Tööandjate Keskliit

Tartu Ülikool ootab ettevõtteid liituma arvutiteaduste tööstusmagistrantuuri programmiga

Tööstusmagistrantuur on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi õppekavade magistrantidele mõeldud uus õpinguvorm, mis läbitakse 50% ulatuses partnerettevõttes. Tööstusmagistrandid teevad partnerettevõttega koostööd 17 kuu jooksul (3 semestrit) individuaalse õpingukava alusel, mille raames on praktika, praktilised kursusetööd ja magistritöö seotud ettevõtte jaoks oluliste uurimis-ja arendussuundadega. Tudengi tegevusi ja töid juhendavad arvutiteaduse instituudi õppejõud koos ettevõttepoolse juhendajaga. Tudengid ja ettevõtted leiavad üksteist tööstusmagistrantuuri programmis vastavalt oma ühistele huvidele ja uurimisteemadele. Koostöö alguses lepivad kolm osapoolt (ettevõte, tudeng ja instituut) kokku tudengi individuaalses õpingukavas, kohandades õppekava sisu vastavalt ettevõtte tegevusalale ja tudengi uurimiseesmärkidele. Programmis osalemiseks kehtib ettevõttele teenustasu ja tudengitele makstakse igakuist stipendiumi.

Programmis osalevad magistritudengid õpivad järgmistel õppekavadel:

› Informaatika (ingliskeelne õppekava)

› Tarkvaratehnika (ingliskeelne õppekava)

Programmis juba osalevad ettevõtted:

› Pipedrive

› ReachU

› STACC

› Swedbank

› Fortumo

› Datel

› Fujitsu Eesti

› Positium LBS

 

Miks peaks Sinu ettevõte programmiga liituma?

› Pikaajaline koostöö kõrgelt motiveeritud tudengiga, kellel on huvi ühildada akadeemiline õpe koos praktilise väljundiga.

› Ettevõtte arengusuundade analüüsimise ja rakendamisega seotud magistritöö.

› Võimalus rakendada uusimaid akadeemilisi teadmisi ja ideid enda ettevõtte arenguks.

› Programmi lõppedes on ettevõttel võimalus tööle võtta spetsialist, kes on juba süvitsi panustanud ettevõtte arengusse.

› Meie kajastame programmis osalevaid ettevõtteid oma turundusmaterjalides ja kanalites.

› Hõlbustame värbamisprotsessi – tudengid, kes saavad programmis osaleda on meie poolt väga hoolikalt välja valitud.

Mida ootame partnerettevõttelt?

› Oodatud on liituma nii IT-ettevõtted kui ka digitaliseerimise väljakutsetega silmitsi seisvad ettevõtted ja asutused.

› Valmidust pakkuda tudengile erialast praktikat ja ülesandeid ning lõputööteemat valdkonnast, mis seondub tudengi erialaga (informaatika, andmeteadus, masinõpe, äriprotsesside juhtimine, keeletehnoloogia, hajussüsteemid, ettevõtte tarkvaratehnika, reaalaja sardsüsteemide arendus jm).

› Valmisolekut töötada välistudengitega.

› Avatust koostööle Tartu Ülikooliga ning soovi liikuda teaduspõhisema tegevuse suunas.

Marko Nõu, Pipedrive´i arendusjuht:Ülikooli poolt on väga õige ja mõistlik initsiatiiv selline programm luua ja Pipedrive aitab hea meelega kaasa. Kasu on mõlemapoolne – tudeng saab turvalises ja toetavas keskkonnas reaalset elu tarkvaraarenduses maitsta ning suure osa oma õppetööst meiega siduda. Näiteks magistritööde teemasid on meiesuguses kiirelt kasvavas ja globaalselt skaleeruvas ettevõttes jalaga segada. Meie saame tudengi näol oma tiimi värsket ja tarka verd, kelle sisend on innovatiivne ja kelle panus võib osutuda just selleks, mis meid konkurentidest eristab.

Tudengi tagasiside programmile:

Kontakt:

Anastasiia Shevchenko

ettevõtlussuhete spetsialist

anastasiia.shevchenko@ut.ee

(+372) 5599 6620

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×