Vabrik nr 145

 

VABRIK nr 145
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Tööandja kulud töötaja tervisele maksuvabaks piiranguteta

Praegu Riigikogus menetletav tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise eelnõu, millega muudetaks sotsiaalmaksuvabaks 2. ja 3. haiguspäeva hüvitamine ning loetakse osaliselt maksuvabaks tööandja kulutused töötaja tervisele, on samm õiges suunas. Kuid Tööandjad leiavad, et seadusemuudatus ei ole piisav ning tööandja kulud töötaja tervisele tuleks maksustamisest vabastada piiranguteta.

Loe edasi… »

Uuest aastast hakkab riigiga arveldamine toimuma e-arvetega

Riigikogus läbis esimese lugemise raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille jõustumisel muutub arveldamine avaliku sektoriga täielikult e-arvetel põhinevaks alates 2017. aasta algusest.

Loe edasi »

Parimad praktikandid tulid Rimist ja Nurmest

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi Praktik Cum Laude võitis kõrghariduse kategoorias Egle Kadastik, kes oli inseneri- ja konstruktoripraktikal Nurme Production OÜ-s. Kutsehariduse kategoorias oli parim Kaidi Parv, kes oli müügitöö praktikal Rimi Eesti Foods AS-is.

Loe edasi… »

Tööandjate keskliiduga liitus AS Usesoft

Eesti Tööandjate Keskliiduga liitus AS Usesoft. 1991. aastal asutatud Usesoft on äritarkvaralahendustele keskendunud Eesti IT firma, kelle peamisteks klientideks on Eestis tegutsevad ehitus- ja tootmisvaldkonna ettevõtted.

Loe edasi… »
 
MAJANDUSPOLIITIKA

Tööandjad ootavad statistikaametile esitatavate aruannete vähendamist

Eesti Tööandjate Keskliit soovitab statistika kogumise korralduse muutmisel arvestada ettepanekutega, mille keskliit on juba esitanud nullbürokraatia algatuse raames. Ettevõtjate hinnangul on üheks suurimaks halduskoormuse tekitajaks just Statistikaameti kogutav aruandlus. 

Loe edasi… »

BusinessEurope’i sügisprogoos: Brexit toob majanduskasvu aeglustumise

Hoolimata keerulisest rahvusvahelisest olukorrast jätkub järgnevatel kuudel Euroopa majanduse taastumine, selgus Euroopa tööandjate ühenduse BusinessEurope’i sügisesest majandusprognoosist. Ehkki Ühendkuningriikide otsus Euroopa Liidust lahkuda pole seni märgatavalt kahjustanud ettevõtjate kindlustunnet, võivad pikemas perspektiivis siiski ilmneda Brexiti olulised majanduslikud tagajärjed ja 2017. aastal on oodata Euroopa Liidu majanduskasvu aeglustumist.


Loe edasi… »

Tööandjad esitasid riigi äriühingute nõukogude liikmete nimetamiskomisjoni Gunnar Okki

Eesti Tööandjate Keskliit tegi valitsusele ettepaneku nimetada riigi äriühingute nõukogude liikmete nimetamise komisjoni liikmeks tööandjate poolt Gunnar Okk. Samuti on Tööandjad seisukohal, et loodav komisjon ei peaks tegelema riigi äriühingute nõukogude üle järelevalve teostamisega, vaid selle peamiseks rolliks peaks olema kitsamalt nõukogude liikmete valik ja nende sobivuse hindamine ja töötasu ettepanekute tegemine.

Loe edasi.. »
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Kai Realo: migrandid tuleb tööturule integreerida võimalikult kiiresti

19. oktoobril Brüsselis toimunud Euroopa Liidu tööturu partnerite kolmepoolsel kohtumisel esindas Eesti tööandjaid Eesti Tööandjate Keskliidu asepresident, Circle K Eesti peadirektor Kai Realo, kes rõhutas oma sõnavõtus vajadust migrante tööturule ja ühiskonda integreerida võimalikult varases faasis.

Loe edasi… »

CV Keskus kutsub osalema uuringus tööturu lähituleviku kohta

CV Keskus on taas alustanud iga-aastase uuringuga, mille eesmärk on välja selgitada Eesti tööandjate ootused tööturu lähituleviku kohta. Uuritakse, kas lähema 6 kuu jooksul on plaanis luua uusi töökohti ja palgata uusi töötajaid, kui palju kavatsetakse tõsta või langetada palkasid, millistesse ressurssidesse investeerida ja küsitakse ka, millistest praktilistest oskustest ja teadmistest jääb tööle kandideerijatel enim puudu.

Loe edasi… »
 
 
 
TASUB TEADA

Telli karjäärinõustamine töökohta

Töötukassa pakub tööandjatele võimalust tellida organisatsiooni Töötukassa karjäärinõustaja, kes viiks läbi nii töötube kui ka individuaalset nõustamist erinevatel põletavatel töö- ja karjääriga seotud teemadel.

Loe edasi… »

Leia töötajad üle-euroopalisel online-töömessil

Eesti Töötukassa kutsub tööandjaid osalema 11. novembril 2016 toimuval üle-euroopalisel online-töömessil „Work in Estonia“. Kui varasematel aastatel on mess keskendunud eeskätt suures töökäte puuduses olevale infotehnoloogia sektorile, siis seekord on osalema oodatud kõik tööandjad, kes huvituvad Euroopast töötajate värbamisest.

Loe edasi… »

Puuetega Inimeste Koda otsib parimaid teenuseosutajaid

Eesti Puuetega Inimeste Koda otsib nominente seoses rahvusvahelise puuetega inimeste päeva aastakonverentsiga. Koda soovib tunnustada institutsioone, kes on andnud olulise panuse Eesti ühiskonna arenemisel puudega või kroonilise haigusega inimesi paremini kaasavaks.

Loe lähemalt.. »
 
Jälgi meid Facebookis   
×