Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 164

VABRIK nr 164


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Sisserände piirarv täitub hoogsalt

Aasta esimene nädal tõi politsei töölauale juba kolmandiku sisserände piirarvu jagu elamisloa taotlusi. Soovitame välistööjõudu värbavatel tööandjatel tegutseda kiiresti, sest kvoodid saavad peagi täis. 

Loe edasi… »

Tööjõupuudus – silmad pärani kinni

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar kirjutas Postimehes ilmunud arvamusloos kasvava tööjõupuuduse valguses üha süvenevast vajadusest värvata välistööjõudu. 

Loe edasi… »

Neli asja, mis on toonud meid siia ja võivad hästi ka edasi viia

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png
Toomas Tamsar, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja toob esile neli põhjust, miks Eestil on läinud hästi ja mida peaksime veel paremini tegema.

Loe edasi… »

E-Eesti: elektroonsest Eestist edukaks Eestiks

Eesti eesistumise läbivaks teemaks oli digiteeritus. Reklaamisime digiteeritud teenuseid ja samuti algatust nende tõhusamaks maksustamiseks, kuid milline on olukord Eestis tegelikult võrrelduna teiste riikidega? 

Loe edasi… »

 
MAKSUPOLIITIKA 

Kolm ettepanekut sotsiaalmaksumuudatusteks

Tööandjate Keskliit on teinud rahandusministrile ettepaneku vähendada sotsiaalmaksumiinimumi, kehtestada sotsiaalmaksukohustusele lagi kolme keskmise palga tasemele ning jagada sotsiaalmaksukohustus töötaja ja tööandja vahel. Ettepanekuid põhjendab keskliidu analüütik Raul Aron.

Loe edasi… »

Ümbrikupalga vastuvõtja enam puhta nahaga ei pääse

Maksuamet mängib mõttega hakata karistama ümbrikupalga maksjate kõrval ka töötajaid, kes ümbrikupalka vastu võtavad. Tööandjate keskliit on seisukohal, et töötaja vastutuse suurendamine töösuhtes on õige suund. 

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA 

Tööandjad võõrustasid erivajadustega õpilasi

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas viieteistkümnele Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuse õpilasele töövarju koha. Töövarjupäeva eesmärgiks on lisaks õpilastele uue kogemuse pakkumisele aidata ettevõtetel teha esimesi samme vähenenud töövõimega inimeste värbamiseks ja leevendada enam levinud hirme. 

Loe edasi… »

Alo Raun: Kuigi töövõimereformi tee on konarlik, liigutakse õiges suunas

Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Alo Raun selgitab töövõimereformi sisulisemat olemust ja seda, kuidas reform on üks võimalus tööjõuprobleemi leevendamiseks. 

Loe edasi… »

Lapsevanemate töö- ja eraelu tasakaalustamine Euroopa Liidu tasandil

Euroopa Komisjon avaldas direktiivi eelnõu, milles käsitletakse lapsevanemate ja hooldajate töö- ja eraelu tasakaalustamist. Tööandjad on seisukohal, et Eestis on vanemapuhkuste süsteem väga helde ning seega ei tooks uus direktiiv siseriiklikult väga suuri muudatusi.  

 

 

 
 
TASUB TEADA

Tööandjate tervisekiri: Vähi varajane avastamine aitab kaasa tervenemisele

Tervise Arengu Instituudi koostatav tööandjate tervisekalender keskendub jaanuarikuus vähi sõeluuringute teemale. Tööandja saab siin oma töötajaid informeerides või koostöös tervishoiuteenuse osutajaga testimist töökohal läbi viies teadlikkuse tõstmisele tõhusalt kaasa aidata.

Loe edasi… »

Kutsume osalema Eesti-Norra kontaktreisil

2018.a sügisel avaneb toetuste taotlemiseks Eesti-Norra koostööprogramm, mille koostööpartnerite leidmiseks toimub veebruari lõpus tööandjatele suunatud kontaktide loomise reis Norrasse Trondheimi.

Loe edasi… »

Ühisstendid rahvusvahelistel ärimessidel 2018-2020

Aastateks 2018-2020 on kinnitatud nimekirjad, kuhu EAS plaanib minna riiklike ühisstendidega, mis loovad ettevõtetele väga head võimalused uute kontaktide leidmiseks ning oma toodete ja teenuste otseturunduseks sihtturu edasimüüjatele ja tarbijatele. 

Loe edasi… »

 

Seminar välismaalaste värbamisest ja välispäritolu töötaja toetamisest

19. ja 23. jaanuaril toimuvadTallinnas Balti Uuringute Instituudi korraldatavad seminarid välismaalaste värbamisest ja välispäritolu töötaja toetamisest.

Loe edasi… »

 

 

Jälgi meid Facebookis   
×