Tööandjate Keskliit

Vabrik nr 156

 

 

VABRIK nr 156


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

Kui ritta panna kõik maksutõusud, avaneb päris kole pilt

Samal ajal, kui tutvustame Eestit lihtsa ja läbipaistva maksusüsteemiga riigina, kus on hea äri ajada, tegeleb valitsus sellesama maksusüsteemi lammutamisega. Keegi ei tea, milline on maksumuudatuste mõju ettevõtlusele ning kui suur osa toetustest ja tulumaksuvabast miinimumist inimesele pärast maksutõuse tegelikult alles jääb, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu maksunõunik Raul Aron.

Loe edasi… »

Tööandjate Majandusspidomeeter: ettevõtjad andsid valitsusele aegade negatiivseima hinnangu

Ligi tuhandest küsitletud ettevõtjast hindas valitsuse viimaste kuude tegevuse mõju ettevõtluskeskkonnale negatiivseks koguni 49 protsenti, mis on Tööandjate Majandusspidomeetri läbi aegade hävitavaim hinnang.

Loe edasi… »

Panditulumaks on hiiliv ettevõtte tulumaksu kehtestamine

Tulumaksuseaduse muudatused, millega kontsernisisesed laenud ja finantstehingud maksustatakse 20 protsendi suuruse tulumaksuga, on hiiliv ettevõtte tulumaksu kehtestamine ja ei aita kaasa eesmärgile takistada kasumi varjatult Eestis väljaviimist, leiavad suurimad ettevõtjate esindusorganisatsioonid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Loe edasi… »

Maikuus toimuvad üle Eesti ekskursioonid ettevõtetesse

Algas Eesti Tööandjate Keskliidu 100. juubeliaasta kampaania “Tööandjad kutsuvad külla”, mille raames on maikuu jooksul võimalik üle Eesti külastada erinevaid Eesti ettevõtteid ja näha, kuidas neis töö käib. Mitmetesse ettevõtetesse on ekskursioonidele veel vabu kohti. Oodatud on kõik huvilised.

Loe edasi… »

Tiit Kuulist saab BusinessEurope asepresident

5. mail Maltal toimunud Euroopa tööandjate ühenduste katusorganisatsiooni BusinessEurope presidentide kogul valiti Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tiit Kuuli BusinessEurope asepresidendiks ja keskliidu juhataja Toomas Tamsar täidesaatva büroo liikmeks. Tiit Kuuli asub asepresidendi kohuseid täitma 1. juulist ja on seda Eesti Euroopa Liidu eesistumise perioodi jooksul ehk 2017. aasta lõpuni.

Loe edasi… »

 
HARIDUSPOLIITIKA

Parim regionaalne praktikakoht on AS Wendre

Eesti parim regionaalne praktikakoht, Pärnu tekstiiliettevõte Wendre teenis tunnustuse läbimõeldud praktikasüsteemi ja õpipoisiõppe juurutamise eest. Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab igal aastal üht tööandjat, kelle tegevus edendab tähelepanuväärsel moel kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel, olles õppuritele praktikabaasiks või pakkudes võimalust õpipoisiõppeks.

Loe edasi… »

Tallinna Ülikooli tudengid ootavad lahendamiseks päriselulisi probleeme

Tallinna Ülikool kutsub ettevõtjaid kaasa lööma uue õppeaine Erialasid Lõimiv Uuendus (ELU) väljatöötamisel ja otsib reaalseid probleeme, mida tudengid saaksid õppeaine raames lahendada ja ideid, mida teoks teha.

Loe edasi… »

Kutseõppurite meistrivõistlused tõid noored võistlema 31 erialal

4-5. mail toimusid Eesti Näituste messikeskuses kutseõppurite kutsevõistlused „Noor Meister“. Sel aastal võistlesid noored 31 erialal ja parimate väljaselgitamisel hindasid kohtunikud võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmiste ja oskuste rakendamist. Samas tutvustasid kutsekoolid õppimisvõimalusi ja külastajad said kätt proovida erinevates töötubades.

Loe edasi… »

 
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Uued OSKA tööjõuvajaduse uuringud: järelkasvu ja ja oskustöötajaid on puudu

Maikuus valmisid Kutsekojas uued tööjõuvajaduse uuringud. OSKA programmi raames analüüsiti tööjõuvajadust energeetikas, kaevandamises ja elektrialal ning keemia- ja plastitööstuses. Mõlemas sektoris on tõsine tööjõupuudus.

Loe edasi… »

Avalda arvamust: välismaalaste seaduse uued muudatused

Siseministeerium on saatnud kommenteerimiseks välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega võetakse üle Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv kolmandate riikide kodanike teadustegevuse, õpingute, praktika, vabatahtliku teenistuse, õpilasvahetuse programmides või haridusprojektides osalemise ja au pair’ina töötamise eesmärgil riiki tulemise ja seal elamise tingimuste kohta.

Loe edasi… »

Rahvusvahelisel konverentsil arutleti töötajate kaasamise üle

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas 24- 25. aprillil Tallinnas 2päevase rahvusvahelise konverentsi „ Uus koostöö mudel – töötajate osalemise suurendamine ettevõtte finantsjuhtimises ja majandustulemustes“.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

Pärnumaa Kutsehariduskeskus kutsub innovatsioonikohvikusse

Pärnumaa Kutsehariduskeksus kutsub osalema ja kaasa mõtlema kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvikus. Teine valdkonnapõhine KEIK teemal – tehnika, tootmine, ehitus – toimub teisipäeval 23. mail kl 15.

Loe edasi… »

Uus eakuse rahvakogu ootab aruteludele

Elukestvat õpet ja töötamist ning eakapõlves kindlustatust käsitlev Uue eakuse rahvakogu on jõudnud etappi, kus ideekorjes kogutud üle 80 ideest on ekspertidelt saanud mõjuanalüüsi 60 ettepanekut. 17. ja 18. mail toimub kolm temaatilist seminari, kuhu Eesti Koostöö Kogu ootab väga ka tööandjate esindajaid.

Loe edasi… »

26. mai on väljas töötamise päev

Traditsiooniline väljas töötamise päev kutsub kõiki ka tänavu 26. mail oma argirutiini murdma ja alternatiivseid tööpaiku avastama! kõigil ettevõtetel võimalik kandideerida Kaugtöö Märgisele, mida annab välja Targa Töö ühing ja millega tunnustatakse kaugtöötamise erinevaid võimalusi rakendavaid ettevõtteid. Tänavu on võimalik sellele avaldusi esitada kuni 21. maini.

Loe edasi… »

 
 
 

 

 

 

 

Jälgi meid Facebookis   
×