Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe nr 19

 

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE 

Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri

 

 

 

 

 

Miks me otsime parimaid praktikakohti ja praktikante?

 

 

 

Juba viis aastat oleme koos Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Innove-ga selgitanud välja parimaid praktikakohti ja valinud parimaid praktikante konkursil “Praktik Cum Laude”. Põhjuseid, miks me seda teeme, selgitab Tööandjate keskliidu haridusnõunik Anneli Entson.

 

 

Loe edasi

 

Viimane võimalus on tõsta esile parimaid praktikante

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit paneb koos ettevõtjatega tublimad praktikandid võistlema. Kandidaatide esitamine konkursile Praktik Cum Laude lõpeb juba homme, 30. septembril. Kandidaate saavad konkursile esitada kõik tööandjad, kes soovivad oma silmapaistvaid praktikante esile tõsta. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim õpipoiss.
Loe edasi

 

Millised töötajad on tänased üliõpilased?

 

 

 

“Sellel aastal oli viimase kümnendi suurim kõrgkoolidesse kandideerijate arv,” teab Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend. Alustuseks võiks küsida, kas suur õppimissoov oli kantud hirmust mitte saada kohe unistuste töökohta või soovist olla tuleviku tööturul konkurentsivõimelisem.

 

 

Loe edasi

 

Tallinna Tehnikakõrgkool on dünaamiline arenduspartner

 

 

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti suurim rakenduskõrgkool, mis annab võimaluse omandada nii kõrgharidust kui ka osaleda elukestvas õppes. Tasemeõppesse tuleb tudengeid järjest enam ka teistest vanuserühmadest kui gümnaasiumilõpetajad ning kaugõpe on kujunemas väga populaarseks.

Loe edasi

 

Haridus- ja Noorteamet: välistudengid tahavad Eestis kogemusi omandada

 

 

 

Eelmisel õppeaastal õppis Eesti kõrgkoolides enam kui 5500 välisüliõpilast. Statistikaameti andmetel on õpingute ajal saanud töökogemuse pooled Eestis õppivad tasemeõppe välistudengid ning võimaluse korral jääks suur osa neist ka Eesti tööturule.

 

 

Loe edasi

 

Vali IT koolitusprogrammi tulemused on muljetavaldavad

 

 

 

„Vali IT!“ on täiskasvanute ümberõppeprogramm, mille eesmärgiks on anda osalejatele tarkvaraarendaja algoskused. Esimene rahsatusperiood on programmil möödas ning aeg on teha kokkuvõtteid. 

 

 

Loe edasi
 

 

 

KOGEMUSLOOD

 

 

 

Välistudengite kaasamine avardab võimalusi välisturgudele pürgimisel

 

 

 

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor õpib hetkeseisuga pea 500 välistudengit – Tansaaniast, Indiast, Hiinast, Jaapanist ja veel pea 20 erinevast riigist noored on valinud hariduse omandamise kohaks just Eesti. Kuidas neil Eestis praktikakohtadel läinud on? 

 

 

Loe edasi

 

Eesti Energiale on oluline õppimiskultuur

 

 

Eesti Energia jaoks on oluline inimeste tahe õppida, olla homme parem kui täna. Nad on seadnud endale eesmärgiks leida, hoida ja arendada vajalike hoiakute, oskuste ja teadmistega tipptegijaid ning kui vähegi võimalused olemas, pakkuda praktikajärgselt heade tulemustega silma jäänud tegijatele kohe tööd.
Loe edasi

 

SEB: ühe armastatuima suvepraktika retsept

 

 

 

SEB kui parimaks välistudengite praktikakohaks pärjatud ettevõte saab tänu praktikandi kaasamisele olla ühenduses tööturule jõudva põlvkonnaga, tutvuda selle väärtuste ja ootustega, samuti aga tugevdada oma värbamisvõrgustikku ja tööandjabrändingu poolt. SEB jaoks on suvise praktika korraldamine kindel edulugu.

 

 

Loe edasi

 

Eesti Lennuakadeemia ja Magnetic MRO õppeprogrammis järelandmisi ei tee 

 

 

Eesti Lennuakadeemia alustas esimese õpipoisiõppe programmiga aastal 2018, mil avati kutseõppe 5. taseme õppekava “Õhusõiduki hooldustehnik”. Koostöös lennukite hooldusettevõttega Magnetic MRO asuti õppekava ka kohe rakendama töökohapõhises õppevormis. Kuidas nende koostöö paari aasta jooksul sujunud on? 
Loe edasi

 

Konkursi Praktik Cum Laude võitja: lahenduste leidmiseks tuleb esitada küsimusi

 

 

 

Parimate praktikantide väljaselgitamise konkursi Praktik Cum Laude võitis 2016. aastal kõrghariduse kategoorias Egle Kadastik. Uurisime, kuidas temal täna läheb ja millega ta tööalaselt tegeleb? 

 

 

Loe edasi
 

 

 

TASUB TEADA

 

 

 

Tallinna Ülikool ootab ettevõtteid partnernädalale

 

 

 

6.-16. oktoobril tähistab Tallinna Ülikool taas täiskasvanud õppijatele suunatud partnernädalat ja teeb seda sel aastal virtuaalselt EDUSPACE stuudios. Nädala raames saavad ettevõtete töötajad osaleda tasuta veebiseminaridel ja laborikülastustel.

 

 

Loe edasi

 

Kutsetunnistuse omamine personalitöö valdkonnas on kasvav trend

 

 

 

Personalitöö kutsetunnistus ei ole seaduse alusel nõutav, kuid samas on personalitöötajate vastutusalas töö inimestega ehk organisatsiooni kõige olulisema ressursiga. Organisatsioonidele annab kutsetunnistuse olemasolu kindluse professionaalsest ja pädevast töötajast oma valdkonnas.

 

 

Loe edasi

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit

employers@employers.ee
www.employers.ee
Facebook: Employers.Confederation
+372 699 9301
Kiriku 6, 10130, Tallinn, Eesti