Tööandjate Keskliit

ETTEVÕTLUSKONKURSS: Vaata, kes on „Ettevõtluse auhind 2021“ nominendid!

Selgunud on EAS-i  ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt välja antava ettevõtluse auhinna nominendid. Kuue kategooria parimad ettevõtted kuulutatakse välja 7. oktoobril toimuval auhindamisüritusel.

Koostöös erinevate valdkondade asjatundjatega valis žürii välja kolm parimat ettevõtet kuues kategoorias – aasta innovaator, aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta disainirakendaja ja aasta pereettevõte. Sel aastal selgub võitja esmakordselt aasta turismiedendaja kategoorias. 

Aasta innovaatori nominendid on desinfektsioonivahendite ja kosmeetikatootja Chemi-Pharm AS, biotehnoloogiaettevõte Solis BioDyne OÜ ning asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendaja Krakul OÜ. Selle kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on saavutanud majanduslikku edu läbi uuenduste väljatöötamise. 

Aasta eksportöör valitakse biotehnoloogiaettevõtte Solis BioDyne OÜ, laevaehitus- ja remondiettevõtte SRC Group AS ja keskkonnasõbralikke veepuhastusseadmeid tootva Envirolyte Industries International OÜ seast. 

Aasta välisinvestori tiitli eest asuvad võitlusesse Saaremaal tegutsev elektroonikatööstusettevõte Incap Electronics Estonia OÜ, Keilas tegutsev rahvusvaheline tootmis- ja tehnoloogiaettevõte Ensto Ensek AS ning ka eelmisel aastal kolme parima sekka jõudnud rahvusvahelise Bertelsmanni kontserni Eestis asuv IT-arenduse ja innovatsioonikeskus AFS IT Services Estonia OÜ.

Aasta disainirakendaja valitakse saunakeriseid tootva Huum OÜ, lennukitele elektritoitesüsteeme tootva ElectroAir OÜ ning ühistöökontori võimalustega hübriidhotelli Oru Hub Hotelli seast. Kõiki kolme ühendab detailideni läbimõeldud disaini ja kasutajakogemuse tähtsustamine.

Aasta pereettevõtte auhinna eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kus juhtimises osalevad pereliikmed mitmest põlvkonnast. Tänavused nominendid on Nõo Lihatööstus OÜ, kütusefirma AS Tartu Terminal ning investeerimisfirma Kaamos Group OÜ.

Uue kategooriana on sel aastal lisandunud aasta turismiedendaja kategooria, kus auhinnale asuvad kandideerima AS Tallink Grupp, Lee Restoran OÜ ning Tervise Paradiis spaa-hotell ja veekeskus.

Parimad selguvad 7. oktoobri õhtul toimuval auhindamisüritusel  „Eesti parimad ettevõtted 2021“, mida saab samal õhtul vaadata ETVst. Lisaks „Ettevõtluse auhinna“ võitjatele kuulutatakse välja ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel 2021“ edukaimad ettevõtteid, ettevõtluse edendajad ning antakse üle ka noore ettevõtja preemia.

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Konkurssi korraldavad EAS ja Eesti Tööandjate Keskliit ning eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja tõsta esile ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid.

Samaaegselt korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda konkurssi „Konkurentsivõime edetabel“. Selle konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal. Lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ettevõtte suuruse arvestuses.

Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja ehk aasta ettevõte 2021.

Eesti suurima ettevõtluskonkursi veebileht.

Foto: Eesti Tööandjate Keskliit/EAS

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×