Tööandjate Keskliit

SEB: ühe armastatuima suvepraktika retsept

SEB kui 2020. aastal parimaks välistudengite praktikakohaks pärjatud ettevõte saab tänu praktikandi kaasamisele olla ühenduses tööturule jõudva põlvkonnaga, tutvuda selle väärtuste ja ootustega, samuti aga tugevdada oma värbamisvõrgustikku ja tööandjabrändingu poolt. Noorele aga tähendab reaalne töökogemus võimalust teha tutvust valitud erialaga ja vajaduse korral oma soove korrigeerida. SEB jaoks on suvise praktika korraldamine kindel edulugu, millest räägime paari sõnaga lähemalt.

SEB Eestis läbib igal suvel praktika 30 kuni 50 noort inimest ning iga neljas praktikant jääb panka ka pikemalt tööle. See tähendab võimalust suvel algatatud projektid rahulikult lõpule viia või jääda tööle juba tähtajatu lepingu alusel. Tänu praktikale oleme oma meeskonda toonud mitte ainult otseselt pangandusega seotud erialasid, näiteks majandus- või turundusharidusega noori, vaid ka insenere, lennuspetsialiste ja sotsiaaltöötajaid – sel lihtsal põhjusel, et sageli ei piirdu asjatundlikkus töökohal ülikoolis omandatud teadmistega. Pole tõenäoline, et leiaksime neid noori talente klassikalise värbamisprotsessi kaudu: tööd pangas ümbritseb üsna palju müüte, mille murdmisele praktikaprogramm samuti kaasa aitab.

Üks valdkond, mida tihti ülikoolist tulnud noorte oskustepagasis ei leia, kuid mis on SEB seisukohalt kaasaegses majandus- ja ettevõtlusruumis aina kriitilisemaks muutumas, on innovatsioon, ettevõtlus ja tootedisain. Selleks, et tuua ühiskonda vajalikku asjatundlikkust, asutas SEB kolm aastat tagasi eraldi praktikaprogrammi, mis on nüüdseks kujunenud Eesti noorte seas üheks populaarseimaks.

SEB Youth LAB tähendab enamat kui praktikaprogrammi

SEB Youth LAB ehk suvepraktikantidele loodud kuuenädalalne innovatsiooniprogramm on tasustatud suvine praktika, mis oma sisu poolest jaguneb kolmeks osaks:

  1. Individuaalne töö valitud pangaüksuses, kus igale noorele on määratud praktikajuhendaja – 3 päeva nädalas;
  2. Igal nädalal toimuvad õpingud innovatsiooni, ettevõtluse, toote (teenuse) disaini ja start-up-ärikultuuri teemal – 1 päev nädalas;
  3. LAB-i töötuba, mille raames noored arendavad käed-külge stiilis valitud pangateenusega seotud äriideed – 1 päev nädalas. Mitmed ideed on nende aastate jooksul ka käiku läinud: selle hiljutisim näide on SEB maisist toodetud pangakaart ISIC.

Sellele kõigele saame lisada, et töö pangas toimub peamiselt paindlikult ning võimalik on ka kodukontoris ja/või teises, suvises pangakontoris töötamine (näiteks Pärnus, Haapsalus, Kärdlas).

Samuti on oluline märkida, et õpingutele ja start-up-tööle on tervest suvest pühendatud kuus nädalat, mille raames noored saavad võimalikult laialdase ideede arendamise, disaini-, kliendiuuringute, loomis- ja esinemiskogemuse. Praktika võib aga alata siis, kui noor spetsialist seda enda jaoks õigeks peab, ja kesta täpselt nii kaua, kui tema tööalased eesmärgid seda nõuavad. Näiteks 2018. aasta noored lõid lisaks suvisele praktikale ka oma blogi keskkonnas Delfi.ee, mis tõi neile kokku ligi 5,5-miljonilise kajastuse ja tasustatud suvetöö. Kokkuvõttes on SEB suvepraktika näol tegemist paindliku, avatud ja kaasaegse programmiga, mis on tasustatud ja lisaks lubab ka pikemaks ajaks panka tööle jääda. Aastatega näeme, et see lähenemine on noorte kolleegide seas aina rohkem väärtustatud ning teeme omalt poolt kõik, et nende ootustele ja soovidele veelgi paremini vastata.

SEB viimase noorteuuringu kohaselt ei saa umbes kolmandik Eesti noortest oma valitud erialal praktikat läbida. Põhjuseid on toodud mitmeid, kuid 90% noortest on kinnitanud, et see ei jää nende huvi või motivatsiooni taha. Teisisõnu, enne tööturule jõudmist tunnevad kaasaegsed noored vajadust teha tutvust reaalse töökogemusega. Meie SEBs usume, et noor talent on ülioluline meeskonnaliige, eriti sellises võrdlemisi konservatiivses äris nagu pangandus. Seega oleme valmis ka edaspidi noori oma meeskonda vastu võtma ja innustame seda tegema ka teistes Eesti ettevõtetes.

Autor: SEB Pank

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×