Tööandjate Keskliit

Mõttetalgud vanemaealiste huvikaitse võimekuse arendamiseks

MTÜ Kuldne Liiga ootab tööandjaid osalema arenguprogrammis “Vanemaealiste huvikaitse võimekuse arendamine”, mille eesmärk on vanemaealiste esindusorganisatsioonide koostöökogemuse ja -võimekusega võrgustiku loomine ning muutuste elluviimine Eesti vanemaealiste huvides.

Arenguprogramm keskendub Eesti vanemaealiste elukeskkonna parandamisele nii kohalikul kui riiklikul tasandil. Osaledes selles programmis, kogute samm-sammult teadmisi, meetodeid, mõttemalle ja oskusi, et ellu viia oma organisatsiooni arendustegevusi ning aitate kaasa organisatsioonide võrgustiku loomisele.

2022.a. märtsini kestva tervikliku programmi avalöögiks oli Mentori – , 50+ digitaalse kirjaoskuse ja digipädevuse arendamise spetsialisti koolitus (kujundatud Tallinna Ülikooli Digitehnoloogi Instituudi ekspertide poolt). Koolitatavate mentorite ülesandeks on juhendada erialaliitude, eakate organisatsioonide, vabaühenduste liikmeid.

Kõik kohad paraku juba täis ja kaalume lisakoolituse korraldamist.

Väga olulist rolli omavad 2 spetsiaalselt sellel eesmärgil ellukutsutud ja ettevalmistatud koolitustsüklit:

  1. Programmi partnerina korraldab Tallinna Ülikool käesoleva aasta oktoobri lõpus alguse saava ning 2021. aasta lõpuni kestva arenguprogrammi “Vanemaealiste huvikaitse võimekuse arendamine”. Koolitus koosneb kümnest eraldiseisvast moodulist, mille läbimisel kujuneb neist koostöökogemuse ja -võimekusega võrgustik, kes jätkab muutuste elluviimist Eesti vanemaealiste huvides ning muudab vananemiskeskkonda nii kohalikul kui riiklikul tasandil. Programmis on oodatud osalema vanemas keskeas ja vanemas eas inimestega tegelevate üleriigiliste ja kohalike organisatsioonide ja asutuste esindajaid. Lisainfot ning registreerimisvormi leiab MTÜ Kuldne Liiga kodulehelt: https://www.liiga.ee/koolitused/tallinna-ulikooli-arenguprogramm-vanemaealiste-huvikaitse-voimekuse-arendamine/ 
  2. Programmi partnerina on Change Partners OÜ välja töötanud “Vanemaealiste huvikaitse võimekuse arenguprogrammi”, mis saab alguse novembri alguses ning kestab tuleva aasta märtsini. Programm koosneb kolmest moodulist, mis keskenduvad strateegilisele juhtimisele, inimeste ning meeskonna juhtimisele ning programmi lõpetab märtsis muudatuste elluviimise parima praktika töötuba. Töö toimub kahes grupis (mõlemas maksimaalselt 20 in) ning sisaldab endas kokku 7 sisukat koolituspäeva. Lisainfot ning registreerimisvormi leiab MTÜ Kuldne Liiga kodulehelt: https://www.liiga.ee/koolitused/vanemaealiste-huvikaitse-voimekuse-arenguprogramm

Osalejate ja lektorite turvalisuse tagamiseks järgime koolituse toimumise hetkel kehtivaid ohutusnõudeid ja reageerime vastavalt olukorrale.

Kuldne Liiga on valmis koolitusi läbi viima füüsiliselt, jälgides kõiki ohutusnõudeid (tagatud on desovahendid, maskid, vahede hoidmine jm). Samuti on nad valmis vajadusel viima koolitused veebipõhiseks

Samuti käivitatakse programmi raames regionaalsed mõttekojad, mille eesmärgiks on luua ühtne platvorm koostöö korraldamiseks.

Kokku käivitub programmi raames 8 mõttekoda, hõlmates ühtekokku 160 osalejat. Neist:

  • 4 keskendub tööhõive ja tööturu teemadele: Tallinnas, Pärnus, Võrus ja  Narvas
  • 4 keskendub eakate heaolu ja riikliku ning kogukonnapõhise sotsiaalhoolduse teemadele: Jõgeval, Võrus, Jõhvis, Sindis.

Mõttekodades on oodatud osalema eakate organisatsioonid, tööandjad, kohalikud omavalitsused, poliitikud, teadlased-analüütikud, tervishoiutöötajad, haridustöötajad, erialaliidud, vabaühendused jt.

Registreeru arenguprogrammi ja aita koos oma organisatsiooniga luua Eestist koht, kus on hea elada igas vanuses inimestel!

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×