Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 193 (juuli 2020)

 

 


VABRIK nr 193

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Ettevõtjate kehv hinnang valitsuse tööle paranes kriisi ajal 

Eesti Tööandjate Keskliidu tellitud uuring näitas, et teises kvartalis hindas 38,8% ettevõtjatest valitsuse ettevõtluskeskkonda puudutavaid otsuseid negatiivseks. Seda vaatamata COVID-19 mõjude leevendamise meetmetele, mis tõstsid positiivsete hinnangute osakaalu 15,7%ni. Neutraalse hinnangu andis valitsuse viimase kolme kuu tööle 45,5% vastanutest.

Loe edasi

Parim väikeettevõttest praktikakoht on PCC Projekt AS

Konkursi „Parim praktikakoht“ võitis väikeettevõtete arvestuses PCC Projekt AS. Ettevõte tegeleb ehitus-projekteerimisega. Tunnustuse tõi ettevõttele paindlik praktikakorraldus, mis võimaldab samaaegselt õppida ja töötada

Loe edasi

Pöördumine vabariigi valitsuse poole seoses tööjõuprobleemiga

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Tööstus-Kaubanduskoda tegid Vabariigi Valitsusele pöördumise seotult välistööjõu kaasamise vajadusega Eesti majanduse arenguks ja töökohtade säilimiseks. Toonitame, et ettevõtjate esimene eelistus on võtta tööle kohalikke töötajaid, kuid paljusid ametikohti ei ole võimalik täita kohalike töötajatega, sest neil pole vastavaid oskusi. 

Loe edasi

Välistööjõu tõrjumisega kahjustab riik niigi keerulises olukorras olevat majandust  

Välistööjõu tõrjumisega pidurdab riik enda ja eestimaalaste sissetulekute kasvu ning kahjustab niigi keerulises olukorras olevat majandust,” ütles KUKU raadiole 3. juunil antud intervjuus Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.
Loe edasi

BLRT personalidirektor: välistööjõu piiramine soodustab skeemitamist

Kuidas kolmandatest riikidest pärit töötajate sissesõidu piiramine mõjutab enam kui 4000 inimesele tööd andvat kontserni ja Eesti majandust tervikuna, kirjutab BLRT Grupp AS-i personalidirektor Viktoria Goihinberg.

Loe edasi
 

RAHVUSVAHELISED SUHTED 

BIACi soovitused kriisijärgse olukorraga toimetulekuks

BIAC, Ettevõtjate hääletoru OECD juures, avaldas eelmisel nädalal valitsustele väga konkreetsed soovitused COVID-19 kriisijärgse olukorraga toimetulekuks – töökohtade loomise ja tervise hoidmiseks. Jagame teiega väljatoodud kaheksat soovitust, mis muuhulgas soovitavad paindlikuma töö võimaldamist.

Loe edasi

Rahvusvaheline tööorganisatsioon IOE avaldas aastaraporti

Rahvusvaheline tööandjate organisatsioon (IOE) avaldas oma aastaraporti, kus tuuakse välja 2019. aastal toimunud üritused kuni 2020. aasta märtsini ning siis seoses COVID-19 viiruse levikuga toimusid mitmed kohtumised virtuaalselt.

Loe edasi

Euroopa Komisjoni suvine majandusprognoos 

Euroopa Komisjon avaldas suvise majandusprognoosi, mille kohaselt on ELi majanduslangus sügavam ja pikaajalisem kui eelnevalt prognoositi.  ELi majandus kahaneb 2020. aastal 8,3% (Eestis 7,7%) ja kasvab 2021. aastal 5,8% (Eestis 6,2%).

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Konkursi “Ettevõtluse auhind 2020” kandideerimistähtaeg pikenes 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Eesti Tööandjate Keskliit pikendasid ettevõtluskonkursi “Ettevõtluse auhind 2020” kandideerimistähtaega 17. juulini, et kõik soovijad saaksid osaleda. Konkursi eesmärk on tunnustada Eesti parimaid ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust ka majanduslikult keerulisel ajal. Võitjad kuulutatakse välja 8. oktoobril. 

Loe edasi

Kai Realo ja Ivo Suursoo valiti valitsust majandusküsimustes nõustavasse ekspertkogusse

Valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodi 15-liikmeline ekspertkogu, kelle eesmärk on nõustada valitsust majanduse ergutamise, inimeste toimetuleku parandamise ja ettevõtete konkurentsivõime kasvatamise küsimustes. Eesti Tööandjate Keskliidust kutsuti ekspertkogusse volikogu esinaine Kai Realo ja ITL asepresident ning Tööandjate volikogu aseesimees Ivo Suursoo.

Loe edasi

Facebook

LinkedIn

Twitter

Website

6 + 1 põhjust, miks liituda Eesti Tööandjate Keskliiduga
 

  1. Parem majanduskeskkond ja kasvuvõimalused – koos mõjutameseadusandjaid tegema otsuseid, mis aitavad kaasa majanduskasvule.  
  2. Võimalus saada osa ettevõtjate võrgustikust, kuhu kuulub 2000 Eesti ettevõtet 250 000 töötajaga.  
  3. Olete kursis, millised teie ettevõtet mõjutavad protsessid on EuroopaLiidus ja maailmas käimas ning saate neid mõjutada.
  4. Võimalus saada osa teadmistest, mis aitavad kasvada ja saavutadaparemaid tulemusi.  
  5. Võimalus selgitada avalikkusele majanduse toimimist ja tööandjate rolliselles.
  6. Võimalus avaldada oma visioon ja konkreetsed ettepanekud iga neljaaasta tagant tööandjate manifestis.
  7. Vaid Eesti Tööandjate Keskliidu liikmena on teil õigus öeldajäreltulevatele põlvedele:  „Andsime endast tööandjana maksimumi, et Eesti majandusel ja seega riigil laiemalt läheks hästi ka kahekümne aasta pärast.“  

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×