Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe nr 13

 

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Kas välistudengid saavad leevendada demograafilist katastroofi?

Veebruari lõpus toimus Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor välistudengite praktikale värbamise seminar. Eesti Tööandjate Keskliidust Anneli Entson ning Marina Kadak Politsei- ja Piirivalveametist kinnitasid, et välisriigi tudengist praktikant võib tööandjale olla tugev lisandväärtuse looja ning kogu protsess ei ole nii keeruline, kui esmapilgul tundub.

Loe edasi… »

Tööandjad tutvusid Euroopa õpipoisiõppe mudelitega

Eesti Tööandjate Keskliit viis novembris läbi neli valdkondlikku õppereisi Taani, Saksamaale, Soome ning Hispaaniasse. Õppereisidele kutsuti esindajad ettevõtetest ja kutsekoolidest, kes olid eelnevalt olnud valmis osalemavõi juba osalesid SA Innove poolt algatatud noorte õpipoisiõppesse kaasamise pilootprojektis. Valminud on videod ja pildigaleriid! 

Loe edasi… »

Hando Sutter: Haridus kui ettevõtluse üks nurgakivi

Eesti Tööandjate Keskliidu aastakonverentsil Tuulelohe Lend 2019 tegi ettekande Tööandjate hariduspoliitika töögrupi juht ja Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. Ta keskendus ettekandes sellele, millist Eestit rajab meie praegune koolisüsteem ja kuidas saaksime seda edasi arendada. 

Loe edasi… »

Parima praktikakoha nimel võistleb 36 ettevõtet

Kõigil tööandjatel oli märtsini võimalik kandidaarida Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldataval konkursil “Parim praktikakoht”, et tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel praktikakohti. Kokku laekus 36 avaldust, mis võistlevad neljas kategoorias. Parimad selgitab välja aprillis kogunev hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad ettevõtlusorganisatsioonide ja Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad.
 

 
KOGEMUSLOOD

Kuidas saavutada välistudengi praktikale võtmisest maksimum?

Eestis õpib üle 5000 välistudengi ning nad  hindavad Eestis elamist ja õppimist kõrgelt. Välistudengite Eestisse tööle jäämine leevendab kõrgelt kvalifitseeritud töötajate puudujääki. Hea algus selleks on praktika sooritamine siinsete tööandjate juures. Oma kogemusi ja nõuandeid jagavad videotes Ericsson Eesti AS ja Tallinna Tehnikaülikool. 

Loe edasi… »

Swedbank AS: Praktikaprogrammist Kick Start on saanud meie kvaliteedimärk

Praktikaprogramm Kick Start on Parimaks Praktikakohaks 2018 valitud Swedbank AS-i igasuvine praktikaprogramm, millega võetakse enda juurde ligi 100 praktikanti. Praktikaprogrammi on oodatud kandideerima erineva taustaga inimesed – olgu need siis tudengid koolipingist või kogemustega töötajad, kes soovivad teha oma karjääris kannapöörde.

Loe edasi… »

Tööandjad jagasid kogemusi Jakob Westholmi Gümnaasiumis

Jakob Westholmi Gümnaasiumi sünnipäevaga seoses toimus seal gümnaasiumiõpilastele suunatud hariduskonverents. Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetest jagasid kogemusi G4Si personalijuht Indrek Sarjas, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu tegevjuht Katre Savi ja AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa, kes rääkisid noortele, millist töötajat on tööandjale vaja.

Loe edasi… »

 
 
TASUB TEADA

Tartu Ülikool ootab ettevõtteid liituma arvutiteaduste tööstusmagistrantuuri programmiga

Tööstusmagistrantuur on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi õppekavade magistrantidele mõeldud uus õpinguvorm, mis läbitakse 50% ulatuses partnerettevõttes. Koostöö alguses lepivad kolm osapoolt kokku tudengi individuaalses õpingukavas, kohandades õppekava sisu vastavalt ettevõtte tegevusalale ja tudengi uurimiseesmärkidele.

Loe edasi… »

Osale kevadistel Töötukassa töö- ja karjäärimessidel

Kevadistel töö- ja karjäärimessidel soovib Eesti Töötukassa taas kokku viia tublid tööandjad ning tarmukad tööotsijad ning karjäärimuutuse soovijad. Vaata, kuidas tööandjana osaleda! 

Loe edasi… »

Üleskutse: Esita kandidaat Aasta Õpetaja 2019 konkursile

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustab haridustöötajaid ja hariduse toetajaid juba seitsmendat korda toimuval pidulikul Aasta Õpetaja galal. Kandidaate saab esitada ministeeriumi veebilehel 18. aprillini. 

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×