Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe, september 2018

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri, september 2018
 

Tööandjate tervitus õpetajatele

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusrühma juht ja Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter soovib kõigile õpetajatele head õpetajate päeva! 

Loe edasi… »

Parima praktikandi konkursil võistleb 43 säravat noort

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude“ konkursile esitati 43 kandidaati, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Konkursi võitjad selguvad oktoobri jooksul kestva Facebooki hääletuse ja seejärel koguneva hindamiskomisjoni otsuse tulemusena.

Loe edasi… »

Välistudengid Eestisse praktikale ja tööle – unistus avatud Eestist

Eesti huvides on, et suur osa neist jääks pärast õpingute lõpetamist siia ning kasutaksid oma oskusi ja kontakte Eesti ettevõtete ja majanduse arendamiseks. Unistan avatud Eestist, kus inimesi värvataks eeskätt tema oskuste, mitte emakeele põhjal, kirjutab Toomas Tamsar arvamusloos.

Loe edasi… »

Eesti noored võistlevad sel nädalal EuroSkills kutsemeistrivõistlustel

Esmaspäeval, 24. septembril asusid 14 noort oma ala Eesti meistrit teele Euroopa kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2018. Kuuendad üle-euroopalised võistlused toimuvad 26.-28. septembrini Budapestis, kus 40 võistlusalal osaleb ligi 600 noort 28 riigist üle Euroopa.

Loe edasi… »

Oskustega töötajad – kuidas neid leida?

Sobivate oskustega tööjõu puudumine valmistab tööandjatele järjest rohkem peavalu ning igapäevaselt tuleb mõelda kuidas leida enda ettevõttesse kõige sobivamad töötajad. Loe, kuidas saab Töötukassa ettevõtetele selles protsessis abiks olla. 
 

 
KOGEMUSLOOD

Edasi saame minna vaid koos

Viljandi Kutseõppekeskuse direktor Tarmo Loodus kirjutab kutsehariduse väljakutsete lahendamisest. Eestis läheb peale põhikooli kutsekooli  ikka alla 30% lõpetajatest. Tunnistame, et riiklik elukestava õppe strateegia pole siin muudatust toonud. Küll on muutunud õppijad  kutsekoolides – üle poole õppijatest on täiskasvanud õppijad. 

Loe edasi… »

Vabatahtlikult vabatahtlikega praktikal

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistriõppes õppijatel on suurel osal olemas töökogemus ning enamusel ka kokkupuude äriorganisatsiooni juhtimistegevustega. Mis siis oleks see, mis sellisele õpihimulisele juhile väljakutseid pakuks ning ka tööalases karjääris kõige kasulikum oleks?

Loe edasi… »

Kuidas leida nõel heinakuhjast ehk suurepärane noor töötaja?

Sobivate inimeste leidmine töökohale pole kunagi olnud liiga kerge ja hetkel on see Eestis muutumas üha keerulisemaks. Selleks, et saada just teile sobivaimad inimesed oma paati, jagab näpunäiteid agentuuri Instar tegevjuht Kersti Vannas. 

Loe edasi… »

 
 
TASUB TEADA

Avatud on ettevõtlusõppe taotlusvoor

SA Innove on avanud uue taotlusvooru „Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks”. Uuri lähemalt, millistel tingimustel saab taotlusvoorus kandideerida. 

Loe edasi… »

ANDRAS tunnustab õppijasõbralikke tööandjaid ja aasta õppijaid

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ANDRAS, kuulutab täiskasvanud õppija nädala avaüritusel välja aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpiteo ja sel aastal valib ka aasta õppijasõbraliku tööandjat.

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×