Tööandjate Keskliit

Parim regionaalne praktikapakkuja on Incap Electronics Estonia

Tööandjate Keskliit andis 17. septembril üle tunnustuse konkursi Parim praktikakoht” regionaalse praktikakoha kategooria võitnud ettevõttele Incap Electronics Estonia OÜ.

Hindamiskomisjon tõi esile Saaremaal, Kuressaares asuva ettevõtte Incap Electronics Estonia OÜ läbimõeldud tegevust praktikakohtade pakkumisel kodukandi noortele.

„Meil on suur au, et meie tegemisi on märgatud ja tunnustatud auhinnaga “Parim regionaalne praktikakoht”, ütles Incap Estonia juht Gregory Devine Grace.

Incap teeb tööd erinevate koolidega nii Saaremaal kui mandril, et noortel oleks võimalik end ettevõttes praktikat tehes proovile panna. 2021. aastal oli ettevõttes seitse praktikanti eri osakondades, alates finants- ja personaliosakonnast kuni inseneride-ja tootmisosakonnani.

„Võtame praktikante hea meelega vastu, sest praktika annab noortele võimaluse saada töökogemusi nende õppekavaga seotud valdkonnast ja veenduda, et tegemist on õige karjäärisuunaga. Vahel jätkubki nende samade praktikantide karjäär pärast kooli lõpetamist Incapis, ehk tegemist on ka meie ettevõtte jaoks kasuliku viisiga endale potentsiaalseid säravaid superstaare leida,“ ütles Incap Estonia juht Gregory Devine Grace.

Mitmed praktikandid on aastate jooksul Incapi tööle jäänud, sealhulgas ka sellel aastal. Näiteks aastal 2014 ettevõttes praktikal olnud noor kuulub täna koguni Incap Electronicsi juhtkonda.

Incap Estonia juhi sõnul jõuavad mõnedki praktikandid ettevõttesse töötajate või sõprade soovituste kaudu. “Meil on suurepärane meeskond ja praktikandid on osa sellest, olles kaasatud nii meie ettevõtte suvepäevadesse kui ka teistesse üritustesse, mis praktikaperioodi jooksul aset leiavad. Ka mina ise veetsin kaks viimast ülikooliaastat oma eriala praktikal ja usun, et praktika läbimine on oluline osa haridusprotsessis ning seda peaksid nii koolid kui ettevõtted kindlasti julgustama,“ sõnas Gregory Devine Grace.

Auhinna andsid üle kaitseminister Kalle Laanet ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

“Ettevõtted, kes suudavad pakkuda Tallinnast väljaspool atraktiivseid praktikakohti ja seeläbi tulevikus töökohti, loovad terviklikult tugeva riigi,” sõnas auhinna üleandmisel kaitseminister Kalle Laanet.

„Incap Electronics Estonia tegevus praktikakohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel, mida täna selgelt napib,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas

Incap Electronics Estonia OÜ on kontserni Incap Corporation tütarettevõte Eestis, Kuressaares. Ettevõtte tegevusalaks on elektroonikaseadmete ja komponentide tootmine, millega on tegeletud tänaseks 15 aastat. Valdav osa toodangust eksporditakse.

Konkursi “Parim praktikakoht” eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi. 2021. aastal esitati konkursile 50 avaldust, millega seati kandideerima 48 praktikakohta. 

Lisaks Incap Electronics Estoniale oli selleaastased võitjad: Cybernetica AS – parim välistudengite praktikakoht, G4S Eesti AS – üldvõitja, Incap Electronics Estonia OÜ – parim regionaalne praktikakoht, parim väikeettevõttest praktikakoht – Balti Logistika AS.

Varasemalt on tunnustuse pälvinud tööandjad: Magnetic MRO AS, PCC Projekt AS, Eesti Energia AS, SEB Pank, ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, AS Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ, Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit kuuendat aastat koostöös Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga, algatust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Fotod: Maanus Masing/Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×