Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 189

 


VABRIK nr 189

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Kriisimeetmed koroonaviiruse tõttu tekkinud olukorra leevendamiseks

COVID-19 viirusest põhjustatud piirangud ja mõju majandustegevusele nii Eestis kui kogu maailmas on väga laiaulatuslik ning puudutab nii tööandjaid kui töötajaid. Jagame teiega tööandjate seisukohti ning infot riigi toetusmeetmete kohta, millest tänase seisuga on kinnitatud Kredexi ja Eesti Töötukassa kriisimeetmed.

Loe edasi
 

TÖÖANDJATE SEISUKOHAD

Tööandjate pöördumine vabariigi valitsuse poole

Eesti Tööandjate Keskliit kogus kokku oma liikmetelt ettepanekud, et aidata Eestit saada üle saada keerulistest aegadest, mis on põhjustatud maailmas levivast koroonaviirusest ning selle ohjamiseks vajalikest piirangutest.

Loe edasi

Jäätmepakendi seaduse eelnõu olulised muudatused

Esitasime tööandjate tagasiside keskkonnaministeeriumile jäätmeseaduse ja pakendiseaduse eelnõudele, mille vastuvõtmine algsel kujul oleks kahjustanud Eesti ettevõtluskeskkonda ja meie tööandjate konkurentsivõimet väga suurel määral. Hea meel on tõdeda, et sisuliselt muutus eelnõu mõistlikumaks kõigis kolmes meie poolt välja toodud aspektis.

Loe edasi

Avalda arvamust: Töötervishoiu ja -ohutuse seaduse muutmine

Aasta alguses oli kooskõlastusringil töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmise väljatöötamiskavatsus ning praegu on Sotsiaalministeerium saatnud arvamuse avaldamiseks töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmise eelnõu. Ootame teie tagasisidet hiljemalt 30. märtsiks 2020.a.

Loe edasi
 

TÖÖANDJATE UUDISED

Parimate praktikakohtade konkursi tähtaeg pikeneb

Hetkel kehtivas eriolukorras on tööandjate ja koolide fookus suunatud olukorraga kohanemisele ja raskustest väljatulemisele. Seepärast oleme otsustanud pikendada konkursi “Parim praktikakoht 2020” tähtaega esialgu 30. aprillini 2020. 

Loe edasi

Konverentsi “Tuulelohe lend” sel aastal ei toimu

Selle aasta 12. märtsil Tallinnas toimuma pidanud konverentsi otsustasime ära jätta seoses riigis kehtima hakanud eriolukorraga ning sooviga säästa nii esinejate, kuulajate kui ka korraldajate tervist.
Loe edasi

Tööandja: mul ei ole kuldset võtit, aga erasektorisse on vaja rohkem teadus-arendusega tegelejaid

Eesti Tööandjate Keskliidu asepresidendi ja eduka IT-ettevõtja Ivo Suursoo sõnul sõltub meie majandus ja elukeskkond väga suurel määral sellest, kuidas me ise aitame seda kujundada. „Tehnoloogia arenguga käivad kaasas võimalused riigi, majanduse ja elukeskkonna edendamiseks, aga nende realiseerimiseks on vaja teha tarku otsuseid,“ on Suursoo sõnum ettevõtjatele ja poliitikutele.
Loe edasi
 

ERIOLUKORRA INFO

Välismaalaste Eestis töötamise jätkamine eriolukorras

Politsei- ja Piirivalveamet jätkas 19.03 lühiajalise töötamise registreerimise taotluste vastuvõtmist. Välismaalased, kes olid 17.03 seisuga, mil hakkasid kehtima eriolukorrast tulenevad piirangud, Eestis seaduslikult ja kelle töötamine on Politsei- ja Piirivalveametis registreeritud, saavad siin töötamist jätkata.

Maksu- ja Tolliamet avas eriolukorra maksuinfot koondava veebilehe

Maksu- ja Tolliamet avas eriolukorra maksuinfot koondava veebilehe, kust ettevõtjad leiavad vastused enam levinud küsimustele ja värskemad uudised muudatuste kohta. Info veebilehel täieneb jooksvalt.

Loe edasi

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium lõi ettevõtjatele ühise kontaktipunkti

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.

Loe edasi

Advokaadibürood jagavad ettevõtjatele soovitusi eriolukorraga toimetulekuks

Advokaadibürood Sorainen AS ja Triniti jagavad juriidilisi soovitusi tööandjatele eriolukorraga toimetulekuks. Kasulikku infot saab nii äririskide juhtimisest, COVID-19 tõlgendamisest kui force majeure’ist ja antakse regionaalsed ülevaated toimuvast. 

Loe edasi

Töötukassa veebikeskkond kiireks abiks eriolukorras

Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu on paljud inimesed ajutiselt tööta, sest ei saa kaugtööd teha või on nende töökoht sattunud majandusprobleemide tõttu raskustesse ning töötajad on saadetud koju. Eesti Töötukassa on loonud keskkonna, kus saab kiirelt abi nii tööandja kui ka töötaja.

Loe edasi

Kogu info siit: koroonaviirus ja tööelu

Tööelu portaal koondas kokku tähtsama info, mis puudutab koroonaviirust, töökeskkonda ning töösuhteid. 

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Valmis ruumilise planeerimise roheline raamat

Rahandusministeeriumi eestvedamisel valminud raamatus käsitletakse ruumilise planeerimise probleemkohti ja soovitud seisu. Täname kõiki liikmeid, kes raamatu koostamisse panustasid ning julgustame seda aktiivselt kasutama.

Loe edasi

Võimalus taotleda kraadiõppe stipendiumi õpinguteks välismaal

SA Archimedes ootab 1. aprilliks taotlusi Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumile, mis on mõeldud magistri- või doktoriõppe läbimiseks tunnustatud väliskõrgkoolis.

Loe edasi

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×