Tööandjate Keskliit

Parim välisüliõpilaste praktikat toetav tööandja on Cybernetica AS

Tööandjate Keskliit tunnustas 30. augustil pidulikult konkursi Parim praktikakoht” rahvusvaheliste tudengite praktikapakkuja kategooria võitnud  info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid arendavat ettevõtet Cybernetica AS.

Võidu tõi pikaaegne, süsteemne ja silmapaistev praktikantide kaasamine ettevõtte tegevusse. Hindamiskomisjon tõi esile ka tihedat koostööd ülikoolidega ja praktikantide läbimõeldud juhendamist.

Cybernetica AS võtab igal aastal vastu umbes 20 praktikanti ettevõtte erinevatesse osakondadesse ja mitmed neist on välisüliõpilased. Sealjuures suur osa praktikaprogrammi lõpetanud inimestest jäävad igal aastal Cybernetica töötajatena tööle. „Oleme uhked selle tunnustuse saamise üle, sest rahvusvahelised praktikandid  mitmekesistavad ja täiendavad meie tööjõudu. Kuna meie töö iseloom on samuti väga rahvusvaheline – teeme koostööd väga erinevate riikide ja organisatsioonidega üle maailma – siis välistudengite praktika toetamine toob meile majja ka uusi kasulikke teadmisi näiteks erinevatest ärikultuuridest ning ka välismaa ülikoolide õppekavadelt,” ütles Cybernetica AS juhatuse liige ja infoturbeinstituudi direktor Dan Bogdanov.

Auhinna andsid üle ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Andres Sutt ütles, et kõik riigid konkureerivad rahvusvaheliselt üha enam talentide pärast, mistõttu Cybernetica praktika programm kaasata Eestis õppivaid välistudengeid on väga hea võimalus talente Eestis hoida ning nende teadmisi ja oskusi rakendada Eesti arenguks.

Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul on välistudengeid kaasavad ettevõtted hea näide, kuidas alustada siin õppivate väljastpoolt Eestit tulnud noortega koostööd juba kooliajal ning seeläbi leida üles need parimad eksperdid, kes on ettevõttele vajalikud. „Tööjõu puuduse olukorras on riigile tervikuna tark ja vajalik vaadata ekspertide järgi ka väljastpoolt Eestit,“ sõnas Aas.

Konkursi eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi. 2021. aastal esitati konkursile 50 avaldust, millega seati kandideerima  48 praktikakohta. Lisaks Cybernetica AS -ile said tunnustuse G4S Eesti AS – üldvõitja, Incap Electronics Estonia OÜ – parim regionaalne praktikakohtparim väikeettevõttest praktikakoht – Balti Logistika AS.

Cybernetica on tuntud kui Eesti e-riigi peamisi arenduspartnereid, olles loonud X-tee turvalise andmevahetuskihi, maailmas unikaalse internetihääletamise süsteemi, digitaalse identiteedi tehnoloogiaid ning kriitilise tähtsusega teenuseid näiteks Maksu- ja Tolliametile. Lisaks Eesti riigile tehakse koostööd ka teiste riikide valitsuste ja rahvusvaheliste ettevõtetega – Cybernetica tehnoloogiaid kasutatakse täna umbes 35 riigis maailmas, Ukrainast Gröönimaani ja Jaapanist USA-ni.

Varasemalt on tunnustuse pälvinud tööandjad: Magnetic MRO AS, PCC Projekt AS, Eesti Energia AS, SEB Pank, ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, AS Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ, Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit kuuendat aastat koostöös Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga, algatust rahastab Euroopa Sotsiaalfond. 

Fotod: Aron Urb/Eesti Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×