Tööandjate Keskliit

Südameapteegis on südamega praktikaprogramm

Sinu süda on õiges kohas! See on meie, Südameapteegi kaubamärgi all tegutsevate proviisorapteekide lubadus oma töötajatele ja tudengitele, kes meie juures oma praktika- ja erialateed alustavad.

Tugev ja jõuline tööturu konkurents apteegiturul on andnud meile tõuke veelgi enam panustada oma töötajate hoidmisesse, arendamisesse ning sisukatesse ja väärtuslikesse järelkasvuprogrammidesse. Meie praktikaprogramm Pharma Start   seab lisaks mitmekesiste erialaste teadmiste ja oskuste õppimisele (üheks praktikabaasiks on nt apteegimaailma kvaliteedimärgise ehk Oskari pälvinud Tõnismäe Südameapteek) rõhu ka praktikandi kui tulevase apteekri laiemale vaatele ja tunnetusele. Tudengeid juhendavad väga kogenud ja laia silmaringiga rohuteadlased, kes aitavad praktikandil apteegimeeskonda sujuvalt sisse elada ja toetavad tema arengut ja õpihuvi kindlasti laiemalt kui vaid praktikateemade raames.

Tutvustame praktikaprogrammi raames frantsiisi erinevaid apteeke ja tugiüksuseid, sh veebis nõustamist meie e-apteegis, varjutades piirkonnajuhte või müügiosakonda, osaledes koolitustel, õppekäikudel ka teistes tervishoiuasutustes ning olla osa praktikantide kogukonnast, millest ei puudu meeleolukad ühisüritused. Lisandväärtust praktikandile pakub ka osaajaga töötamise või mõnes põnevas projektis osalemise võimalus.

Igal aastal läbib meie programmi ca 15 praktikanti ning oleme enesele seadnud sihiks nö kasvatada meie tudengid parimal viisil Südameapteegi väärtuste kandjaks ning luua neile motiveeriv ja turvaline tulevikuperspektiiv. Seega on jätkanud Südameapteegi frantsiisis peale kooli lõpetamist erialatööd pea kõik meie praktikandid.

Peale praktikat annab apteekrile põnevaid võimalusi eneseteostuseks ja töö rikastamiseks meie talendiprogramm Arengupuu, mis on unikaalne, kuna aitab leida töötajal enesele personaalne oskuste arendamise ja töö mitmekesisemaks muutmise suund ka siis, kui juhi amet ei ole eesmärk. Valikute menüüs on võimalusi tervisenõustajast kuni brändisaadikuna tegutsemiseni.

Need on vaid mõned Südameapteegi frantsiisi tugevused, mis hoiavad meie inimesi ja meelitavad parimaid tudengeid ja apteekreid meiega liituma!

Kuna oleme oma praktikantide üle väga uhked, siis esitasime juba teist aastat meie Pharma Start´i noori farmatseudi- kui proviisorõppe tudengeid ka parima praktikandi konkursile Praktik Cum Laude.
Sel aastal jõudis konkursile lausa neli Südameapteegi kaubamärgi apteekides

praktiseerinud tudengit, kellest meie armas ja nüüdseks juba täieõiguslik apteeker Kaisa Mumma võitis ka parima praktikandi tiitli! Võidu tõi Kaisale tema suur pühendumus, väga tugev erialane tase ning soov ja innustus end aina enam farmaatsiavaldkonnas täiendada ja arendada. Meile on suur rõõm toetada ja innustada meie apteekrite järelkasvu tegema tööd ikka südamega!

 

Autor: Kristi Suits, Südameapteegi personaliosakonnast

Foto: Südameapteek.ee koduleht (Südameapteek)

Lugu on valminud programmi „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Programmi tegevusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×