Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 168

 

VABRIK nr 168
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Toomas Tamsar: kuidas jõuda 200ni? 

On erakordne, mida Eesti 100 aastaga on saavutanud – iseseisvus, kiire elujärje tõus, iseseisvuse kaotus ja selle tagasi võitmine. Meil on õnnestunud nendes tingimustes paremini hakkama saada kui meie saatusekaaslastel. Mis on praegu suurim oht meie püsimisele, kas välisvaenlane või hoopis meie endi mugavustsooni ihalus?

Loe edasi… »

Tööandjate majandusspidomeetri näit I kvartalis: 79 km tunnis

Ettevõtjate hinnangul on majandusel hoog sees. Positiivseks võib lugeda teadet, et energiamahukate suurtarbijate konkurentsipositsiooni parandamiseks teiste riikidega võrreldes on kehtestamisel madalam aktsiisimäär elektrile, samas on ettevõtjad jätkuvalt rahulolematud valitsuse majanduspoliitikaga.

Loe edasi… »

Parim praktikakoht 2018 on  Swedbank AS 

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi “Parim praktikakoht 2018” võitis Swedbank AS, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse. 

Loe edasi… »

Tööandjate tööjõu termomeeter: 2018 I kvartali andmetel on tööjõuturg jõudnud 31 kraadini

Eesti Tööandjate Keskliit annab alates sellest aastast välja kvartaalset tööjõupuuduse termomeetrit. 2018 I kvartali andmetel on termomeetri näit juba 31 kraadi, mis viitab sellele, et tööjõuturg on jõudnud ohutsooni. 

Loe edasi… »

Priit Alamäe: tööjõu küsimuste lahendamiseks tuleb kõigepealt hakata probleemidest sisuliselt rääkima

Priit Alamäe keskendus konverentsil Tuulelohe Lend 2018 Eesti tööjõuturuga seotud väljakutsetele, mis mõjutavad nii ettevõtjaid kui laiemas perspektiivis ka meie riigi tulevikku. 

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Vale on poliitikute väide, et tööjõukvoodi kinnihoidmine takistab odavtööjõu massilist toomist Eestisse

Julgustasime valitsust vastu võtma siseministeeriumi juures tegutsenud teadlaste ja spetsialistide töörühma kompromissettepanekut ja leevendada regulatsioone ajutise tööjõu riiki lubamiseks. Ent valitsus ei leidnud selleks poliitilist tahet ning põhjendab oma valikut poolvalede ja valedega, selgitab Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar

Loe edasi… »

Vastus ühispöördumisele “Tööjõu puudus või tahte puudus?”

Kuus puudega või piiratud töövõimega inimeste esindusorganisatsiooni saatsid Eesti Tööandjate Keskliidule ühispöördumise pealkirjaga “Tööjõu puudus või tahte puudus?”, milles otsisid vastust viiele küsimusele. Esitame Eesti Tööandjate Keskliidu vastused. 

Loe edasi… »

 
HARIDUSPOLIITIKA

Tule kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvikusse

Kuues KEIK ehk kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvik teemal “Päikeseelekter, kas võimalus või vajadus?” toimub neljapäeval, 31. mail kell 15 Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. 

Loe edasi… »

Õpipoisiõpe metallitöö ja turvaseadmete valdkonnas alustab sel sügisel!

Alates sügisest algab töökogemuseta noorte ametialane koolitamine metallitöö ja turvaseadmete paigaldamise valdkonnas.Leitud on suurepärased ettevõtted, kes soovivad projektis osaleda, SA Innove tegeleb õppimisvõimaluste reklaamimisega noorte hulgas.

Loe edasi… »

 
DIGIOSKUSTE ARENDAMINE 

Vanemaealiste töötajate oskuste arendamine annab konkurentsieelise

Rahvastiku vananedes ning tööjõupuuduse kasvades panustab üha enam Eesti ettevõtteid vanemaealiste töötajate oskuste arendamisse ning kaasajastamisse. Erilisse fookusesse on võetud vanemaealiste töötajate digioskuste arendamine. 

Loe edasi… »

Digiareng kui Eesti tööstuse kitsaskoht

Eesti tööstusettevõtete vähene aktiivsus enda töötajate arendamisel võib endaga peagi kaasa tuua olukorra, kus ei jagu vajalike digioskustega töötajaid masinaid juhtima, kirjutab Tööandjate Keskliidu kommunikatsiooniprojektide juht Martin Hanson.

Loe edasi… »

Tootja kogemus: tungiv vajadus sundis töötajate digioskusi arendama

Ehitusmaterjalide tootmisega tegelevas ASis Talot viidi hiljuti läbi digioskuste koolitused, mis andsid vajalikke teadmisi kõigile töötajatele. Koolituse kasuks otsustas ettevõte seetõttu, et osa töötajaid, eriti vanemaealisi, tundsid end arvutiga töötades ebakindlalt.

Loe edasi… »

 

Aeg uueks tiigrihüppeks

Tehnoloogiaareng ja spetsialistide puudus paneb Eesti ettevõtted valiku ette – kas areneda või iganeda, kirjutab Tööndjate Keskliidu kommunikatsiooniprojektide juht Martin Hanson.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

Töötervise nõuandeid Tallinna Ülikoolilt

Tallinna Ülikool on valmis saanud videoseeriaga “Terve eluviis Tallinna Ülikooliga”, kus üheksa teadlast annavad nõu erinevatel töö, tervise ja töökeskkonnaga seotud teemadel.

Loe edasi… »

Tööinspektsioon kutsub renditöö infohommikule Tallinnas ja Tartus

Tööinspektsiooni kutsub osalema „Renditöö“ infohommikutel, mis on suunatud nii töötajatele kui ka tööandjatele, et tõsta teadlikkust kohalduvast õigusest, selgitada renditöö olemust ja seaduseid, mida järgida.

Loe edasi… »