Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 163

VABRIK nr 163


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Tööjõupuuduse küsimuse lahendused seisavad sahtlis

Kui sel aastal täitus sisserände kvoot poole aastaga, siis tuleval aastal juhtub see tõenäoliselt oluliselt varem – võimalik, et lausa jaanuari lõpuks, kuna tööjõu vajadus on nii suureks kasvanud, et niipea kui uute lubade taotlemine aasta alguses algab, tekib elamis- ja töölubade hankimisel täielik kaos. 

Loe edasi… »

Tallinnas toimus BusinessEurope presidentide kogu

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png
30. novembril ja 1. detsembril toimus Tallinnas Euroopa Tööandjate katusorganisatsiooni BusinessEurope presidentide kogu, mis tõi Tallinnasse enam kui 80 tööandjate esindajat 34-st Euroopa riigis.

Loe edasi… »

Tööandjad võõrustasid töövarje

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õpilased on detsembrikuus käinud Eesti Tööandjate Keskliidu toel töövarjudena ettevõtetes kogemusi omandamas.

Loe edasi… »

Eesti töötajate digitaalsed oskused vajavad arendamist

Eesti tööandjad on aktiivsed enda inimeste koolitustele saatmisel ning neid nende õpingutes toetades. Kahjuks pööratakse aga ebaõiglaselt vähe tähelepanu töötajate digitaalsete oskuste arendamisele.

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA 

Miks edukates organisatsioonides meeste vanemapuhkusele jäämist soodustatakse? 

Kuigi tänane seadusandlus võimaldab Eestis nii vastsel emal kui ka isal jääda vanemapuhkusele, näitab statistika, et ainult 8,04% isadest on seda võimalust kasutamas. Samas organisatsioonid, mis toetavad vanemapuhkuse kasutamist, saavad mitmeid hüvesid alates madalamast tööjõuvoolavusest ja brändi tuntuse kasvust. 

Loe edasi… »

Uuring: aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks

OSKA uuringust „Eesti tööturg täna ja homme 2017“ selgus, et Eesti riigile jääb aastaks 2025 alles 43 000 töökäte paari vähem. Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui pensioniealiste hõive kasvab. 

Loe edasi… »

Töövaidluste lahendamise kord muutub 

1. jaanuarist hakkab kehtima uus töövaidluste lahendamise kord. Seadusandja muutis komisjonide pädevust ning menetluse korda.

Loe edasi… »

 
RAHVUSVAHELISED SUHTED 

Galerii BusinessEurope presidentide kogust Tallinnas

Vaata fotosid Tallinnas 30. novembril ja 1. detsembril toimunud BusinessEurope presidentide kogult. Kahe päeva jooksul külastati e-Estonia showroomi, einestati pidulikul gala-õhtusöögil ja peeti presidentide kogu, mille avadiskussiooni juhtis president Kersti Kaljulaid. 

Loe edasi… »

BusinessEurope president ostaks Eestilt digitaalset riigijuhtimist

Euroopa ärikogukonna liider ja Itaalia juhtiv ärinaine Emma Marcegaglia sõnas intervjuus Äripäevale, et ta parandaks oma kodumaa riigijuhtimise bürkoraatiat Eestis nähtud digitaalsete lahendustega.

Loe edasi… »

Tule Rail Baltic Business Network seminarile 

20. detsembril toimub Rail Baltic Business Network aasta viimane seminar. Sel korral on meil külas Itaalia riigiraudtee Ferrovie dello Stato Italiane SpA asepresident.

 

 
AVALDA ARVAMUST 

Riiklik vanaduspension läheb muutmisele

Sotsiaalkaitseminister saatnud kooskõlastamiseks riikliku pensionikindlustuse seaduse, mille eesmärgiks on muuta pensionid solidaarsemaks ja rahvastikutrende arvestavaks.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

OSKA konverentsil otsiti lahendusi tööturu ja haridussüsteemi vastuoludele

30. novembril toimunud OSKA konverentsil TÖÖTURG-HARIDUS arutleti suurimate vastuolude üle tuleviku tööjõuvajaduse ja haridussüsteemi vahel.

Loe edasi… »

Anna oma panus muutuste juhtimise alases uuringus

Kutsume teid osalema muutuste juhtimise alases uuringus, kus võrdleme Eesti organisatsioonide kogemust muudatuste juhtimise valdkonnas üleilmsete trendide ja näitajatega.

Loe edasi… »

Eesti Tööandjate Keskliiduga liitusid Luminor Bank AS ja Pharma Holding OÜ 

Tervitame Eesti Tööandjate Keskliiduga värskelt liitunud ettevõtteid Luminor Bank AS ja Pharma Holding OÜ (Südameapteek).

Loe edasi… »

 
 

 

Jälgi meid Facebookis   
×