Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 187

 

 


VABRIK nr 187

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Tööandjate toetus valitsusele langes aasta viimases kvartalis 

49% ettevõtjatest ei ole rahul valitsuse majanduspoliitikaga, selgus Eesti Tööandjate Keskliidu poolt 2019. aasta viimases kvartalis läbiviidud küsitlusest. Valitsuse tegevusele kriitilise hinnangu andnud ettevõtjate osakaal kasvas nii eelmise kvartali kui ka aastataguse perioodiga võrreldes.

Loe edasi

Tööandjate aastakonverents „Tuulelohe lend 2020“ vaatab tulevikku

Näeme, et nii maailmas kui ka Eestis toimvad pöördelised sündmused, mis panevad meid küsima – kas senised väärtused ja tugevused kannavad meid edasi ka lähiaastatel? Siit ka meie selleaastase konverentsi teema „Millele rajame oma tuleviku?“

Loe edasi

Kutsume ärikohtingule Eesti Töötukassa juhtide Meelis Paaveli ja Reelika Leetmaaga

5. veebruaril kell 10:00 on tööandjad oodatud selle aasta esimesele hommikusele ärikohtingule, mis on pühendatud tööturu teemale. Registreerumine 3. veebruariks.

Loe edasi

Kultuur, mis kasvatab ettevõtet

Rakendusliku Antropoloogia Keskuse juhatuse ning uurijate võrgustiku liige Keiu Telve esineb 12. märtsil toimuval Eesti Tööandjate Keskliidu aastakonverentsil Tuulelohe lend: Millele rajame oma tuleviku? Keiut saab kuulata tööturu ja töösuhete paneelis. Enne veel aga mõtteid, kuidas kultuur ettevõtet kasvatab – nii otsest kui kaudset kasu silmas pidades. 

Loe edasi
 

TÖÖANDJATE SEISUKOHAD

Välismaalaste seaduse muudatus tekitab probleeme juurde

Siseministeerium kavandab muudatusi välismaalaste ja õppelaenu seadusse. Tööandjate hinnangul on plaanitav lähenemine hukatuslik ning toob endaga kaasa enam probleeme, kui pakub oodatud lahendusi.

Loe edasi

Maksukorralduse seaduse muutmise eelnõu väljatöötamise kavale 

Rahandusministeerium saatis arvamuse avaldamiseks maksukorralduse seaduse muutmise kavatsuse, mille kohaselt kehtestataks ehitusobjektidel alltöövõtjate ja töötamise reaalajas registreerimise kohustus. Tööandjate jaoks on oluline, et uut korda luues planeeriks riik ressursse mõistlikult ning paneks omavahel tööle ka erinevad andmebaasid.

Loe edasi

Avalda arvamust: töötervishoiu- ja ohutuse seaduseelnõu väljatöötamise kavatsus

Sotsiaalministeerium on saatnud arvamuse avaldamiseks töötervishoiu ja -ohutuse seaduseelnõu väljatöötamise kavatsuse. Selle peamine eesmärk on tööelu infosüsteemi arendamine selliselt, et selle kasutamine oleks tõhusam nii tööandja, töötaja, meditsiinitöötaja kui ka teema eest vastutavate riigiasutuste jaoks. Ootame teie tagasisidet 29. jaanuariks.

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Eesti esimene personalijuhtimise häkaton

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor korraldavad 5. veebruaril personalijuhtimise häkatoni, et luua ettevõtetele võimalus tuua lahendamiseks lauale just need murekohad, mis on täna inimeste värbamisel, hoidmisel või motiveerimisel takistuseks.

Loe edasi

Infotehnoloogia liit kogub Eesti IKT ja tööstusettevõtete edulugusid

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit  koostab Läänemere riikidega DIGINNO projekti raames näidislugusid, kus IKT-ettevõte on aidanud tööstusettevõttel digitaliseerida tootmisprotsessi või teisi teenuseid.

Loe edasi

PARE kutsub konverentsile “Töötamise elamus”

16. aprill toimub PROTO Avastustehases PARE 28. aastakonverents, kus fookuses on kultuur, tehnoloogia ja keskkond. Tööelu on pöördumatult muutunud. Inimesed otsivad elamusi, emotsioone, meeldejäävaid mälestusi. Iga päev. Igal pool. Nii ka tööl.

Loe edasi

Eurofoundi seminar “Digitaliseerimise mõjud töötamise kvaliteedile” 

PARE juhatuse liige Ilona Lott jagab oma muljeid 2019.a novembri lõpus Eurofoundi, selle partnerite ning Soome erinevate ministeeriumide poolt organiseeritud seminarilt Helsingis, kus teemaks oli digitaliseerimise mõjud töötamise kvaliteedile.

Loe edasi

Riigilõivude muudatused 6. jaanuarist

Siseministeeriumi kodakondsuse- ja rändepoliitika osakond annab teada, et 6. jaanuarist jõustusid muudatused riigilõivuseaduses, mis puudutavad ka välismaalaste lühiajalise töötamise registreerimist, elamisloa ning pikaajalise viisa taotlemist.

Loe edasi

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 


 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×