilt Dan Bogdanovilt, mis ajendab ettevõtet välisüliõpilastele praktikakohti pakkuma.

Miks olete otsustanud välistudengitele praktikakohti pakkuda?
Cybernetica kasvu strateegiline osa on rahvusvahelistumine, Eesti e-riigi ja turbekogemuste viimine laia maailma, sellega seoses on meie töökeeled läinud järjest rahvusvahelisemaks, me reisime järjest rohkem ja me tahame paremini mõista neid riike ja nende inimesi. Ja selleks on üks paremaid kanaleid on olnud, et need inimesed kas tulevad meile tööle või praktikale. Mõned neist jäävad meile tööle ja õpetavad meile enda riikidest, mõned viivad meie kogemused endale koju ja aitavad seal luua pinnast meie edasisele kasvule.

Mida välistudengid teie organisatsioonile juurde annavad?
Meie organisatsioon on niimoodi saanud juurde oskusi, mida me mujalt nii kergesti ei oleks leidnud. Meil on koostöö Eesti ülikoolidega ja meie praktikandid tulevad Eesti ülikoolidest, kuid on olnud ka juhtumeid, kus meile tullakse praktikale välismaa ülikoolidest, et õppida just infoturbe või e-riigi kohta – et selles targemaks saada ja jäädagi meile. Selle koha pealt me kindlasti mitmekesistume, me saame uusi oskusi juurde ja ka uued käsitöö-oskused leiavad teed meie inseneride sekka.

Kas soovitate välistudengite kaasamist teistele?
Ma kindlasti soovitan Eesti ettevõtetel enda personali kasvul kaaluda välistööjõusud ja ka välismaa praktikante. Seda nii uute oskuste kaasamiskes, kui ka enda rahvusvahelise laiendamise ettevalmistamiseks.

Vaata ka intervjuud Cybernetica AS juhatuse liikmelt ja infoturbeinstituudi direktori Dan Bogdanoviga.

Taustaks:

Eestis õpib tasemeõppes üle 5 tuhande välisüliõpilase. Teistest sagedamini jäävad õpingute lõpetamise järel Eestisse tööle IKT, tehnika, tootmise ja ehituse valdkondade vilistlased. Populaarsemad tegevusalad, kus välistudengid töötavad on info ja side, majutus ja toitlustus ning haridus.

Foto: Aron Urb/Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×