Tööandjate Keskliit

Tööandjad haarasid praktikandid lennult

Eesti Tööandjate Keskliidu konkurss Praktik Cum Laude paneb nii noored kui tööandjad pingutama, et tööturul silma paista. Selleaastase konkursi tase oli väga tugev, esitatud 46 kandidaadist ligi pooled said oma praktikaettevõttelt ka tööpakkumise.

Enim kandidaate esitati kõrghariduse kategoorias ning kõige arvukamalt oli praktikante ehitussektoris ja meditsiinis. Mõlemas valdkonnas on tööjõupuudus märkimisväärne ning on näha, et ettevõtted panustavad kohalike noorte koolitamisse. Paraku sellest üksi ei piisa, ning jätkuvalt on vaja ka spetsialiste väljastpoolt Eestit. Nii jaotuvad tunnustused nelja kategooria vahel: kõrgharidus-, töökohapõhine- ja kutseõppe. Lisaks parima välismaise tudengi kategooria.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas parimaid praktikante ja tänas praktika juhendajaid. „Praktika on hea võimalus rakendada koolis saadud teadmisi, õppida juurde uusi oskusi ja teha turvalises keskkonnas vigu,“ ütles Kersna. „Tööandjate tagasiside on väga väärtuslik nii praktikantidele kui ka õppeasutustele.“

Parim praktikant kutsehariduses Piret Buldas sooritas Tallinna Tööstushariduskeskuses noorem tarkvaraarendajaks õppijana praktika Cybernetica AS-s.

Parim praktikant töökohapõhises õppes Anatoli Smorodin õpib Tallina Ehituskoolis ehituspuusepa erialal ja sooritas töökohapõhises õppes ettenähtud praktika EFC NORGE AS-is.

Sel aastal anti välja kaks auhinda kõrghariduse kategoorias. Rauno Sepp sooritas Tallinna Tehnikakõrgkooli teedeehituse tudengina praktika Verston OÜ-s ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli farmatseudi eriala tudeng Kaisa Mumma sooritas praktika Lennujaama Apteek OÜ-s, mis kuulub Südameapteegi frantsiisi.

Parim praktikant välistudengite kategoorias Amina Alimbekova õpib Tartu Ülikoolis keemiat ja materjaliteadust ning sooritas praktika Ericsson Eesti AS-is.

Internetihääletusega valiti sotsiaalmeedias publiku lemmikuks Martin Paberit, kes kogus rekordiliselt 1092 häält. Martin õpib õhusõiduki hooldustehnikuks töökohapõhises õppes, mis tähendab, et suure osa õhusõidukite saladustest saab ta teada otse töökohal Magnetic MRO-s ja ülejäänud Eesti Lennuakadeemias.

„Ettevõtted hindavad neid praktikante, kes lisaks erialastele teadmistele on hakkajad ja uudishimulikud,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Tema sõnul sulandusid parimad praktikandid kollektiividesse nii hästi, et mitmetele neist tehti pakkumine edasiseks kestvaks koostööks. “Parimate praktikantide selja taga on nende parimad juhendajad, mistõttu tunnustame konkursil ka töökohtade ja koolide poolseid mentoreid,“ toonitas Aas.

Konkursil panid praktika juhendajatele omapoolsed auhinnad välja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor koos Ülemiste City-ga. Juhendajad saavad avatud kõrgkooli kinkekaardid, mille eest on võimalik valida endale sobivaid kursuseid.

„Meie õppest moodustab olulise osa praktika ja rakendame edukalt töökohapõhist õpet. Meil on heameel osaleda ettevõtete ja koolide koostöös praktikavaldkonda panustajate tunnustamisel. Suur tänu ettevõtetele, kes on praktikante oma töös edukalt rakendanud,“ ütles Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi.

Vaata kandidaate ja nende lugusid SIIT

„Praktik Cum Laude“ konkurssi korraldab kuuendat korda Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametiga. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Fotod: Aron Urb/Tööandjate Keskliidu erakogu

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×