Tööandjate Keskliit

Külaskäik keskliidu Lõuna-Eesti liikmete juurde

26. augustil oli meie meeskonnal koos liikmetega väga meeleolukas ning uusi teadmisi täis ühine päev- külastasime meie häid liikmeid Lõuna-Eestis, nägime nende töid ja tegemisi, kuulasime nende rõõme ja muresid.

Esmalt külastasime SG Glass Estoniat Elvas, kelle tegevusalaks on klaasdetailide tootmine – seda nii autotööstusele, kodudele kui erinevatele tehnilistele vidinatele, mida oma igapäevaelus näeme ja kasutame. SG Glass kontsern on tänaseks 350 aastat vana ning tegutseb 70 riigis. Kontsernis on hetkel suisa 400 patenti – võrdluseks antakse Eestis välja aastas umbes 100 patenti. Nende visiooniks on “Teeme maailma paremaks koduks” ning üks suurimaid eesmärke teiste seas on saavutada aastaks 2050 süsinikneutraalsus. Väga oluliseks peab ettevõtte innovatsiooni ning ajaga kaasas käimist. “Kui varem kaitses autoklaas tuule ja vihma eest, siis tänapäeva autoklaasil on hästi  oluline roll auto juhtimises. Tehnoloogia on pidevas uuenemises ning sellega tuleb kaasas käia”, ütles juhataja Andi Kasak. Lisaks on ettevõttes väga oluline roll kogukonna toetamisel ja kaasamisel – toimub tihe koostöö kohaliku kogukonnaga ja koolidega: sponsoreeritakse spordi- ja kultuuriüritusi, võetakse vastu ekskursioone ja palju muud. Samuti on au sees sport ja elukestev õpe. “See mis puudutab sporti ja õppimist, siis see on osa meie DNA-st”, märkis Kasak. 

Teine liige, keda külastasime, oli Otepääl asuv puidutööstusettevõte UPM Kymmene. Otepää tööstus on osa kontsernist, kus on kokku 2100 töötajat, neist 240 Otepääl. Otepää tehases on fookus vineeri tootmisel, UPM Kymmene on hetkel suurim vineeritootja ja kasepuidu väärindaja Eestis. Vineeri näeb igapäevaselt tugevate põhjadena nii kaubikutes, rekkade tööstuses, laevades, bussikatuste näol jne. Tegemist on hästi automatiseeritud kaasaaegse ettevõttega, kus traditsioonilist tõstmistööd inimese poolt on tänaseks tänu tehnoloogilistele vahenditele vähe. UPM Kymmene on oma tootmises kliendikeskne – ollakse altid leidma sobivaid lahendusi, et muuta keskkonda paremaks ja kaasaaegsemaks. 

Reisi tõmbsime kokku metallitööstuse valdkonna tegija TORM Metalli juures. Ettevõte sai alguse, kui neli sõpra 2008. aastal firma asutasid. Tänaseks on ettevõte tõusnud oma ala tegijaks koos 187 töötajaga. Alguses oli meeste motoks “Ei ole võimalik, et ei ole võimalik” ning see on ka kenasti vilja kandnud – ettevõtte areng on olnud kiire, tegutsetakse tipptasemel tehnoloogiaga. Eesmägiks on pakkuda oma kliendile kõrge lisandväärtusega tooteid ja teenindust läbi usalduväärsuse. Samuti on fookus täislahendusel, võttes kliendi ees vastutuse kogu tootmisahela eest materjalist viimistluse ja pakkimiseni. “Kui algulaastatel otsime töötajaid, et saaks kellegi, kes oskab värvida või painutada, siis nüüd on iga asi paigas”, sõnas tegevjuht Märt Kasak.

Suured tänud kõigile asjaosalistele ja liikmetele, kes meid vastu võtsid. Oli väga meeleolukas ja inspireeriv uusi teadmisi täis päev!

Fotod: Tööandjate Keskliidu erakogu

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×