Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe nr 14

 

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Välistudengid annavad ettevõtetele uusi ideid 

Eestis õpib üle 5000 välistudengi ja nende siia tööle jäämine saab leevendada kõrgelt kvalifitseeritud töötajate puudujääki. Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, endine välistudeng Leonardo Ortega ja Ericsson Eesti baltikumi personalijuht Katri Kuuse räägivad, miks tasub välistudengeid ettevõttesse praktikale võtta. 

Loe edasi… »

Küsitlus tööandjatele: praktika ja õpipoisiõppe pakkumisest

Viimast nädalat ootame tööandjaid täitma küsitlust, millega uurime kogemusi praktika ja töökohapõhise õppe rakendamisel ning kaardistame kitsaskohti ja ettepanekuid. 

Loe edasi… »

Parim praktikakoht on Radisson Blu Hotel Olümpia

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parim praktikakoht 2019“ võitis Radisson Blu Hotel Olümpia, kes paistab silma läbimõeldud ja süsteemse praktika korraldamisega juba paljude aastate jooksul.

Loe edasi… »

Mida hindame parimaid praktikakohti valides? 

Täna tunnustasime parima praktikakohana Radisson Blu Hotel Olümpiat ja tegime teatavaks eriauhindade võitjad. Kuid uudishimulikemaid huvitab, mille alusel siiski parimad tunnustatud saavad? 

Loe edasi… »

Parimate praktikantide otsingud algavad peagi

Parimad praktikakohtadest ettevõtted said täna välja kuulutatud ja meil hea meel teavitada, et peagi teeme avatuks parimate praktikantide konkursile “Praktik Cum Laude” kandideerimise. Suve jooksul saavad ettevõtted esitada konkursile oma tublimaid ja säravamaid praktikante, keda tunnustame sügisel. Juuli algusest leiab lähemalt infot meie koduleheküljelt

 
 
KOGEMUSLOOD

Torditehasesse praktikale pääseb läbi sõela

Kui pagar-kondiitri eriala uued õppurid sügiseti Gustavi torditehasega tutvuma lähevad, selgub üsna pea, kes sooviks sealt põgeneda ja kes saab innustust õppimiseks. Praktikakoha saavadki sinna need õpilased, kel on soovi edasi pürgida, selgitab OÜ Mattias Café tootmisjuht. 

Loe edasi… »

Kutse andmisest kaubanduse valdkonnas

Alates 2018 aasta oktoobrist on kaubanduse valdkonna kutse andjaks Kaubanduse Kutseeksamikeskus MTÜ, mis moodustati peale Kaupmeeste Liidu otsust mitte jätkata kutse andjana. Miks on oluline kaubanduses kutsetunnistusi väljastada ja kuidas protsess välja näeb? 

Loe edasi… »

Edukas koostöö eeldab kokkulepete austamist

Möödunud aastal sai parima regionaalse praktikakoha auhinna Hanza Mechanics Tartu AS põhjaliku praktikakorralduse ja tegevuse eest, mis edendab tähelepanuväärselt kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel. Nüüd jagavad nad oma nägemust, kuidas edukas koostöö on saavutatud. 

Loe edasi… »

 
 
TASUB TEADA

Kuidas leevendada kutseõpetajatega seotud probleeme? 

Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna peaekspert Mari Tikerpuu kirjutab kutseõpetajate probleemidest Eestis ja sellest, mida tööandjad saavad teha murekohtade leevendamiseks. 

Loe edasi… »

OSKA uuringute info haridusportaalis edu.ee lihtsustab karjäärivalikuid

Haridusportaal.edu.ee aitab teha OSKA uuringute info lihtsamini kättesaadavaks eriala- ja karjäärivalikuid tegevatele noortele ja täiskasvanutele, karjäärinõustajatele, õpetajatele, lapsevanematele ja teistele huvilistele.

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×