Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 159

 

VABRIK nr 159


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

DigiABC viib digioskused tööstusesse

Tööstussektori töötajatel on alates augustist võimalus osaleda tasuta eesti- ja venekeelsetel koolitustel, et omandada algteadmised arvutikasutamisest. Tööandjatel on võimalik ettevõttesse koolitus tellida tasuta. 

Loe edasi… »

Puudub kindlus, et valitsus pingutaks riigi reformimisel piisavalt

41f8335e-aac8-4766-9b7b-b95f40a6c5a2.png
Riigireformi edenemise peamiseks mõõdupuuks 2017. aasta II kvartalis oli võimuliidu tegevus kohaliku halduse reformimisel. Keskseteks teemadeks olid kohalike omavalitsuste ühendamine valitsuse algatusel ja maavalitsuste reform. Riigireformi arenguid hindas kolleegium sel korral hindega “kaks”. 

Loe edasi… »

Arendustegevusse investeerimine aitab konkurentsis püsida

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna töötajad on kokku pannud tööandjatele materjali, millest saab infot Eesti riigi pakutavatest võimalustest toote- ja protsessiarenduseks. 

Loe edasi… »

Tööandjate küsitlus: praktika ja õpipoisiõppe kogemused ning kitsaskohad

Eesti Tööandjate Keskliit viib kolmandat aastat järjest tööandjate seas läbi küsitlust, mille raames uurime tööandjate kogemusi praktika ja töökohapõhise õppe rakendamise kohta.

Küsitlust saab täita siin… »

 
RAHVUSVAHELISED SUHTED 

BusinessEurope’i peadirektor külastas Eestit

Euroopa tööandjate ühenduste katusorganisatsiooni BusinessEurope’i peadirektor Markus Beyrer oli 28. juunil visiidil Eestis, et selgitada Euroopa tööandjate prioriteete Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel ja saada ülevaade siinsetest tegevustest.

Loe edasi… »

Euroopa Liit ja Jaapan teevad esimesena samme kaubanduse liberaliseerimise suunas

Euroopa Liidu tööandjate esindusorganisatsiooni BusinessEurope’i teatel saavutati poliitiline kokkulepe Euroopa Liidu-Jaapani vabakaubanduslepingu läbirääkimistel.

Loe edasi… »

Registreeru tasuta rahvusvahelisele MANUFUTURE konverentsile

Eestis toimub 24.-25. oktoobril rahvusvaheline MANUFUTURE konverents. Osalemine on Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetele tasuta! 

Loe edasi… »

 
MAKSUPOLIITIKA

Tagasiside tulumaksu-, käibemaksu- ja liiklusseaduse muutmise eelnõule

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda saatsid Riigikogu rahanduskomisjonile arvamuse Rahandusministeeriumi ettepanekute osas panditulumaksule alternatiivi leidmiseks.

Loe edasi… »

President kuulutas välja tulumaksuseaduse muudatuse, mis kaotab erisoodustuse töötajate bussitranspordilt

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kuulutas välja Tulumaksuseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mille kohaselt ei loeta 2017. aasta 1. juulist erisoodustuseks tööandja kulutusi töötaja transpordile elu- ja töökoha vahel. Keskliidu jaoks on tegemist positiivse nihkega maksumuudatustes.

Loe edasi… »

 
AVALDA ARVAMUST 

Andmekaitse Inspektsioonis valmib juhend andmetöötlejatele

Andmekaitse Inspektsioonis on seoses isikuandmete kaitse õigusliku raamistiku muutumisega ettevalmistamisel laiapõhjaline üldjuhend andmetöötlejatele. Teie arvamused ja ettepanekud on teretulnud!

Loe edasi… »

Keskkonnamõju hindamise aruande täpsustatud nõuded

Keskkonnaministeerium on saatnud arvamuse avaldamiseks keskkonnaministri määruse „Keskkonnamõju hindamise aruandele esitatavad täpsustatud nõuded“ eelnõu. 

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

Juunis liitus Eesti Tööandjate Keskliidu liikmeskonnaga SMISO OÜ

Smiso OÜ tegeleb peamiselt laevaremondi ja -ehituse, suurte ja väikeste metallkonstruktsioonide valmistamisega. Tere tulemast!

Loe edasi… »