Tööandjate Keskliit

Tööandjate sõnumid, oktoober 2020

 

Tööandjad leppisid riigiga kokku haiguspäevade hüvitamise põhimõtted

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit ja Sotsiaalministeerium jõudsid 3. novembril 2020 kokkuleppele, millega muudetakse haigushüvitise maksmise korda selliselt, et hüvitist hakatakse inimestele maksma alates teisest päevast. Tööandjate poolne kompromisslahendus on küll ajutiselt sõlmitud, aga süsteemi muutmise edasine käik sõltub poliitilisest kokkuleppest Vabariigi Valitsuses. 

 

 

Loe edasi

 

Otsime meeskonda arendusnõunikku

 

 

 

Arendusnõunikul on võimalus aidata kaasa Eesti ettevõtete teadus- ja arendustegevustele ning tõsta tööandjate innovatsioonialast võimekust ja teadlikkust. Pikemaajaline eesmärk on kasvatada ettevõtlussektori teadus- ja arendustegevuste osa 2%-ni Eesti SKP-st. 

 

 

Loe edasi
 

 

 

UUDISED

 

 

 

 

Selgusid Eesti parimad praktikandid

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi Praktik Cum Laude võitjad selgusid 57 kandidaadi hulgast. Auhinnatud praktikandid tulevad Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest, Ericsson Eestist, Eesti Energiast ja Maarja Külast.

 

 

Loe edasi

 

Kai Realo: Mis või kes aitaks ametiühingud 21. sajandisse? 

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaise ja Circle K Eesti AS peadirektor Kai Realo vastus Eesti Ametiühingute Keskliidu juhi Peep Petersoni poolt intervjuus esitatud väidetele. Kui väita, et enamik tööandjatest suhtub oma töötajatesse nii halvasti, kui Peep Peterson kirjeldab, siis seab see kahtluse alla ka kõigis neis ettevõtetes töötavate inimeste eneseväärikuse: miks nad siis midagi ette ei võta, miks nad lasevad seda endaga sündida?

 

 

Loe edasi

 

Ehitussektorist vaatab vastu miljardieurone auk

 

 

 

Tööandjate podcasti kolmandas episoodis räägib ehitusettevõtja Tiit Kuuli sellest, kuidas näiteks ehitusturu langus saab järgmisel aastal olema umbes miljard eurot, mis on ligi pool turu kogumahust, mis omakorda mõjutab otseselt enamust sektori 50 000st töötajast.

 

 

Loe edasi
 

 

 

TÖÖANDJATE SEISUKOHAD

 

 

 

Riigieelarves domineerivad lühinägelikud valikud

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu arutas 2021. aasta riigieelarve üle ning leidis, et eelarvesse on kavandatud mitmeid positiivseid samme, kuid paljud valikud on murettekitavad. Kõige enam valmistab Tööandjatele muret investeeringute vähene osakaal riigieelarves.

 

 

Loe edasi

 

Seisukoht kollektiivlepingu seaduse eelnõule

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit esitas sotsiaalminister Tanel Kiigele omapoolsed ettepanekud  kollektiivlepingu seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule. Plaanitavad muudatused on tööandjatele olulised, et viia kollektiivlepingute laiendamise tingimused kooskõlla põhiseadusega kaitstud ettevõtlusvabadusega.

 

 

Loe edasi
 

 

 

RAHVUSVAHELISED UUDISED

 

 

 

Euroopa Liidu liikmesriikide enamus: miinimumpalga ettepanek ei peaks olema direktiiv

 

 

 

Eelmisel nädalal esitas Euroopa Komisjon Euroopa tasandi miinimumpalga direktiivi ettepaneku. Komisjoni mõjuhinnangu kohasel ei ole enamikus liikmesriikides miinimumpalk piisav ja/või ei kata see kõiki töötajaid. Seepärast luuakse kavandatava direktiiviga raamistik, mis aitab tõsta miinimumpalga taset.

 

 

Loe edasi

 

Euroopa Komisjoni ja BusinessEurope’i sügisesed majandusprognoosid

 

 

 

5. oktoobril avaldas Euroopa Komisjon traditsioonilise sügisese majandusprognoosi, mille kohaselt kahaneb euroala majandus 2020. aastal 7,8% ning kasvab seejärel 2021. aastal 4,2% ja 2022. aastal 3%. ELi majandus kahaneb prognoosi järgi 2020. aastal 7,4% ning kasvab seejärel 2021. aastal 4,1% ja 2022. aastal 3%.

 

 

Loe edasi
 

 

 

UUED LIIKMED 

 

 

 

Viru Keemia Grupp: koostöö ja avatud diskussioon on edu pandiks eesmärkide poole liikumisel

 

 

Hiljuti Eesti Tööandjate Keskliidu liikmeks astunud Viru Keemia Grupp on Eesti suurim põlevkivi tootja nii Eestis kui maailmas. Ettevõte tegeleb põlevkivi töötlemise ahelas põlevkivi kaevandamisest suure puhtusastmega peenkemikaalide tootmiseni, pakkudes tööd 1600 inimesele.

Loe edasi

 

MDC Max Daetwyler: aasta 2020 tõi välja kitsaskohad, mis vajavad paindlikku lähenemist

 

 

Eesti Tööandjate Keskliiduga sügisel liitunud MDC Max Daetwyler Eesti AS tegevjuht Kaili Vohnje jagab oma mõtteid tööstussektori murekohtadest ja võimalikest lahendustest. MDC Max Daetwyler on pereettevõte, mis tegeleb muuhulgas keevitamise, freesimise, lihvimise, montaaži ja haaveldamisega. 

Loe edasi
 

 

 

Tasub teada

 

 

 

Tööandjad ja heategevus – kas kriisi ajal võimalik?

 

 

 

Kutsume tööandjaid võrgustikukohtumisele – „Tööandjad ja heategevus – kas kriisi ajal võimalik?“, mis toimub kolmapäeval, 11. novembril, kell 10:00-11:30. Seminaril saab teada eestlaste vabatahtliku käitumise harjumustest, kuulda ettevõtete kogemuslugusid vabatahtlikust tegevusest ja saab inspiratsiooni, kuidas oma ettevõttega annetamistalgutel kaasa lüüa. 

 

 

Loe edasi

 

“Kas ööpäev on tööpäev?”  – kutse arutelule 11. novembril

 

 

 

Euroopa Parlamendi Eesti esindus kutsub raporti „Õigus olla mittekättesaadav“ virtuaalsele arutelule 11. novembril. Tööandjate seisukohti esitab paneelarutelus Swedbank Eesti personalijuht Ülle Matt.  

 

 

Loe edasi

 

Tööstushäkk “Digitaliseerime!” kutsub arendusmaratonile

 

 

 

Tööstushäkk “Digitaliseerime!” korraldusmeeskond kutsub osalema 18.-20. novembril toimuvale TASUTA arendusmaratonile, mis koosneb 3-päevasest praktilisest koolitusprogrammist ja mille eesmärk on aidata tootmis- ja tööstusettevõtetel digitaliseerida ja/või välja töötada asjakohaseid lahendusi. 

 

 

Loe edasi

 

Tehnopol kutsub kosmosetehnoloogia häkatonile

 

 

 

13.-14. novembril otsib neljandik maailma riikidest samaaegselt veebis lahendusi, kuidas kosmosetehnoloogiast ärivõimalusi leida ja selle toel meie kõigi elu mugavamaks muuta. Üritusele on oodatud ka Eesti meeskonnad.

 

 

Loe edasi

 

TalTech majandusteaduskonna praktikaportaal – kiireim tee talentideni

 

 

 

TalTechi majandusteaduskonna praktikaportaal pakub oma koostööpartneritele kiiret ja mugavat võimalust leida nutikaid praktikante ja töötajaid.

 

 

Loe edasi

 

6 + 1 põhjust, miks liituda Eesti Tööandjate Keskliiduga
 

  1. Parem majanduskeskkond ja kasvuvõimalused – koos mõjutameseadusandjaid tegema otsuseid, mis aitavad kaasa majanduskasvule.  
  2. Võimalus saada osa ettevõtjate võrgustikust, kuhu kuulub 2000 Eesti ettevõtet 250 000 töötajaga.  
  3. Olete kursis, millised teie ettevõtet mõjutavad protsessid on EuroopaLiidus ja maailmas käimas ning saate neid mõjutada.
  4. Võimalus saada osa teadmistest, mis aitavad kasvada ja saavutadaparemaid tulemusi.  
  5. Võimalus selgitada avalikkusele majanduse toimimist ja tööandjate rolliselles. 
  6. Võimalus avaldada oma visioon ja konkreetsed ettepanekud iga neljaaasta tagant tööandjate manifestis. 
  7. Vaid Eesti Tööandjate Keskliidu liikmena on teil õigus öeldajäreltulevatele põlvedele:  „Andsime endast tööandjana maksimumi, et Eesti majandusel ja seega riigil laiemalt läheks hästi ka kahekümne aasta pärast.“  

LIITU MEIEGA!

 

 

 

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×