Tööandjate Keskliit

Toompea loodeserval paiknev kõrge kelpkatusega kahekorruseline hoone aadressil Kiriku 6 on unikaalse hilisbarokse interjööriga aadlielamu. See on rajatud varem samal kohal asunud ühekorruselise elamu baasil, mis jäi 1684. aasta tulekahjust puutumata. Krundi lääneküljel asus juba 17. sajandil kitsas kõrvalhoone, arvatavasti tall-tõllakuur, mis on säilinud praeguseni.

Hoone esifassaadist eendub tornitaoline osa, ristvõlvidega keldrid on rajatud looduslikule paele ja võivad pärineda 16.–17. sajandist. Maja ruumide planeering on barokselt sümmeetriline ja identne mõlemal korrusel. Enamik tiibuksi ja 9 valget kahhelahju on pärit 19. sajandi teisest poolest.
Esindusruumid asuvad maja põhjaosas. Külastaja leiab siit 6 kristallripatsitega pronksist kroonlühtrit, Gustav Beckeri kappkella, 2 uusampiirset peeglit ja 4 seinabraad, mis on pärit 20. sajandi algusest.

Keskel on mõlemal korrusel ümarsammastega kaheks avatud osaks jaotatud maja läbiv pidulik hall-vestibüül, mille tagaosas asus varem tõenäoliselt paraadtrepp. Nn Peetri saalis asub suur Peeter I portreemaal – L. Caravague 1723. aastal valminud maali koopia, mis restaureeriti aastatel 1976–1977 ja 1996–1997.

Soovin broneerida ruume Tööandjate majas

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×