Tööandjate Keskliit

Eesti ettevõtete tulumaksusüsteem on olnud meie rahvusvahelise konkurentsivõime üks alustalasid

7. oktoobril 2021 saatis Tööandjate Keskliit rahandusminister Keti Pentus-Rosimannusele seisukoha seotult rahvusvahelise ettevõtte tulumaksumiinimumi kehtestamise kavaga, mille osas on tulnud vaade kujundada väga piiratud aja ja info tingimustes. Tööandjad mõistavad olukorra komplitseeritust, kuivõrd riigil tuleb läbirääkimisi pidada partneritega Euroopa Liidus, OECD-s ja NATOs. Samuti on Eesti ettevõtjate jaoks väga oluline Eesti riigi ja ärikeskkonna usaldusväärne ning tõsiseltvõetav maine.

Sellegipoolest on tööandjatel keeruline rahvusvahelise ettevõtte tulumaksumiinimumi ettepanekuga nõustuda, kuna tulumaksumiinimum pigem halvendaks Eesti ettevõtluskeskkonda. Eriti, kui see tooks lõpplahendusena kõigile ettevõtjatele kaasa uue tulumaksu arvestussüsteemi, kus tulumaksukohustus tekib juba kasumi tekkimisel (seda kinnitavad nii Euroopa Komisjoni mõjuanalüüs ühtse ettevõtte tulumaksubaasi ettepanekule, kui Eestis tehtud uuringud).

Samuti on praegu ettenähtud lävendid maksukohustuslastele liiga madalad ja süsteemi üle võtmiseks ettenähtud aeg liiga lühike. OECD leppe põhjal töötab Euroopa Liit välja oma regulatsiooni, mille puhul ei saa lõpuni kindel olla, et see Eesti ettevõtja jaoks koormavamaks ei muutu.

Eesti ettevõtete tulumaksusüsteem on olnud Eesti ettevõtluskeskkonna rahvusvahelise konkurentsivõime üks alustalasid, mida tasub tõsiselt kaitsta ning otsuste langetamisel pidada silmas ka riske. 

Tööandjate seisukoha täistekst

Foto: canva.com

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×