Tööandjate Keskliit

Valitsus kinnitas teadus- ja arendusnõukogu uue koosseisu

Valitsus kinnitas 14. oktoobri istungil Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) uue põhimääruse ja koosseisu. Tööandjate Keskliitu esindab nõukogus tööandjate innovatsiooni käivituskoja eestvedaja Ivo Suursoo.

Liikmete nimetamisel lähtuti soovist tugevdada TANi innovatsioonivaldkonna kompetentsi ning suurendada valdkondlikku, soolist ja teadusasutuste esindatuse tasakaalu. Samuti sooviti TANi töösse kaasata mõlema koalitsioonipartneri esindajad. Nõukogu kaheteistkümnest liikmest neli on valitsuse liikmed, neli ettevõtjad ja neli teadlased.

„TANi uues koosseisus alustavad ettevõtjad ja teadlased, kellel on kogemus ettevõtluse ja teaduse ühendamisega ning innovatsiooni edendamisega. Meie eesmärk on, et TANi roll innovatsiooni vedajana kasvaks,“ ütles TANi esimees, peaminister Kaja Kallas.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul on TANi uus koosseis laiapõhjaline ja mitmeid eri valdkondi kattev. „See annab võimekust pakkuda mitmekülgsemat vaadet teemadele, mis TANi jõuavad,“ tõdes minister.

TANi uude koosseisu kuuluvad: peaminister Kaja Kallas, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, haridus- ja teadusminister Liina Kersna, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, ettevõtja ja teadusmahuka ettevõtluse mentor Heidi Kakko, rohetehnoloogia ettevõtja ja teadlane Ivar Kruusenberg, arvutiteadlane ja Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Maarja Kruusmaa, ettevõtja Toomas Luman, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, IT-ettevõtja Ivo Suursoo ning kultuuriajaloolane ja Tallinna Ülikooli nõukogu liige Marek Tamm. Pool TANi liikmetest kuulusid ka eelmisesse koosseisu.

TANi uus koosseis koguneb esimesele istungile 23. novembril.

Foto: Egert Kamenik/ Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×