Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 182

 


VABRIK nr 182

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Õpetajate palgatõus peab jätkuma

Tööandjate kindel seisukoht on, et õpetajate palkade tõstmine peab jätkuma, sest motiveeritud õpetajad on Eesti hariduse taseme hoidmise võtmeküsimus. Tööandjate keskliidu hinnangul ei vasta õpetaja töö hindamine ja tasustamine ametikohale esitatavatele nõuetele. Kaasava hariduse rakendamine toob kaasa varasemast teistsugused ootused õpetajate kompetentsusele.

Loe edasi

Volikogu esinaine Kai Realo: Tööandjad on organisatsioon neile, kes tahavad Eesti elu paremaks muuta

Tööandjate volikogu juhib tänavu veebruarist Eesti Kaupmeeste Liidu esindajana Kai Realo, kes igapäevatöös on Circkle K Eesti tegevjuht. Tööandjate keskliidus innustab teda kaasa lööma liikmete laiapõhjaline kaasamine, mis teeb meist atraktiivse ning tõsiseltvõetava mõjuorganisatsiooni.

Loe edasi

Kasumite vähenemine pole vaid ettevõtjate probleem

Viimaste aastate kiire palgakasv on toimunud kasumite arvel, mis vähendab meie ettevõtete investeerimisvõimekust ja konkurentsivõimet eksporditurgudel. Selle mõju tunnetavad aga mõningase ajalise nihkega ka töötajad, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliiduanalüütik Raul Aron.

Loe edasi

Tööandjad otsivad parimaid praktikante 

Kuni 15. septembrini on võimalik tööandjatel konkursi “Praktik Cum Laude” raames esitada kandidaate leidmaks Eesti kõige säravamad praktikandid. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim töökohapõhise õppe vormis õppija.

Loe edasi

Keeleoskuse kontrollis saaks bürokraatiat vähendada

Keeleinspektsiooni inspektorid võiksid saada võimaluse hinnata töötaja eesti keele oskust, sest see vähendaks nii tööandjate kui ka inspektsiooni halduskoormust, leidsid tööandjad kohtumisel haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ning keeleinspektsiooni juhi Ilmar Tomuskiga.

Loe edasi

Kutsume tööandjaid osalema 21. septembril maailmakoristusel

Eesti Tööandjate Liit toetab 21. septembril toimuvat Maailmakoristuspäeva ja kutsub tööandjaid leidma võimalusi, kuidas oma organisatsioonis ühiselt maailmakoristusel osaleda. Maailmakoristuspäev sobib hästi näiteks meie Annetame Aega võrgustikuga liitumiseks või ka niisama meeskonnatunde parandamiseks – ühiselt hea tegemine liidab.

Loe edasi
 

TÖÖANDJATE SEISUKOHAD

Välismaalaste seaduse muutmine on tehtud analüüsita ja ei täida eesmärki

Ettevõtjate katusorganisatsioonide sõnul on planeeritav välismaalaste seaduse muudatuste eelnõu on tehtud kiirustades ja analüüsita ning ei aita mõistlikul viisil vähendada välismaalaste Eestis töötamise regulatsioonide kuritarvitamist.

Loe edasi

Renditööjõu maksustamise asemel saab tööturgu korrastada leebemate meetmetega

Rahandusministeeriumi välja töötatud mitteresidentidest renditööjõu maksustamise plaan tekitab hulga küsimusi ja vajab Tööandjate hinnangul mõjuanalüüsi. Tööturgu saab korrastada ka leebemate meetmetega ja õiguse parema rakendamisega – pole alust eeldada, et renditöötajad on Eesti majandusele kahjulikud või et nende pealt makse ei makstaks.

Loe edasi
 

TASUB TEADA

Tööinspektsioon jagab selgitusi  lähetatud töötajate tausta kontrollimiseks

Tööinspektsioon tutvustab täiendavaid võimalusi Eesti ettevõtetele, et kontrollida välismaise töötaja tausta. Tööinspektsioonil on infoleht kolmes keeles, kust on võimalik  kontrollida, kas neile on lähetatud töötajana saabunud töötaja kohta on teade Tööinspektsioonile nõuetekohaselt esitatud.

Loe edasi

Esimesed Dubai EXPO-l osalevad ettevõtted on selgunud

Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus on saanud esimesed kinnitused ettevõtetelt ja organisatsioonidelt, kes soovivad end ja Eestit tutvustada ning leida uusi partnereid. 

Loe edasi

Riigi toetus kutsub looma uusi töökohti Kirde- ja Kagu-Eestisse   

Aasta algusest toetab riik tööandjaid, kes loovad Ida-Virumaal, Põlva-, Valga- või Võrumaal viis või enam töökohta. Toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist kõrgema töötusega piirkondades, kus on kasutamata tööjõudu.

Loe edasi

Töömess Enter Estonia viib kokku Eesti tööandjad ja välisriikide tööotsijad

EURES Eesti korraldab tänavu 23. oktoobril seitsmendat korda online töömessi Enter Estonia, mille eesmärk on viia kokku erinevate sektorite tööandjad Eestist ning tööotsijad väljastpoolt Eestit.

Loe edasi

Toeta oma töötajate alkoholivaba puhkust!

Ka tänavu septembris kutsub Tervise Arengu Instituut inimesi üles veetma septembrikuud alkoholivabalt. Hooli oma töötajatest ning toeta nende püüdlusi septembris alkoholist puhata!

Loe edasi

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×