Tööandjate Keskliit

Praktika ja Õpipoisiõpe, detsember 2018

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Koostöös kutseharidus tugevamaks

“Eestis on eri- ja kutsealase hariduseta täiskasvanute osakaal 29%. Kui me tööandjatena ei näe selles probleemi, oleme pimedad või ei oska tervikut näha,” kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar arvamusloos. 

Loe edasi… »

Ettevõtete tuleviku edu seisneb koostöös koolidega

Tõstmaks tööandjate teadlikkust praktika ja töökohapõhise õppe olemusest, viis Eesti Tööandjate Keskliit sügisel läbi neli valdkondlikku õppereisi metalli- ja turvatehnikaettevõtete juurde Taani, Saksamaale, Soome ning Hispaaniasse. Õppereisidele kutsuti esindajad ettevõtetest ja kutsekoolidest, kes olid eelnevalt olnud valmis osalemavõi juba osalesid Innove poolt algatatud noorte õpipoisiõppesse kaasamise pilootprojektis.

Loe edasi… »

Ettevõtjad, pange õlg alla noorte kutsemeistrivõistlustele

Noorte kutsemeistrivõistlused ehk oskuste festival „Noor Meister“ on üritus, millega on võimalik tõsta noorte hulgas kutsehariduse populaarsust. Seepärast jagame teiega sihtasutuselt Innove tulnud üleskutset toetada kutsemeistrivõistluste läbiviimist. 

Loe edasi… »

Galerii ja tagasiside: õpipoisiõppe reisid 2018

Eesti Tööandjate Keskliit viis novembris läbi neli valdkondlikku õppereisi metalli- ja turvatehnikaettevõtete juurde Taani, Saksamaale, Soome ning Hispaaniasse. Jagame teiega nähtut ja õppereisidel käinute tagasisidet. 
 

 
KOGEMUSLOOD

Norma AS: Praktikajuhendaja õpetab loovat mõtlemist

Norma AS on aastakümneid olnud populaarne praktikakoht nii kutsekoolide kui ka ülikoolide õppuritele. Igal aastal on majas 20 kuni 30 praktikanti, kellest suur osa jääb ettevõttesse tööle.

Loe edasi… »

Viljandi haigla võtab õpipoisteks oma töötajaid

Viljandi haigla on ametlikult töökohapõhist õpet pakkunud viimased 5-6 aastat ja peamiselt on õppe läbijad asutuse enda töötajad, kes soovivad saada vajalikku haridust või täiendada oma kvalifikatsiooni. Haiglale annab see kindlustunde, et seal pakutakse hea tasemega teenuseid. 

Loe edasi… »

Eesti Energia: Praktikakoht kui strateegiline otsus

Igal aastal tuleb Eesti Energiasse praktikale ligikaudu 200 noort. Praktikantide värbamine on kujunenud aastate jooksul heaks traditsiooniks ja saanud ettevõtte töökultuuri lahutamatuks osaks. 

Loe edasi… »

 

HANZA Mechanics Tartu AS: Edukas koostöö eeldab kokkulepete austamist

2018. aasta parima regionaalse praktikakoha auhinna pälvis HANZA Mechanics Tartu AS põhjaliku praktikakorralduseja tegevuse eest, mis edendab tähelepanuväärselt kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel.

Loe edasi… »

 
TASUB TEADA

Eesti Noorsootöö Keskus tutvustab noortele ameteid interaktiivselt

Noortele ja noortega koos lõi Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) mitmekülgse lahenduse, mis muudab ametitega tutvumise ühtaegu põnevaks, aga ka harivaks. Lahendus seisneb ametite tutvustamises virtuaalreaalsuse ja mobiilsete töötubade kaudu. Nii pakutakse 360-kraadiste videote abil noortele võimalust olla virtuaalseks töövarjuks. 

Loe edasi… »

Osale Töötukassa töömessidel

Kevadistel ja sügisestel  töö- ja karjäärimessidel soovib Eesti Töötukassa taas kokku viia tublid tööandjad ning tarmukad tööotsijad ning karjäärimuutuse soovijad. Vaata, kuidas tööandjana osaleda! 

Loe edasi… »

Nordic School of Hospitality & Innovation ehk heal lapsel pikk nimi

Sihtasutus Hospitality Innovation School andis novembri lõpuks Haridus- ja Teadusministeeriumile sisse taotluse uue kooli avamiseks, kõrgharidustaseme õppe läbiviimise õiguse saamiseks ja õiguse saamiseks alustada õpe valitud õppekavagrupis vastava uue õppekava – Rahvusvaheline Külalislahkusmajandus ja Tippteenindus.

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×