Tööandjate Keskliit

2021. aasta õppijasõbralik tööandja on Eesti Energia

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustavad Eesti Tööandjate Keskliit, ETKA Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium aasta õppijasõbralikumaid tööandjaid. 2021. aastal pälvis võidu Eesti Energia AS.

 „Viimase poolteise aasta jooksul oleme kõik saanud märkimisväärselt arendada oma kohanemis- ja õpioskusi. Eesti Energia AS on õppimist väärtustades eeskujuks kõikidele teistele Eesti ettevõtetele, sest on mõistnud, et elukestev õpe aitab kasvatada nii töötaja kui organisatsiooni väärtust,“  ütles haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts.  

 „Meie eesmärk on innovaatilise juhtimiskultuuri kujundamine ja töötajakogemuse edendamine. Edu võti peitub pidevas arengus ja võimaluses olla alati parim versioon iseendast. Oleme kujundanud Eesti Energias mitmekesise ja kombineeritud õpiteekonna – 70% õppimist läbi tegevuse, 20% õppimist kolleegidelt, 10% õppimist koolitustelt. Kasutame uudset e-õppekeskkonda, mis toetab nii karjääri kui ka vaimset tervist,“ ütles Eesti Energia töötajakogemuse direktor Tiina Drui.

„Väärtustame omavahelist kogemuste jagamist ja võrgustiku loomist teadmispõhistes klubides ning oleme suurim praktikakohtade pakkuja. Iga IT- ja inseneriteaduskonna õppur leiab Eesti Energiast endale väljakutseid, mis erialasel teekonnal edasi viivad. Meil praktikal käinud noortest tuleb tööle ligi 7%. Julgustame inspireerimist just läbi elukestva õppimise ja arengu, sõnas Drui.

Hindamiskomisjoni juhi, Tööandjate Keskliidu haridusnõuniku Anneli Entsoni sõnul eristus 2021. aastal võidu pälvinud Eesti Energia teistest kandidaatidest just seetõttu, et töötajate arengut planeeritakse järjepidevalt, seejuures väärtustatakse nii töötajate erialaseid kui ka enesearengukoolitusi ning kõigile töötajatele on kättesaadavad õppeinfo ja koolitusmaterjalid. Eesti Energia on ka suurim praktikakohtade pakkuja,“ ütles Entson.

Vaata ka Eesti Energia videot. Võitja valiti välja maakondlike laureaatide seast.

Õppijasõbraliku tööandja tunnustamise eesmärk on väärtustada õppimist ja õpetamist nii avalikus-, era- kui ka kolmandas sektoris. Tänavu septembris toimunud konkursile esitati 48 kandidaati.

Eelmisel aastal pälvis võidu OÜ Puidukoda, eriauhinnad said Baltic Workboats AS ja Päts OÜ. Kaks neist jagasid üritusel enda kogemust möödunud aastast, mis oli kõigi ettevõtete jaoks tavapärasest erinev.

Õppijasõbraliku tööandja konkurssi korraldavad Eesti Tööandjate Keskliit, ETKA Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium. Konkurssi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Sündmuse fotogalerii autor on Arno Mikkor. Tunnustusüritus on järelvaadatav Postimehe veebis.

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×