Tööandjate Keskliit

Avati miljardi eurone roheleppe projektide taotlusvoor

Euroopa Komisjon avas 22. septembril ühe miljardi euro suuruse eelarvega projektikonkursi teadus- ja innovatsiooniprojektidele, mis reageerivad kliimakriisile ning aitavad kaitsta Euroopa ökosüsteeme ja bioloogilist mitmekesisust. Euroopa rohelise kokkuleppe projektikonkurss rahastatakse programmist „Horisont 2020“ – hoogustades Euroopa taastumist koroonaviiruse kriisist, muutes keskkonnahoidlikud väljakutsed innovatsioonivõimalusteks.

Roheleppe projektikonkursi eesmärk on saavutada lühikeses kuni keskpikas perspektiivis tulemusi, hõlmates väiksemal arvul sihipärasemaid ja ulatuslikumaid meetmeid, milles keskendutakse kiirele levitamisele ja kasutuselevõtule.

Selle konkursikutse alusel rahastatavad projektid peaksid andma käegakatsutavaid tulemusi kümnes valdkonnas:

kaheksa teemavaldkonda, mis kajastavad Euroopa rohelise kokkuleppe peamisi töösuundi:

  1. Kõrgemad kliimaeesmärgid
  2. Puhas, taskukohane ja kindel energia
  3. Tööstussektori kaasamine puhta ringmajanduse saavutamiseks
  4. Energia- ja ressursitõhusad hooned
  5. Kestlik ja arukas liikuvus
  6. Talust taldrikule
  7. Elurikkus ja ökosüsteemid
  8. Saasteta ja mürgivaba keskkond

Lisaks kaks horisontaalset valdkonda – teadmiste parandamine ja kodanike mõjuvõimu suurendamine – , mis võimaldavad saavutada Euroopa rohelises kokkuleppes eesmärgiks seatud muutusi pikemas perspektiivis. Ühe miljardi euro suuruse investeeringuga jätkatakse Euroopa teadmissüsteemide ja -taristute arendamist ja hõlmab võimalusi rahvusvaheliseks koostööks.

Horisont 2020 veebilehel on välja toodud ka valdkondade kontaktid Eesti Teadusagentuuris ja detailsemaid viiteid roheleppe konkursiteemade kirjeldustele.

Projektide esitamise tähtaeg on 26. jaanuar 2021 ja väljavalitud projektidega tehakse eeldatavasti algust 2021. aasta sügisel.

Rohkem infot Euroopa Komisjoni pressiteates.

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×