Tööandjate Keskliit

Kaija Teemägi: kaugtöö tulemuslik juhtimine algab kommunikatsioonist

Elisa Eesti juhatuse liige ja personalivaldkonna juht Kaia Teemägi kõneles 21.10.2021 Eesti Tööandjate Keskliidus oma ettevõtte kogemuse näitel, millised on kaugtööle ülemineku võlud ja valud.

Kuidas teha nii, et rahul oleksid nii töötajad kui ka tööandja? Mida teha siis, kui ühel pooltest tekivad kõhklused – kas ma ikka teen piisavalt või õiget asja, kui kolleegide või juhiga suhtlus vaid virtuaalne.
„Iga muutus ja selle õnnestumine algab läbimõeldud kommunikatsioonist,“ sõnas Teemägi. Sealjuures peab silmas pidama, et seotud osapoolte hulka kuuluvad lisaks tööandjale ja töötajale ka viimase perekond.

 

Tema sõnul on oluline kohe alguses kokku leppida ka põhimõisted, sest tõlgendavad inimesed samu mõisteid täiesti erinevalt ja see ei aita kaasa ühise eesmärgi saavutamisele – et töö saaks tehtud sõltumata asukohast ning töötajate motivatsioon ja tunne kaasatusest püsiks ka kaugtööd tehes.

Samuti on oluline leida võimalus ka aeg-ajalt silmast silma kohtuda, sest virtuaalselt suheldes ei pruugi ka juht tajuda, et midagi on töötajal vajaka või ei oska või ei julge inimene ise tunnistada, et talle kaugtöö ei sobi.

5 soovitust

1) Kommunikatsioon
räägi inimestega rohkem, kui endale normaalne tundub
kanalite kokkulepe – erinevate teemade jaoks erinevad kanalid

2) Loo rutiinid ja pea nendest kinni
tiimikoosolekud
1-1 vestlused

3) Käi läbi protsessid ja veendu, et need töötavad soovitud kujul
efektiivsus
asukohast sõltuvus/sõltumatus

4) Lepi kokku
edu kriteeriumid ja mõõdikud, mille alusel hindad, et inimene on oma töö hästi ära teinud
vastastikused ootused

5) Eeldamine on läbikukkumise ema
kuula inimest ja küsi!

 

Üritus toimus rahvusvahelise koostööprojekti „Sotsiaalne partnerlus ja paindlikud töösuhted“ (Norway Grants – Decent Work ” Facilitated access to work through flexible work“) raames, mida viib ellu Eesti Tööandjate Keskliit. 

 

 

Joonised ja diagrammid: Kaija Teemägi

Foto: Elisa Eesti

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×