Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 196

 

 


VABRIK nr 196

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Aasta ettevõte 2020 on Tööandjate keskliidu liige Nortal AS 

8. oktoobril tunnustati tublimaid Eesti ettevõtteid konkursil „Eesti parimad ettevõtted 2020“. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati üks Eesti IT-lipulaevu Nortal AS.

Loe edasi

Selgusid aasta õppijasõbralikuimad tööandjad

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustavad Eesti Tööandjate Keskliit, ETKA Andras ja Haridus- ja Teadusministeerium aasta kõige õppijasõbralikumaid tööandjaid. Selleaastase konkursi võitis OÜ Puidukoda, eriauhinnad said Baltic Workboats AS ja Päts OÜ. 

Loe edasi

Kas kukume langevarjuta või avab keegi selle? 

Koroonaviiruse on nähtamatu, ning seni allumatu vaenlane, mis on võimeline seisma panema kogu maailma. Kui suvel sai majandus osades sektorites taas toimima hakata, siis nüüd terendab piirangute uus laine. Mida me vahepeal oleme ära teinud ja mida kogemusest õppinud, räägib Eesti Tööandjate Keskliidu üldkoosolekust ajendatud arvamusloos volikogu esinaine Kai Realo.

Loe edasi

Parimaks praktikandiks pürib 57 õppurit 

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursil „Praktik Cum Laude“ võistleb 57 kandidaati, kes jäid praktikapakkujatele silma oma silmapaistvate tulemustega. Veel saab  valida nädala jooksul konkursi Facebooki lehel oma lemmikkandidaati.

Loe edasi

Helen Anijalg: Uudishimu ja energia loovad julgust teha suuri tegusid

Eesti parimate ettevõtete auhindamisel pidas Roofit.solari kaasasutaja ja ekspordijuht Helen Anijalg inspiratsioonikõne, kus innustas ettevõtjaid avastama, energiat targalt kasutama ning puhkama. Avaldame kõne täies mahus ja lisatud on ka ettekande video.

 

Loe edasi

Tööandjate ärikohting: terviseriskide haldamine töökeskkonnas

14. oktoobril toimunud ärikohtingul rääkisime muudatustest töökeskkonnas, mille on kaasa toonud COVID-19 põhjustatud tervisekriis. 

Loe edasi
 
 

TÖÖANDJATE SEISKOHAD 

Esitasime riigikogule pöördumise seoses välismaalaste- ja kõrgharidusseadusega

Esitasime 8. oktoobril Riigikogu põhiseaduskomisjonile pöördumise seoses välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõuga, mis piirab oluliselt tööturgu. Leiame, et eelnõu menetlus kiireloomulisena ei ole põhjendatud. 

Loe edasi

Avalda arvamust: töökeskkonnaga seotud seadusemuudatused 

Sotsiaalministeerium on saatnud arvamuse avaldamiseks määruse „Bioloogilistest ohuteguritest mõjutatud töökeskkonna töötervishoiu ja tööohutuse nõuded“. See toob kaasa oluliselt rangemad reeglid nendele töötajatele, kes puutuvad suure tõenäosusega kokku koroonaviirusega. 

Loe edasi

Ehitusettevõtjad: 2021. aasta riigieelarves kavandatud investeeringud ei ole majanduse taaskäivitamiseks piisavad

Alates COVID-19 pandeemia levikust ning eriolukorra välja kuulutamisest käesoleva aasta märtsis on ehituse erialaliidud korduvalt pöördunud võimukandjate poole palvega hoida ehitussektorit töös, suurendada ehitussektorisse suunatavaid riiklikke investeeringuid ning tagada ehitussektori säilimiseks vajalikud tugimeetmed.

Loe edasi
 

RAHVUSVAHELISED UUDISED

Portaal ACCESS2MARKETS Euroopa Liidus eksportijatele ja importijatele

Access2Markets on ELi eksportijatele ja importijatele mõeldud uus portaal, kust saab üksikasjalikku teavet nii tariifide, päritolueeskirjade, tootenõuete, tolliprotseduuride ja -formaalsuste; käibemaksu/aktsiisi/müügimaksu, kaubandustõkete ja kaubandusstatistika kohta, et saaksite leida oma toodete jaoks parima allika või ekspordituru

Loe edasi

Uus Euroopa teadusruum innovatsiooniks ja teadusuuringuteks

30. oktoobril võttis Euroopa Komisjon vastu teatise „Uus Euroopa teadusruum teadusuuringute ja innovatsiooni jaoks“.  Loodud teadusruumi eesmärgiks on Euroopa teadus- ja innovatsioonikeskkonna parandamine, ELi ülemineku kiirendamine kliimaneutraalsusele ja digitaalsele juhtrollile, Euroopa kaasa aitamine taastumisele koroonaviiruse kriisi  mõjust ning vastupanuvõime tugevdamine tulevastele kriisidele.

Loe edasi
 

TASUB TEADA

PARE kutsub osalema juhtimiskonverentsile ja märkama parimaid personalijuhte

19. novembril toimub PARE juhtimiskonverents “Uus reaalsus”, mille fookuses on parema töötajakogemuse loomine kultuuri disainimise, tehnoloogia kasutuselevõtmise ja keskkonna teadliku kujundamise läbi. Samuti kutsub PARE üles tunnustama personaliinimesi ja esitama kandidaate konkursile Mõjukaim Personalijuht 2020!

Loe edasi

Osale meeskonnaga #püsimekoos väljakutses

MTÜ Peaasjad kutsub oktoobris, vaimse tervise kuul, tugevdama enda ja teiste vaimset tervist ja osalema #püsimekoos 15 minuti väljakutses! Selleks ei ole vaja palju aega või raha. Alustada võib 15 minutist, et meeskondades koosoleku raames käia läbi vaimse tervise hoidmise põhimõtted. Võtta 15 minutit, et soodustada üksteise hoidmist ja heade emotsioonide levikut. 

Loe edasi

Sotsiaalministeerium kutsub üles hoidma meie tavapärast elu võimalikult avatuna

Soovime ju kõik, et saaksime jätkuvalt teha harjumuspäraselt tööd, hoida kauplused, koolid, restoranid, teatrid-kinod ja spordisaalid lahti. Seetõttu on oluline, et õpiksime koos viirusega elama nii, et kahju oleks võimalikult väike. On mõned lihtsad asjad, mida saab igaüks teha selleks, et hoida meie elu võimalikult avatuna ja tavapärasena.

Loe edasi

Facebook

LinkedIn

Twitter

WebsiteEesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 


 

This email was sent to *|EMAIL|*

why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences

*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×