Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 161

VABRIK nr 161


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Töö tahaks kiita tegijat. Aga tegijat pole.

“Kehtiv sisserände piirarvu regulatsioon on takistamas tõsiselt Eesti majanduse arengut ning sisserände reguleerimisel tuleb leida kiiresti uusi lahendusi,” arutleb Toomas Tamsar arvamusloos töökäte puuduse probleemi lahendamise üle.

Loe edasi… »

Tööandjad peavad lähetatud töötajate direktiivi riigile kahjulikuks

Plaan, et lähetatud töötajatele tuleks uue direktiivi alusel maksta palka nagu kohalikele töötajatele ning neile laieneksid lisaks sihtriigi palgale ka kõik sealsed lisatasud ja hüvitised on selgelt Lääne-Euroopa riikide soov blokeerida Ida-Euroopa tööjõu liikumist lääne. 

Loe edasi… »

Keskliit esitles 100. juubeliks valminud raamatut

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png
“Väikeriigis on iga tööandja ka ühiskonnategelane!” Nii algab Hardo Pajula ja Peeter Raidla kirjutatud raamat “Jäämurdjad. Eesti kapitalismi lugu”. Seda Eesti Tööandjate Keskliidu 100. juubeliks välja antud raamatut esitlesime 25. oktoobril Viru Keskuse Rahva Raamatus. 

Loe edasi… »

Neli ettepanekut sotsiaalmaksureformiks

Eesti Tööandjate Keskliidul on neli ettepanekut sotsiaalmaksureformiks, mis meie hinnangul leevendaksid tööjõupuudust ja kutsuksid esile ka muid positiivseid muutusi majanduses.

Loe edasi… »

Järgmisest aastast on alampalk Eestis 500 eurot kuus

Eesti Tööandjate Keskliit ja Ametiühingute Keskliit allkirjastasid alampalga kokkuleppe, mille järgi tõuseb Eesti miinimumpalk 2018. aasta algusest 500-le eurole ja minimaalne tunnipalk 2,97 eurole.

Loe edasi… »

 
HARIDUSPOLIITIKA

Parimad praktikandid 2017 on Birgit Vaino, Silver Leppik ja Karl Allik

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude“ võitis aastal 2017 kõrghariduse kategoorias Birgit Vaino, kutsehariduse kategoorias Silver Leppik ja õpipoisiõppe kategoorias Karl Allik. 

Loe edasi… »

Eesti noored teenisid ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel esmakordselt medalivõidu 

19. oktoobril Abu Dhabis toimunud 44. ülemaailmsete kutsemeistrivõistluste WorldSkills auhinnatseremoonial tunnustati esmakordselt võistluste ajaloos medalikohaga eestlasi.

Loe edasi… »

Tule Pärnumaa Kutsehariduskeskuse KEIKile

Pärnumaa Kutsehariduskeskus kutsub 10. novembril toimuvale kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvikusse ehk KEIK teemal ärindus ja haldus

Loe edasi… »

 
RAHVUSVAHELISED SUHTED

Rahvusvaheline Tööorganisatsioon arutles Istanbulis väärika töö tuleviku üle

Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (inglise keeles lühend ILO) Euroopa Regionaalne Kohtumine toob iga nelja aasta tagant kokku regiooni 51 riigi valitsuste, tööandjate ja töötajate esindajad. Sel korral arutleti kõikidele väärika töö, töö ja tootmise organiseerimise üle. 

Loe edasi… »

Euroopa Liidu sotsiaalsuhete tippkohtumisel otsiti tasakaalu majandus- ja sotsiaalvaldkonna vahel

18. oktoobril toimus Brüsselis EL sotsiaalsuhete tippkohtumine, kus EL juhid kohtusid EL tasandi ja Eesti, Bulgaaria, Austria sotsiaalpartneritega, et ühiselt arutada, kuidas arendada tasakaalustatult EL majandust ja sotsiaalset mõõdet.

Loe edasi… »

EMSKi Tööandjate rühma seminar keskendus digiühiskonna eelistele

25. oktoobril korraldasime koostöös Riigikantselei ja KTK-ga seminari teemal „Digiühiskonna eelised“, millel tutvustasime Eesti edulugu digivaldkonnas, rääkisime küberturvalisusest, EL ühtsest digiturust ja andmete vabast, piiriülesest liikumisest. 

 

 
 
TASUB TEADA

Eesti Tööandjate Keskliiduga liitusid Tamro Eesti ja OÜ Narma

Tervitame Eesti Tööandjate Keskliiduga värskelt liitunud ravimimüügi ettevõtet Tamro Eesti OÜ ja vaibatootmisettevõtet OÜ Narma

Loe edasi… »

Tööandjad 100 juubelipidustuste galerii 

Eesti Tööandjate Keskliit tähistas 20. septembril 100. juubelit. Valminud on galerii külalistest ja peomeeleolust. 

Loe edasi… »

Reformierakond kutsub tööandjaid sünnipäevale

Reformierakond kutsub tööandjaid 17.novembril kell 13.00 sünnipäevakonverentsile “Valve Kirsipuu pärand Eesti majandusele”.

Loe edasi… »