Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 172

 

VABRIK nr 172
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Tiit Kuuli: Mida me valime, keda me valime?

Avaldame täies mahus Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Tiit Kuuli majanduskonverentsil “Äriplaan 2019” peetud kõne, mis keskendus tänase Eesti suurimatele väljakutsetele ja poliitilistele valikutele nende lahendamiseks. 

Loe edasi… »

Manifest 2018: Kas valime arengu või saavutatu hoidmise?

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png

Eesti Tööandjate Keskliit avaldas veebis Tööandjate manifesti. Iga nelja aasta tagant välja antavas manifestis on Tööandjate nägemus tänasest Eesti riigi hetkeseisust ning ettepanekud, mis on adresseeritud riigile, töötajatele ja ettevõtjatele.

Loe edasi… »

Aasta ettevõte 2018 on Cleveron AS

4. oktoobril tunnustati pidulikul auhinnagalal Eesti parimad ettevõtted 2018 meie kõige tublimaid ettevõtteid. Aasta ettevõtte tiitliga tunnustati kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate arendav ja tootev Cleveron AS.

Loe edasi… »

Tööandjad ja ametiühingud sõlmisid 2019. aasta alampalga kokkuleppe

Kaks keskliitu alustasid juunis läbirääkimisi alampalgamuutmiseks, mille käigus jõudsid suve lõpuks kokkuleppele tõsta kuutasu alammäära 40 euro ja tunnitasu 0,2 euro võrra. Alampalgastväiksemat töötasu ei ole lubatud Eestis täistööajaga töötajale maksta.

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Tööandjate tagasiside tööõnnetuskindlustuse väljatöötamise kavatsusele

Sotsiaalministeerium saatis Eesti Tööandjate Keskliidule arvamuse avaldamiseks tööõnnetuskindlustuse väljatöötamiskavatsuse. Selle kohaselt loodaks tööõnnetuste hüvitamiseks erakindlustusel põhinev kohustuslik süsteem, kus rakendatakse konkreetse ettevõtte riskitasemest sõltuvaid kindlustusmakseid. Leiame, et väljatöötamiskavatsusel on praegusel kujul kolm peamist suurt probleemi, mistõttu me ei saa seda toetada.

Loe edasi… »

Tööandjad ja ametiühingud arutasid peaministriga soolise palgalõhe vähendamist

Peaminister Jüri Ratas arutas Stenbocki majas Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega mitmeid tööturu küsimusi, sealhulgas pikalt probleemiks olnud soolise palgalõhe vähendamist.

Loe edasi… »

Tule tööjõu ümarlauda ning anna oma panus vähenenud töövõimega inimeste suuremasse kaasamisse!

31. oktoobril toimub Eesti Tööandjate Keskliidu ning Eesti Puuetega Inimeste Koja koostöös esimene tööjõu ümarlaud, mille ceesmärgiks on tuua kokku vähenenud töövõimega inimeste ning tööandjate esindaja, jagamaks teineteisega edulugusid ja murekohti ning otsimaks koos lahendusi vähenenud töövõimega inimeste suuremaks kaasamiseks tööjõuturul.

Loe edasi… »

 
MAKSUPOLIITIKA

Tööandjad ja Kaubandus-Tööstuskoda tegid Riigikogu rahanduskomisjonile ühisavalduse

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda esitasid Riigikogu rahanduskomisjonile ühisavalduse seoses alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning teiste seaduste muutmise menetlusega.

Loe edasi… »

 
 
TASUB TEADA

Esita kandidaat aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitlile 

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid ning silmapaistvaid ettevõtlusõppe edendajaid ja mentoreid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 21. oktoobrini. 

Loe edasi… »

Osale koostöö konverentsil “Tarneahela efektiivsus muutuste tuules”

Eesti Toiduainetööstuse Liit koos Kaupmeeste Liiduga kutsub huvilisi 26. oktoobril Pirita messihalli konverentsiruumi, kus toimub 5. Koostöö konverents: “Tarneahela efektiivsus muutuste tuules”.

Loe edasi… »

NUTIKAS toetusmeetme tagasiside kogumine

2016. aastal käivitus ettevõtete ja teadusasutuste koostööd toetav nutika spetsialiseerumise rakendusuuringute meede ehk NUTIKAS. Täna oodatakse sellele meetme toimisele tagasisidet. 

Loe edasi… »

 

Avatud on ettevõtlusõppe taotlusvoor

Septembrist on avatud taotlusvoor „Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks”. Toetatavad tegevused on kohalikul, regionaalsel või üle-eestilisel tasandil ja peaksid keskenduma ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmisele. 

Loe edasi… »

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×