Tööandjate Keskliit

Praktika ja Õpipoiss nr 10, juuni 2018

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri, juuni 2018
 

Kes hakkavad meie roboteid juhtima? 

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli  Entson on kirja pannud mõtteid Eesti tänase kutsehariduse valikute teemal. Ennekõike sellest, kuidas saada atraktiivsemaks ja tulemuslikumaks.

Loe edasi… »

Eesti noorte kutsemeistrivõistlused on Euroopa tasemel

SA Innove hariduse agentuuri juhataja Tanel Oppi ja BLRT Grupp AS-i vanem personalispetsialist Marina Mihejeva rääkisid meile, millisel tasemel on kutsemeistrivõistlused Eestis täna ja miks tasub tööandjatel nende õnnestumisse panustada. 

Loe edasi… »

Algas konkurss parimate praktikantide leidmiseks

Eesti Tööandjate Keskliit kuulutas taas välja parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude“, mille eesmärk on tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad Esitage oma säravaimaid kandidaadid! 

Loe edasi… »

Kutsekoolide õpilased on oma õpingutega väga rahul​

Sel õppeaastal kutsekoolide õpilaste seas läbi viidud rahuloluküsitluste tulemused näitavad, et õppijate rahulolu õpingutega on väga kõrge. Ligi 70 protsenti õppuritest hindab oma koolirõõmu suureks, vähest koolirõõmu kogeb vaid 8 protsenti õpilastest.

Loe edasi… »

Gümnaasiumi lõpetajatel avaneb võimalus omandada väärt amet töökohapõhise õppes​

SA Innove on koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga loonud ilma eelneva töökogemuseta noortele soodsa võimaluse õppida töökohapõhises õppes. Vastuvõtt toimub tööriistalukksepa, turvasüsteemide tehniku ja APJ lehtmetalli töötlemispinkide erialadele. 
 

 
KOGEMUSLOOD

Parim praktikakoht Swedbank: praktikaprogramme tuleb pidevalt edasi arendada​

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi “Parim praktikakoht 2018” võitis Swedbank AS, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse. 

Loe edasi… »

Välismaalt praktikant – jah või ei? 

Tamme aiandustalu on silmapaistvalt omanäoline pereettevõte, kus kasvatatakse ja väärindatakse maitse-, lõhna- ja ravimtaimi, tšillipipart ning marju. See väike ettevõte võttis kevadel endale esmakordselt välismaalt praktikandi ja on kogemusega igati rahul.

Loe edasi… »

Avastamist väärt ressurss tööjõuturul

Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonnas õpib tasemeõppes 300 välistudengit. Kui muidu on tööandjate huvi IT teaduskonna tudengitega kontakteerumisel väga kõrge, siis välistudengitele väljakutsete pakkumisele on seni olnud avatud vähesed.

Loe edasi… »

 
 
PARIMATE PRAKTIKAKOHTADE KOGEMUSED

Ericsson Eesti AS: välistudengite praktikale võtmine on kasulik kõigile osapooltele

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval parima praktikakoha konkursil teenis Ericsson Eesti AS eriauhinna ja tunnustuse välistudengitele erilise tähelepanu pööramise eest.

Loe edasi… »

Parim regionaalne praktikakoht: praktikandi säravad silmad annavad töötajatele innustust

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps andis 2018. aasta parima regionaalse praktikakoha auhinna allhanketööstuse ettevõttele HANZA Mechanics Tartu OÜ-le, mis edendab tähelepanuväärsel moel kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel.

Loe edasi… »

Top Marine OÜ: väikesed ettevõted võiks praktikakohti pakkuda samadel põhimõtetel kui suured

Tunnustasime parima väikeettevõttest praktikakoha tiitliga ujuvkaide tootmisele spetsialiseerunud ettevõtet Top Marine OÜ, kes väärib eriliselt esile tõstmist, sest ettevõte on leidnud oma väikeses kollektiivis jõudu pühendada end tulevase tööjõu arendamisele

Loe edasi… »

TASUB TEADA

Töö ja oskused 2025

Ott Pärna koostatud kogumik “Töö ja oskused 2025” käsitleb töötamist mõjutavaid tulevikutrende maailmas ning analüüsib nende mõju Eesti tööturule. Kogumikust on valminud ka tutvustav lühivideo. 

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×