Tööandjate Keskliit

Tööandjate sõnumid, detsember 2020

 

Hando Sutter: iga eestlane peab hakkama tegema targemat tööd 

 

 

 

Tööandjate podcasti seekordses episoodis räägib haridusest, selle probleemidest ja targema töö tegemisest Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige ja hariduse töörühma juht, tavaelus Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

 

 

Loe edasi
 

 

 

UUDISED

 

 

 

Tööandjatele olulised seadusemuudatused uuel aastal

 

 

2021. aasta esimestel kuudel jõustub rida seadusemuudatusi, mida oleme Tööandjate Keskliidu poolt koos liikmetega mõjutanud, et need vastaksid tänastele oludele ning toetaksid ettevõtlust. Tutvu kuue olulisema valdkonnaga, kus tööandjale olulised seadused muutuvad. 
Loe edasi

 

Tööandjate ettepanekul muutub haiguspäevad hüvitamine konkreetseks perioodiks

 

 

 

Riigikogus vastu võetud seadusemuudatusega väheneb töötajate omavastutus haiguspäevade hüvitamisel senise kolme päeva asemel ühele päevale ning tööandja hakkab tasuma varasema viie päeva asemel järgneva nelja päeva eest. Seadusega suureneb ka Eesti Haigekassa vastutus, kes edaspidi kompenseerib haigushüvitise kulud alates kuuendast haigestumise päevast.

 

 

Loe edasi

 

Milline on Eesti epidemoloogiline seis ning kuidas meeskonda COVID-19 kriisis toetada?

 

 

 

10. detsembri Eesti Tööandjate Keskliidu Ärikohtingul rääkis Terviseameti juht Üllar Lanno sellest, milline on Eesti prognoos seotult COVID-19 viiruse levikuga, kuidas on hakkama saanud teised Euroopa riigid ning kas ja mida on meil neilt õppida. 

 

 

Loe edasi

 

Teadus-arendusega tegelevate innovaatiliste ettevõtete arv on hakanud kasvama

 

 

Detsembris avaldatud uuringu „Teadus- ja arendustegevuse ettevõtetes“ kohaselt oli Eestis 286 ettevõtet, kes investeerisid teadus- ja arendustegevusse. Seda on poolesaja võrra senisest enam. Samuti kasvas pea rekordilisele tasemele teadus- ja arendustegevuste kulude suhe lisandväärtusesse. 

Loe edasi

 

Tööandjate ärikohting: digivõla ohud ja digipöörde võimalused

 

 

 

2. detsembri ärikohtingul rääkisime digivõla ohtudest ja digipöörde võimalustest. “IKT on töövahend, mille rakendamine aitab tõsta lisandväärtust,” kinnitab suurte kogemustega IT-ettevõtja ja Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Ivo Suursoo.

 

 

Loe edasi
 

 

 

RÄÄGI KAASA

 

 

 

Ettevõtete jätkusuutlik juhtimine 

 

 

 

Euroopa Komisjon avas konsultatsiooni jätkusuutliku ettevõtte valitsemise ja vastutuse teemal. Avaliku konsultatsiooni eesmärk on koguda andmeid ja sidusrühmade seisukohti äriühingu kestlikku üldjuhtimist käsitleva võimaliku algatuse kohta. Ootame tagasisidet 18. detsembriks. 

 

 

Loe edasi

 

Riigikaitseks oluliste tegevusalade määramine

 

 

 

Riik on saatnud osapooltele arvamuse avaldamiseks eelnõu, millega määratakse riigikaitse tagamiseks vajalikud tegevusalad. Eelnõu kehtestamise aluseks on riigikaitseliste sundkoormiste seadus §9 p.1, millega kehtestatakse loetelu riigikaitse, sh sõjalise riigikaitse korraldamisel või selle toetamiseks vajalikest tegevusaladest.

 

 

Loe edasi

 

Intelligentsete transpordisüsteemide direktiiv

 

 

 

Euroopa Komisjon on avanud avaliku konsultatsiooni intelligentsete transpordisüsteemide direktiivi läbivaatamiseks, mille käigus hinnatakse taristu ning liiklus- ja reisiandmete kättesaadavust kogu ELi transpordivõrgus. Hõlmates ka uusi arengusuundi: ühendatud ja automatiseeritud liikuvus ning veebiplatvormid.

 

 

Loe edasi
 

 

 

Tasub teada

 

 

 

Euroopa Liidu säästva ja aruka transpordi strateegia

 

 

 

Euroopa Komisjon esitles säästva ja aruka liikuvuse strateegiat koos 82 algatusest koosneva tegevuskavaga, mis suunab tööd järgmisel neljal aastal. Strateegia on alussellele, kuidas saavutada digi- ja roheüleminekut transpordisüsteemis ja suurendada selle vastupidavust.

 

 

Loe edasi

 

Valitsus otsustas välistoetuste kasutamise osapooli kaasamata

 

 

 

Valitsus otsustas põhimõtted, millest lähtuda välistoetuste kasutamisel. Kokkulepe hõlmab lisaks algava perioodi struktuurivahendite, taaskäivitamiskava ja õiglase ülemineku fondi kasutamisele ka kriisiga seoses lõppeva perioodi struktuurivahenditele lisanduvate vahendite ja süsinikdioksiidikvoodi müügitulu kasutamist.

 

 

Loe edasi

 

Majanduse toetamise kriisimeetmetega jätkatakse ka 2021. aastal

 

 

 

Valitsuse kinnitas 8. detsembri kabinetinõupidamisel, et KredEX-i ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse ning turismiettevõtjatele suunatud kriisimeetmetega jätkatakse ka järgmisel aastal.

 

 

Loe edasi

 

Essee- ja ideekonkurss: milline on Tallinna Tehnikaülikooli roll tulevikus?

 

 

 

Tallinna Tehnikaülikool on seadmas sihte järgmiseks viieks aastaks ja kaugemalegi. Tehnikaülikool ootab mõtteid sellest, millist Tehnikaülikooli Eesti, maailm ja tulevik vajavad, nii tänastelt ja tulevastelt üliõpilastelt, teadlastelt kui ka ettevõtjatelt.

 

 

Loe edasi

 

Valitsus kinnitas COVID-19 vaktsineerimiskava

 

 

 

Valitsus kinnitas 15. detsembri kabinetinõupidamisel sotsiaalministeeriumi ettevalmistatud COVID-19 vaktsineerimise plaani, mille kohaselt võimaldatakse esmajärjekorras vaktsineerimist tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuste toimepidevust tagavatele inimestele ning teistele riskirühmadele.

 

 

Loe edasi 

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×