Tööandjate Keskliit

Vaktsineerimine töökohtadel on oluline

Vaktsineerimise ohutus on teaduslikult tõestatud ja tööandjad on väga huvitatud, et vaktsiinid jõuaksid nende töötajateni esimesel võimalusel. Eriti oluline on kiire vaktsineerimine eesliinil töötajate jaoks. Eelkõige tervishoiu-, hariduse, -kaubandus- ja teenindussektoris. Samuti vajavad seda elutähtsate teenuste osutajad. See aitab kaitsta inimeste enda tervist ning säästa nende kolleege ja kliente.

“Kiire vaktsineerimine on parim rohi hoidmaks ära sügavamat majanduslangust ja tööpuuduse kasvu. Ühtlasi vähendab see haiglate koormust ja võimaldab naasta plaanise ravi ning normaalse elukorralduse juurde. Me väga loodame, et kõik töötajad lähevad esimesel võimalusel vaktsineerima, sest see võib päästa nii nende elu kui töökoha,” ütles Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Tema sõnul on kindlasti ka neid tööandjaid, kes oleks valmis ise vaktsineerimise eest tasuma, kui see võimaldaks tempot tõsta. Praegu aga sellist võimalust ilmselt veel ei ole. 

Tööandjad ootavad riigilt,  et vaktsineerimise protsess oleks detailideni läbi mõeldud ja ülima professionaalsusega rakendatud. “See on 2021.aasta kõige olulisem ülesanne, millest sõltub meie tervishoiu, hariduse ja majanduse käekäik,” sõnas Aas.

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×