Tööandjate Keskliit

(ERR) Tööandjate keskliit: sotsiaalmaksu tuleks oluliselt alandada

Tööandjate keskliidu uues, juba kolmandas manifestis tehakse ettepanek Eesti maksusüsteem avaliku arutuse alla võtta ja oluliselt alandada sotsiaalmaksu, rääkis Eesti tööandjate keskliidu esimees Toomas Tamsar.

“Nendest ettepanekutest, mis me oleme eelmistes manifestides kirjutanud, on päris palju ka teoks saanud. Võib-olla seekord on erinevus selles, et me mitte ainult ei püüa öelda riigijuhtidele, nõu anda, mida tegema peaks, vaid seal on kirjas ka sõnumid tööandjatele ja tööinimestele,” ütles Toomas Tamsar intervjuus ETV saatele “Terevisioon”.

Manifestis käsitletakse ka nn keskmise sissetuleku lõksu, millest on varem kirjutanud näiteks Indrek Neivelt. Tamsari sõnul oleme oma sissetulekute poolest mitte enam vaeste, vaid keskmiste riikide hulgas ning hakkame juba jõudma jõukate riikide hulka, kuid sinna läbimurdmine on väga keeruline. Me ei ole enam odava tööjõuga riik, odavat tööd enam teha ei taha, aga kallist tööd teha veel väga hästi ei oska.

“Maailma riikide kogemus ütleb paljuski seda, et need riigid, kes sealt otsast on välja murdnud, on seda teinud ikkagi tänu inimestesse investeerimisele. See on võib-olla kõige olulisem sõnum. [—] See tähendab üht otsa pidi ka haridust. Ei ole juhus, et tänavuses manifestis on kõige paksem peatükk kujunenud.- me oleme seda kõvasti õhemaks teinud – teemadest, mis puudutavad haridust ja kvalifikatsiooni.”

Rääkides maksudest, ütles Tamsar, et tööandjate ettepanek on kogu Eesti maksusüsteem häbi ja hirmuta lahti võtta ja arutada maksude üle päris avatult.

“Tõepoolest, meie ettepanek on oluliselt vähendada tööjõumakse. Ja me räägime ikkagi sotsiaalmaksu mõneprotsendilisest alandamisest. Ja see vajadus tuleneb sellest, et meie peamine mure kogu selle manifesti juures on Eesti ettevõtluse konkurentsivõime ja selle tegelikult väike kahanemine. Maksukonkurents ka siin piirkonnas riikide vahel on päris terav, ja sealt on ka see ettepanek pärit.”

Videoklippi saab näha siit>>

Allikas: ERR

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×