Tööandjate Keskliit

Tööandjad valisid uue volikogu

16. veebruaril kogunenud Tööandjate kõrgeim organ – üldkoosolek, mille pädevusse kuulub volikogu valimine, valis Tööandjate liikmete poolt ja nende esindajate hulgast 30-liikmelise volikogu tähtajaga kolmeks aastaks. Uus volikogu valis volikogu esinaisena jätkama Kai Realo, kes oli selles rollis ka eelnevad kolm aastat.

Kai Realo on aastatepikkuse juhikogemusega erinevatest müügiorganisatsioonidest ning 2018. aastal omistati talle Aasta juhi tiitel. Kai Realo on ringmajanduse ettevõtte Ragn-Sells Eesti juht. Varem juhtis ta ligi kümme aastat Circle K Eestit ning oli enne seda samas organisatsioonis Statoili kontseptsioonijuht. Kai Realo varasemate töökohtade hulka kuuluvad IBM, Elisa Eesti ja mobiiltelefonide jaemüügikett Mäkitorppa.

„Olen tänulik eestseisusele ja volikogule usalduse eest. Senised kolm aastat volikogu esinaisena on olnud sündmusterohked ning kantud paljuski koroonakriisi mõjudest. Samas on keeruline aeg näidanud, kuivõrd kiired kohanejad on olnud Eesti ettevõtjad ning milline jõud on meie ühisel tegutsemisel. Kui hiilgavatel majandusedu aastatel, mil nii äris kui poliitikas sai nautida stabiilset rahulolu, puudus otsene vajadus ettevõtjatel oma seisukohtade kaitseks või keeruliste olukordade ületamiseks õlgu kokku panna, siis viimased aastad on selleks andnud ohtralt põhjuseid,“ ütles Kai Realo toonitades ka Tööandjate Keskliidu mõju.

„Samas on tööandjatel ees hulk väljakutseid, millega meil tuleb silmitsi seista ja lahendusi otsida. Näiteks tööjõupuudus ja haridusega seotud teemad, mis on omavahel tihedalt seotud. Samuti rohepööre, mille elluviimine nõuab muutusi meie kõigi mõtteviisis. Nende teemadega puutun ma kokku juhina iga päev ja need on kindlasti asjad, millele otsin lahendusi ka Tööandjate volikogu juhina,“ ütles valimise järel volikogu esinaine Kai Realo.

Volikogu koosseis alates 16.02.2022 SIIN ja allpool.

Urmas SuleEesti Haiglate Liit
Meelis EinsteinEesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
Mati PolliEesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit
Veljo IpitsEesti Toiduainetööstuse Liidu 
Tiit KuuliEesti Ehitusettevõtjate Liit
Ivo LasnEesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
Sven PertensEesti Taristuehituse Liit
Enn VeskimägiEesti Mööblitootjate Liit
Veljo KonnimoisEesti Masinatööstuse Liit
Ain KäppEesti Hotellide ja Restoranide Liit
Raul PuuseppEesti Kaupmeeste Liit
Margus VähiEesti Sadamate Liit
Taavi VeskimägiEesti Kaitsetööstuse Liit
Villu ÕunEesti Turvaettevõtete Liit
Martti LemendikEesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit
Tiit LandTallinna Tehnikaülikool
Priit AlamäeNortal AS
Jüri KäoTallinna Kaubamaja Grupp AS, Balbiino AS, Liviko AS
Hando SutterEesti Energia AS
Toomas AsserTartu Ülikool
Marti HäälAlexela Group OÜ
Olavi LeppSwedbank AS
Kai RealoRagn-Sells AS
Ain HanschmidtInfortar AS
Allan ParikSEB Pank AS
Mark BermanBLRT Grupp AS, BLRT Rekato OÜ, Tallinn Shipyard OÜ, Marketex Offshore Constructions OÜ
Kadri Mägi-LehtsiRoche Eesti OÜ
Ivo SuursooColumbus Eesti AS
Toomas KalevHarmet OÜ
Andi KasakSaint-Gobain Glass Estonia SE

 

1917. aastal asutatud Eesti Tööandjate Keskliit on Eesti ettevõtteid ja majandusharuliite koondav katusorganisatsioon ning ainus sotsiaalpartnerina tunnustatud ettevõtlusorganisatsioon Eestis. Keskliit esindab otse ja läbi haruliitude üle 2000 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 250 000 töötajale. Tööandjate Keskliidu ja selle liikmeteks olevate tööandjate missiooniks on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule.

Soovime uuele volikogule toimekat tööperioodi!

Fotod: Aron Urb/Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×