Tööandjate Keskliit

BusinessEurope veebinar tööstuste ökosüsteemidest 16. septembril

BusinessEurope korraldab koostöös Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete peadirektoraadiga (DG GROW) kaks tööstusökosüsteemide alast veebinari (juulis ja septembris). Eesmärk on anda ülevaadet tööstuste ökosüsteemidest, Euroopa Komisjon state of play’st ja saada aimu, mis rolli mängivad sidusrühmad ning pidada KOMiga struktureeritud dialoogi üldise lähenemisviisi üle.

17. juulil toimus esimene veebinar, kus räägiti üldiselt tööstuste ökosüsteemidest ja detailsemalt peatuti turismi, digitaal- ning lennunduse- ja kaitseökosüsteemidest. Teine veebinar toimub juba 16. septembril.

Oluline on silmas pidada, et Euroopa Komisjon esitas 10. märtsil uue tööstusstrateegia, mis peaks aitama Euroopa tööstustel saavutada digitaalne juhtpositsioon ja üleminekut kliimaneutraalsusele. See kõik oli enne COVID-19 kriisi, kuid samas teema on aktuaalne ka nüüd majanduse taastumise kontekstis.

Põhisõnum on, et iga lüli tööstusökosüsteemis on oluline (eriti ka nüüd majanduse kiirema taastumise kontekstis) ja arvesse tuleb võtta väärtusahela kõiki osapooli. Ökosüsteemid hõlmavad kõiki väärtusahelas osalejaid: kõige väiksematest idufirmadest kõige suuremate ettevõteteni, akadeemilistest ringkondadest teadusasutusteni, teenuseosutajatest tarnijateni.

Ettekanded: 

2020 07 17 Tourism Ecosystem
2020 07 17 Aerospace and Defence Ecosystem
2020 07 17 Digital Ecosystem
2020 07 17 Overview Industrial Ecosystems

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×