Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 165

VABRIK nr 165
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Majandusspidomeeter langes eelmise aasta viimases kvartalis 78 km-ni tunnis

Tööandjate Keskliidu kvartaalses hinnangus Eesti majandusele tuuakse välja, et peamised pidurid olid rahulolematus valitsuse majanduspoliitikaga ja ettevõtjate plaan vähendada järgmisel aastal investeeringuid innovatsiooni.

Loe edasi… »

Ratas: Tööandjate kaasamine aitab valitsusel keskenduda tootlikkust tõstvatele tegevustele

Peaminister Jüri Ratas kohtus Eesti Tööandjate Keskliidu volikoguga, et arutada suurimaid väljakutseid, millega Eesti majandus silmitsi seisab. Kohtumisel toodi esile välistööjõu kaasamise teema ning koostöö majandusarengu valitsuskomisjoniga.

Loe edasi… »

Tööandjate konverents “Tuulelohe lend” keskendub Eesti kestmisele

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png
Eesti Tööandjate Keskliidu konverents Tuulelohe Lend 2018 keskendub tänase Eesti kõige suuremale väljakutsele – vähenevale rahvastikule ja sellest tulenevatele probleemidele. Me otsime küsimustele vastuseid 4. aprillil ühe ühise saunaskäiguna. Viskame koos Eesti juhtivate ettevõtjate, ühiskonnategelaste ja poliitikutega leili ning räägime suud puhtaks.

Loe edasi… »

Tööjõupuudus on varsti meie kõigi probleem

Toomas Tamsar selgitab arvamusartiklis, et väheneva rahvastiku teema ei puuduta enam vaid tööandjaid, vaid tööjõupuudus saab Eesti riigi arengule suurimaks probleemiks, kui me täna selle kasvu lihtsalt pealt vaatame. Tööandjad ei saa enam lasta sellel teemal isevoolu teed minna. Meie eesmärk on avada debatt ja leida selles parimad lahendused Eestile. 

Loe edasi… »

Kandideeri võimeka tööandja konkursil! 

Eesti Tööandjate Keskliit korraldab Võimeka Tööandja konkursi, selgitamaks välja ettevõtte, kes on välja töötanud ja edukalt rakendanud leidliku lahenduse vähenenud töövõimega töötajate toetamiseks.

Loe edasi… »

 
HARIDUSPOLIITIKA 

Töökohapõhise õppe läbiviimise maksuvus ja tasuvus

6. veebruaril tutvustati Tööandjate majas uuringu „Töökohapõhise õppe läbiviimise maksumus ja tasuvus“ tulemusi. SA Innove tellis uuringu, et selgitada, missugused otsesed ja kaudsed kulud ja tulud kaasnevad ettevõteteles õpipoisiõppe pakkumisel ning mis ajaks õpe enda ära tasub. 

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA 

Arengud välismaalaste seaduse muudatustega

8. veebruaril sai läbi üks etapp välistööjõu seadusemuudatuste teemal – lootus, et valitsus võtab vastu välistööjõu leevendamiseks muudatuste paketi sai lõplikult oma kurva otsa. Sisserände piirarvu ei suurendata ega kaotata nagu Tööandjad on taotlenud.

Loe edasi… »

Tööandjad ja ametiühingud sõlmisid kollektiivlepingute laiendamise hea tava kokkuleppe

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit sõlmisid õiguskantsleri ettepanekul kollektiivlepingute laiendamise hea tava kokkuleppe, milles määratakse poolte esinduslikkuse kriteeriumid ning protseduurilised küsimused.

Loe edasi… »

Kandideeri vastutustundliku ettevõtluse indeksi märgisele

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum annab teada, et kandideerimine Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi pronks-, hõbe- ja kuldtaseme kvaliteedimärgistele on taas avatud!

 
 
AVALDA ARVAMUST 

Keskonnalubade taotlemise protsessi murekohad

Koostame pöördumist peaministrile menetluslike tähtaegade lühendamiseks planeerimise, keskkonnamõjude hindamise ja keskkonnalubade taotlemise haldusmenetlustes. Seoses sellega palume teil kirjeldada, milline on teie arvates kõige suurem probleem keskkonnalubade taotlemisel.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

Võimalus rentida peo- ja bürooruume Tööandjate majas

Toompeal asuvas imekaunis Tööandjate majas on vabanenud hubane üüripind kolmandal korrusel. Samuti pakume Tööandjate majas võimalust broneerida peoruume. 

Loe edasi… »

Otsime Eesti sportlikemat ettevõtet

Käesolevast aastast korraldab Eesti Firmaspordi Liit konkurssi, mille käigus selgitatakse välja Eesti Sportlikem Firmajuht ja Eesti Sportlikem Ettevõte.

Loe edasi… »

Kuidas töötajaid viirustehooajal tervena hoida?

Veebruar toob endaga tihti kaasa töölt kõrvalejäämisi viirushaiguste tõttu. Tervise Arengu Instituutdi (TAI) tervist edendavate tööandjate võrgustiku tervisekalender annab soovitusi tööandjatele, kuidas säästa töötajaid haigestumisest. 

Loe edasi… »

 

Tule saa osa Rail Baltica ärivõimaluste seminarist

Rail Baltica Business Network kutsub järgmisele Rail Baltica seminarile, mis toimub sel korral Pärnus ja keskendub Rail Balticaga seonduvatele ärivõimalustele Pärnus ja Pärnumaal.

Loe edasi… »

Avatud on uus tööportaal CV45+

Cv45pluss on uus tööportaal, mis mõeldud 45+ vanuses inimestele väärika töökoha leidmiseks, toob esile sihtrühma tugevused, eelised ning loob võimaluse saada infot just neile pakutavate töökohtade kohta. Tööandja saab aga paremini teadlikuks eagrupi kompetentsist, et teha omapoolseid pakkumisi.

Loe edasi… »

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×